logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
39
26

Czy św. Małgorzata obroni Nowy Sącz przed LGBT?

Nie dla "Artykułu osiemnastego"

Dodano: 09.11.2017, Aktualizacja: 10.11.2017

"Jeżeli ktoś ma ochotę na organizacje takich spotkań, może je robić w innych miejscach. Miasto Nowy Sącz właśnie przyjęło oficjalnie patronat świętej Małgorzaty, nie wyobrażam sobie, aby w miejskich instytucjach odbywały się tego typu eventy. Prezydent jednoznacznie nie wyraził zgody na organizacje tego spotkania" - powiedział zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej w mieście Nowy Sącz - o pokazie filmu "Artykuł osiemnasty" w miejskiej galerii.

10 listopada w Małej Galerii w Nowym Sączu miał odbyć się pokaz filmu "Artykuł osiemnasty", a następnie dyskusja o związkach partnerskich i równości małżeńskiej. Kto jeszcze nie widział: to film dokumentalny, który próbuje odpowiedzieć na pytanie - dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci. Po filmie miała odbyć się dyskusja z m.in. Wojtkiem i Michałem, parą, która bierze udział w litygacji strategicznej. Miejsce? Nowosądecka Mała Galeria - żeby nie było, za pieniądze. Galeria jest jednostką miejską, ale pracują w niej mili i otwarci ludzie, którzy nie ujrzeli zagrożenia dla lokalnych społeczności, tym bardziej św. Małgorzaty, ani w filmie, ani w dyskusji. W środę wieczorem Fundacja Równość.org.pl została poinformowana, że w galerii jest awaria i pokaz filmu nie może się odbyć. Znaleziono inne miejsce, ale ...   ( Pozostało znaków: 3776 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 200359   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy św. Małgorzata obroni Nowy Sącz przed LGBT?   credits CC BY-SA 3.0 PL For. Fmbar22, za wikimedia.org
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku