logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
4
45

Ks. Boniecki ofiarą manipulacji?

Oświadczenie Wiary i Tęczy

Dodano: 24.11.2017, Aktualizacja: 24.11.2017

"Postulat wsparcia osób LGBT przez ludzi Kościoła uważamy za ze wszech miar słuszny. Jest on też jednym z celów naszej grupy. Ale nie ma naszej zgody na posługiwanie się nieuczciwymi metodami nawet w najbardziej słusznej sprawie. Cel nie może uświęcać środków" - czytamy w oświadczeniu, które wydała grupa chrześcijan LGBT, "Wiara i Tęcza" ws. ks. Adama Bonieckiego.

Na początku tygodnia donosiliśmy o zakazie wypowiadania się, który na ks. Adama Bonieckiego wydali marianie. Pierwszy zarzut wobec duchownego odnosił się do kazania, które na pogrzebie Piotra Szczęsnego wygłosił ks. Boniecki. Drugi - dotyczył wsparcia społeczności LGBT, poprzez zdjęcie, które pojawiło się na facebookowej stronie Forum LGBT.
ZOBACZ TEŻ Ks. Boniecki znowu z zakazem wypowiedzi Za kazanie o samobójstwie i... wsparcie LGBT?

Do sprawy odniosła się grupa chrześcijan LGBT, "Wiara i Tęcza". 

"W naszym przekonaniu, ksiądz Adam Boniecki stał się ofiarą manipulacji dokonanej przez osobę, która nie pierwszy raz szkodzi społeczności LGBT. Ów rzekomy „reprezentant społeczności LGBT” jest nam znany. Kilka lat temu za szkodzenie naszej grupie, został z niej usunięty. Dał się bowiem poznać jako osoba, która w swojej działalności nieustająco obraża ludzi i używa ataków personalnych" - czytamy w oświadczeniu. Wiara i Tęcza podkreśla, że "Jesteśmy przekonani, że wydarzenie które przyczyniło się do decyzji o zakazie wystąpień medialnych księdza Adama  Bonieckiego, stanowiło kolejną manipulację tej osoby. Nie jest ona związana z żadną liczącą się organizacją działającą na rzecz społeczności osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych, ani z takimi organizacjami nie współpracuje".

Grupa zaznacza, że postulat wsparcia osób LGBT przez ludzi Kościoła jest słuszny i jest jednym z celów grupy. Wiara i Tęcza przypomina, że w przeszłości osoby związane z grupą rozmawiały z ks. Adamem Bonieckim, który "
dał się poznać jako kapłan otwarty i bardzo życzliwy, który jednak nigdy nie kwestionował nauczania Kościoła katolickiego na temat homoseksualności. Również nigdy nie poparł  naszego postulatu zmian w tym zakresie, na co - nie ukrywamy - mieliśmy nadzieję".

WiT dziękuje za otwartość i wyraża nadzieję, że cała sytuacja zostanie wyjaśniona.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (45)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
don_diego44 (52) Tychy 03.12.2017 2:34
@maksoku
Nie znał ,bo tak powiedział. Nikt nie wymagał od niego żeby cytował treści uchwały . Mógł przytoczyć sens tych fragmentów z którymi się nie zgadzał. Jeżeli przychodzi na dyskusję polityczną do telewizji, to powinien być przygotowany.
maxoku (31) Radom 03.12.2017
don_diego44:
Ze względu na treść której nie znał .
A skąd wiesz czy jej nie znał? Bo tak ci to twoje tvpis powiedziało? Często się zdarza w tej kadencji, że posłowie nienależący do pis nie znają treści ustaw, bo pis ich nie udostępnia, ale nie w tym przypadku. Pewnie po prostu nie znał na pamięć, a "dziennikarze" z tvpis przedstawili to w ten sposób. Gdyby byli profesjonalni to pokazali by treść uchwały posłowi, a on by wskazał fragmenty, z którymi się nie zgadza i uzasadnił. Jednak niektórym nie zależy na rzetelnym dziennikarstwie. I już ci mówiłem, żebyś nie odbiegał od tematu. Artykuł jest o Bonieckim, a nie o opozycji parlamentarnej. Ziejesz do nich taką nienawiścią, że ciągle o nich myślisz. To się leczy lol.
don_diego44 (52) Tychy 02.12.2017 20:10
@maxoku
Ze względu na treść której nie znał .
maxoku (31) Radom 02.12.2017 13:33
don_diego44:
To jest moja obiektywna ocena sytuacji.
No właśnie ty masz swoje subiektywne zdanie, ale ks. Bonieckiemu tego zabraniasz.
Jeżeli ktoś jest w zarządzie danej partii, to raczej powinien wiedzieć dlaczego głosował lub nie głosował za jakaś uchwałą.
Czy ktoś nie wiedział dlaczego nie głosował? Jeden odmówił odpowiedzi, a drugi przecież powiedział, że ze względu na treść. Serio, ciężko się z tobą rozmawia^^.
don_diego44 (52) Tychy 02.12.2017 0:06
@maxoku
To jest moja obiektywna ocena sytuacji. Jeżeli ktoś jest w zarządzie danej partii, to raczej powinien wiedzieć dlaczego głosował lub nie głosował za jakaś uchwałą.
maxoku (31) Radom 01.12.2017 23:39
don_diego44:
I z tych dociekań wynika ,że miał poważne problemy psychiczne, bo jego działanie było nieadekwatne do sytuacji .
Ale to są twoje dociekania, czy ks. Bonieckiego?
Poseł PO ,zapytany czemu nie głosował za uchwałą potępiającą zbrodnie ruskich komuchów, pokazywał tablet ze zdjęciami europosłów PO na szubienicach i to była jego odpowiedź(...)
I? Twoi ulubieńcy często nie odnoszą się do wielu rzeczy i tobie to nie przeszkadza.
(...)a poseł nowoczesnej zapytany o to samo powiedział ,że nie głosował za tą uchwałą z powodu jej treści a zapytany o to jaka to treść , powiedział, że nie wie.
Nie każdy musi znać na pamięć uchwały.
Z pewnością to ruskie sługusy.
Obrażanie ludzi, bo mają inne poglądy? Oto katolickie miłosierdzie w pełnej krasie^^.
don_diego44 (52) Tychy 01.12.2017 22:27
@shingao
E , jaki tam grzech .
shingao (31) Szczecin 01.12.2017 20:33
don_diego44:
@shingao
E tam ,większość katolików pójdzie do nieba.


Ty na pewno nie. Jestem pewien, że odwiedzanie queer.pl to grzech.
don_diego44 (52) Tychy 01.12.2017 19:55
@shingao
E tam ,większość katolików pójdzie do nieba.
shingao (31) Szczecin 01.12.2017 19:44
don_diego44:
@shingao
To oficjalne stanowisko KK więc większość kardynałów musiała to zaakceptować a kto się do tego nie dostosuje to pójdzie do piekła.


Większość katolików to czeka. Smuteczek.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ks. Boniecki ofiarą manipulacji? Wiara i Tęcza podczas Parady Równości 2015, fot. ro
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku