logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
19
21
16

Poliamoryczny trójkąt

Bo monogamia nie jest jedyną opcją?

Dodano: 24.11.2017, Aktualizacja: 24.11.2017

Chociaż poliamoria budzi wciąż dużo kontrowersji, takie związki istnieją i co ważne - mają się bardzo dobrze. Poliamoryczny trójkąt z Nowego Jorku opowiada "The Sun" jak wygląda ich życie, seks i czy są szczęśliwi.

Matt i Chris są mężami. Są razem od 2008 roku. Dla brytyjskiego "The Sun" opowiadają o tym, dlaczego zdecydowali się o przyjęciu do ich związku... kobiety. Chris poznał Cait w 2015 na aplikacji randkowej. Od razu poczuli do siebie miętę... 

Chris ma 38 lat i jest biseksualny. Matta, który identyfikuje się jako osoba homofleksybilna, poznał w 2008 roku. Wzięli ślub, a od dwóch lat w ich związku pojawiła się trzecia osoba - Cait, biseksualna 28-latka. 

Matt nie był zadowolony, gdy Chris spytał go, czy byłby chętny na związek poliamoryczny. Ale w końcu się zdecydował. Spróbowali i tak zostało. 

Cait spotykała się z mężczyznami w ich jednopokojowym mieszkaniu. Po pewnym czasie spędzała z nimi każdy wieczór. Naturalne było, że trójka - prędzej czy później - zdecyduje się na wspólne mieszkanie. 

"Kiedy wychodzimy na miasto, mówię: cześć, jestem Cait, a to moi faceci. Ludzie zawsze myślą, że żartuję" - mówi biseksualistka. Problematyczne okazało się to, w jaki sposób będą spać w jednym łóżku, bo Cait nie lubi spać w środku. 

ZOBACZ TEŻ Gejowski trójkąt hitem w sieci Zobacz zdjęcia!


Matt i Chris nie ukrywają, że było dużo zazdrości i niepewności. Teraz cała trójka dzieli łóżko i mają udane życie seksualne. Cait nigdy wcześniej nie była w takiej relacji, ale z biegiem czasu uważa, że wszystko jest super, a w szczególności życie seksualne. Mało tego - to najlepszy seks, jaki kiedykolwiek mieli. 

Relacja ta, którą sami nazywają triadą, zmieniła podejście Matta do związku. "Wolę mężczyzn. Miałem swego rodzaju przebudzenie po tym, jak miałem seks z kobietą. To inne ciało, inna dusza, swoiste połączenie, które ze sobą mamy" - mówi. 

Dodatkową korzyścią ze związku w trójkącie są prezenty! Na urodziny, święta, rocznice - jest ich po prostu więcej. 

Matt i Chris wzięli ślub w 2015 roku. Ślubu udzieliła im... Cait. Są rodziną, a ich rodziny akceptują i wspierają ich w tej decyzji. Babcia Matta jest wniebowzięta i często pyta wnuka, kiedy zdecydują się na dziecko. Nie ukrywają, że o tym myślą. Są przekonani, że dwoje ojców i matka będą idealnym środowiskiem dla malucha. Póki co mają dwa psy. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (16)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
sab (?) 27.11.2017 19:57
Poliamoryści mówią że to coś podobnego jak z własnymi dziećmi. Raczej nie twierdzisz kolejno które kochasz bardziej lecz kochasz każde po równo. To nie musi być tak że poliamorysta ugania się za kimś na okrągło. Przykładowo ktoś wyjechał na studia i poznał nową miłość niezależnie od własnej woli i z drugiej strony nie chce rezygnować z niewygasłej licealnej miłości. W konfrontacji do monogamii seryjnej w poliamori ktoś w sercu może pozostać na zawsze i nie musi być kolizji w tym żeby się podzielić czy wspólnie spędzić czas. Zdarza się że ludzie urywają uczuciowo wygasający związek żeby rozpocząć następny(monogamia seryjna) To raczej ma uwarunkowanie biologiczne. Przykład człekokształtny goryl który ma kilka samic jednocześnie i w zasadzie każdej jest wierny i nie ma skoków w bok poza paroma swoimi partnerkami. Człekokształtny gibbon w większości podgatunków jest monogamiczny stale. U wielu gatunków z kolei łączenie w pary trwa co sezon lub kilka sezonów (monogamia seryjna) Poliamoria tyczy się hetero i homopopulacji. Chyba nie sądzicie, że zwierzęta umówiły się na jakimś wiecu postanawiającym o relacjach partnerskich i obyczajach w stadzie czy kolonii. To jest zapisane w mózgu i genach . Decydują o tym receptory dla wazopresyny AVPR1a,oksytocyny,serotoniny, Dopaminy D2,D3,D4 ,,receptory opioidowe ,endorfiny i może inne naturalne empatogeny. U człowieka różnorodność być może wynika z tego że w ewolucji kilka gatunków człowieka o różnym systemie łączenia w pary się skrzyżowało ( np. udowodnione jest skrzyżowanie homo sapiens z neandertalczykami) Ja szanuję każdy system łączenia w pary. Najważniejsze, że każda ze stron na to się godzi i nikt nikogo nie oszukuje. Dodam , że sam jestem ułożony.Nigdy nikogo nie zdradziłem , nigdy nie umówiłem się na seks z kimś nieznajomym(mimo sporej ilości propozycji) , ale jakoś rozumiem biologie innych.W tym tak liczny w przyrodzie biseksualizm,biromantyczność(sam nie jestem bi). Część z was gdyby była hetero pewno bazowałaby na uprzedzeniach i była homofobami.
łobuzerski łobuz (26) Wrocław 27.11.2017 11:20
To nie dla mnie. Nie lubię się dzielić ;-)
vraios (25) Rzeszów 27.11.2017 5:08
czekam na artykuł o pozytywnych skutkach kazirodztwa i zoofilii.
Cały ruch LGBT robi się coraz bardziej obrzydliwy. nie dziwne że same osoby homoseksualne odwracają się od tej degrengolady i zaczynają popierać osoby typu Duda.
SmutnyKlaun (25) preria 26.11.2017 20:29
psom na pożarcie:
SmutnyKlaun:
czy poliamoria nie jest niczym więcej niż trójkątem przyjaciół z bonusem?


Trochę tak.

czy nie opiera się przypadkiem jedynie na seksie?


Nie.

no i jak oni sobie wyobrażają przyszłość?


Za 200 lat nikt nie będzie o nas pamiętał.

czy to sprawiedliwe, że ktoś ma kilka osób, a ktoś inny nikogo?


To samo pytanie można zadać monoamorystom.

czy to nie jest jak harem?


Brakuje eunucha.

czy to nie oznacza, że ktoś nie jest wystarczający?


Nie.

ciekawi mnie to...


Do usług.


dzięki chociaż nie chodziło mi o przyszłość w sensie globalnym XD tylko waszą przyszłość, starzenie się itp ;)
psom na pożarcie (?) 26.11.2017 19:58
SmutnyKlaun:
czy poliamoria nie jest niczym więcej niż trójkątem przyjaciół z bonusem?


Trochę tak.

czy nie opiera się przypadkiem jedynie na seksie?


Nie.

no i jak oni sobie wyobrażają przyszłość?


Za 200 lat nikt nie będzie o nas pamiętał.

czy to sprawiedliwe, że ktoś ma kilka osób, a ktoś inny nikogo?


To samo pytanie można zadać monoamorystom.

czy to nie jest jak harem?


Brakuje eunucha.

czy to nie oznacza, że ktoś nie jest wystarczający?


Nie.

ciekawi mnie to...


Do usług.
SmutnyKlaun (25) preria 26.11.2017 19:23
ok, ponoć można kochać kilka osób na raz i wiadomo też, że lepiej być w takim związku niż kogoś zdradzać, ale... czy poliamoria nie jest niczym więcej niż trójkątem przyjaciół z bonusem? czy nie opiera się przypadkiem jedynie na seksie? no i jak oni sobie wyobrażają przyszłość? czy to sprawiedliwe, że ktoś ma kilka osób, a ktoś inny nikogo? czy to nie jest jak harem? czy to nie oznacza, że ktoś nie jest wystarczający? ciekawi mnie to...
sab (?) 26.11.2017 16:46
homofleksybilność być może ma to sens. Spotkałem się z innym określeniem mianowicie z homoelastycznością . W prawdzie jedna płeć kogoś może nie podniecać ale i też nie wzbudzać obrzydzenia. Spotkałem się ze stwierdzeniem części gejów, że żeński narząd ich obrzydza .Ja choć jestem homo to nie czuję obrzydzenia, ale też mnie to nie podnieca i być może jestem homoelastyczny czy tam homofleksyjny. Sam na sam z kobietą nie byłbym podniecony ale gdyby dołączył biseksualny element męski to całkiem możliwe, że to by całkiem zmieniło postać rzeczy i wtedy mógłbym wspólnie nią się odpowiednio zająć :)
psom na pożarcie (?) 25.11.2017 13:11
To fascynujące jak bardzo pała z rozumienia tekstu czytanego. Skup się:

5nightsattheopera:
Identyfikacja orientacji to system poniekąd binarny - pociąg do danej płci jest albo go nie ma.


Izrail:
gdy czyta się o binarnych orientacjach seksualnych


Wskaż różnice, a potem skocz po fajki.
Izrail (25) Łódź 25.11.2017 12:32
o mój boże. uzywacie słowa binarność i nawet nie macie pojęcia co ono oznacza.

To fascynujące gdy czyta się o binarnych orientacjach seksualnych, kiedy rozróżnia się ich conajmniej 3.
psom na pożarcie (?) 25.11.2017 7:54
https://queer.pl/news/200423/mezczyzni-glownie-hetero-badania-geje-biseksualizm

Identyfikacja orientacji jest binarna tylko w podejściu ściśle naukowym. W języku potocznym pojęcia bardzo ogólne nabierają cech statusu o bardzo wyspecjalizowanym znaczeniu. Daj ludziom wiedzieć kim są.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Poliamoryczny trójkąt Fot. Instagram, za: https://www.instagram.com/itscaitlee/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku