logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
2
22

Jako prezydent udzielę patronatu Paradzie Równości

Trzaskowski kandydatem PO w Warszawie

Dodano: 13.11.2017, Aktualizacja: 13.11.2017

"Jako prezydent Warszawy udzielę patronatu Paradzie Równości" - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy. Co Wy na to? Wystarczy, by oddać głos na kandydata PO? Nasi stołeczni czytelnicy i czytelniczki, na kogo Wy zagłosujecie?

Wybory samorządowe za rok, ale już ruszyła kampania wyborcza. Po Pawle Rabieju z Nowoczesnej, czas na Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej - panowie prawdopodobnie staną przeciwko sobie w wyborach na prezydenta Warszawy.

W zeszłym tygodniu podpytywaliśmy Rafała Trzaskowskiego o to, czy jako prezydent udzieli patronatu Paradzie Równości. Nie doczekaliśmy się odpowiedzi, ale padła ona w rozmowie z "Wprost". "Jako prezydent Warszawy udzielę patronatu Paradzie Równości" - powiedział polityk PO, dodając, że "Zwłaszcza teraz, gdy PiS depcze wolności, miejsce dla opozycji jest przy wszystkich mniejszościach".


Trzaskowski przypomniał, że na Paradę Równości chodzi od dwóch lat. 

Przypomnijmy, że w 2015 roku, podczas sejmowej debaty nad kandydatami do Trybunału Konstytucyjnego, Trzaskowski, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego o tolerancji, powiedział:

"Będziemy odchyleniem od waszej normy, broniąc praw mniejszości. Nawet chyba skłonicie mnie do tego, żeby pójść na paradę równości. Będziemy odchyleniem od waszej normy i będziemy ją tworzyć razem z obywatelami. I wiecie co? Wydaje mi się, że po prostu nie dacie rady. Dziękuję bardzo". Trzeba przyznać, że jak obiecał - tak zrobił.
ZOBACZ TEŻ Co musi się stać, by polityk PO poszedł na Paradę? PiS musi wygrać wybory

Partyjna koleżanka Rafała Trzaskowskiego, Hanna Gronkiewicz-Waltz, jako prezydent Warszawy konsekwentnie odmawiała patronatu Paradzie Równości od początku swojej kadencji.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (22)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Podpis (?) 16.11.2017 9:26
Oni wszyscy sa tacy sami PO SLD NOWOCZESNA PSL potrzebuja nas w dzien wyborow
Mirosława   dodane przez Facebooka 14.11.2017 8:28
PO nie zasłużyła sobie na moje zaufanie.
QUEER   dodane przez Facebooka 14.11.2017 8:20
kolejne obietnice wyborcze...
Adrian   dodane przez Facebooka 13.11.2017 23:40
Z całym szacunkiem ale już nigdy nie uwierzę PO za to, że przez 8 lat swych rządów nie zrobiło nic w sprawie równouprawnienia osób LGBTQPIA i przez ten czas nie wprowadziła w życie ustaw o związkach partnerskich, uzgodnieniu płci i mowy nienawiści, zlekceważyła tym samym postulaty mniejszości seksualnych w Polsce i do dziś właśnie m.in. z tego powodu PO doprowadziło do autorytatnych, despotycznych i antydemokratycznych rządów PiS-u a osoby LGBTQPIA w Polsce do pogorszenia się sytuacji w naszym kraju spowodowaną najbardziej homofobicznym rządem w Europie. W następnych wyborach zagłosuje tylko i wyłącznie na silną, zjednoczoną, ideową, wiarygodną, nowoczesną i równościową lewicę z Partią Razem, Zielonymi i Inicjatywą Polska na czele bowiem w przeciwieństwie do PO bardzo szczerze, jasno, klarownie bez ściemy opowiadają się za pełnym równouprawnieniem osób LGBTQPIA, w tym pełną równość małżeńską. Platformo, jest już za późno i społeczność LGBTQPIA w większości nie da już PO drugiej szansy za lekceważenie potrzeb najbardziej dyskryminowanej grupy społecznej w Polsce!
Krzysztof   dodane przez Facebooka 13.11.2017 23:37
Hahaha, łaskawca. Na patronaty to był czas 15 lat temu, od dekady powinniśmy mieć związki, teraz żądam równości małżeńskiej, a nie, do cholery, patronatów!
Renata   dodane przez Facebooka 13.11.2017 23:34
Jestem pewna,że dotrzyma słowa.
Janusz   dodane przez Facebooka 13.11.2017 23:24
No, masz, Kolego, plusa, tylko dotrzymaj słowa! Bo inaczej będziesz miał przechlapane...
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 13.11.2017 23:08
Obejdzie się panie Trzaskowski.
Arek   dodane przez Facebooka 13.11.2017 23:02
Nie bardzo można chyba wierzyć PO.. Już raz nie dotrzymali słowa..
Mal   dodane przez Facebooka 13.11.2017 22:55
Buhhah Bóg zapłać dobry człowieku, jakże ty szlachetny

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jako prezydent udzielę patronatu Paradzie Równości Fot. za: twitter.com/trzaskowski_
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku