logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
37
1
33

Czy PO poprze projekt o związkach Nowoczesnej?

Z opozycją o prawach LGBT

Dodano: 06.11.2017, Aktualizacja: 06.11.2017

W piątek, podczas konferencji ILGA Europe, odbył się panel, a następnie konferencja prasowa z politykami opozycji: Moniką Wielichowską z PO, Krzysztofem Mieszkowskim z Nowoczesnej, Barbarą Nowacką z Inicjatywy Polskiej i Justyną Samolińską z Partii Razem. Czego mogliśmy się dowiedzieć? Nic o Was bez Was, dlatego zebraliśmy najciekawsze informacje i wypowiedzi.

Nikt nie ma wątpliwości, że przy obecnym układzie sił politycznych w Polsce nie mamy co marzyć o parlamentarnym poparciu dla ważnych dla nas kwestii: związków partnerskich, równości małżeńskiej, czy chociaż nowelizacji kodeksu karnego o takie przesłanki, jak np. orientacja seksualna i tożsamość płciowa. Czy to oznacza, że nie należy w ogóle rozmawiać o tych kwestiach lub zaniechać przedstawiania projektów ustaw? Uczestnicy i uczestniczki piątkowego panelu w Warszawie nie mieli wątpliwości, że nie.PRAWA LGBTKrzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej, obecnie poseł, a wcześniej dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, powiedział, że mu wstyd za polską demokrację. Przypomniał swoje doświadczenia z pracy w teatrze, gdzie - to właśnie urzędnicy z PO "wykluczali" spektakle o tematyce LGBT. Poseł powiedział, że ma dwa marzenia: by Polacy mogli lepiej poznać kulturę LGBT, albowiem obecnie jej nie znają, więc się jej boją i by geje i lesbijki w Polsce mieli szansę na normalne życie. Barbara Nowacka zwróciła uwagę, że podobne debaty i panele...   ( Pozostało znaków: 4398 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 200334   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku