logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
5
14

Schetyna spotka się z wiceprezeską KPH

Makuchowska: to pozytywny sygnał

Dodano: 12.10.2017, Aktualizacja: 13.10.2017

Przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, zaprosił wiceprezeskę KPH Mirkę Makuchowską na spotkanie do siedziby biura Partii. Propozycja jest reakcją na emocjonalny list działaczki, w którym tłumaczyła, dlaczego sprawa związków partnerskich jest tak ważna dla osób homoseksualnych. "Zarówno moje, jak i mojej partnerki emocje nie są papierowe. Od lat czekamy na ustawę o związkach partnerskich w Polsce. Z kadencji na kadencję czekamy z nadzieją, że może tym razem coś się zmieni” - pisała w zeszłym tygodniu Makuchowska, zapraszając polityka PO na swój ślub w… Danii.

Spotkanie odbędzie się przyszłą środę. Przewodniczący Platformy nie komentował dotychczas sprawy. 

Przypomnijmy, że to nie pierwsze spotkanie Schetyny z działaczami LGBT. W czerwcu 2011 roku jako marszałek Sejmu odebrał w biurze “Gazety Wyborczej” podpisy pod apelem "o jak najszybsze skierowanie projektu ustawy o związkach partnerskich do pierwszego czytania w Sejmie”. W spotkaniu uczestniczyła Yga Kostrzewa, Tomasz Szypuła oraz dziennikarze i dziennikarki “GW”.

(ro)

Komentarz

Porozmawiać zawsze warto. Nie wiemy na ile szczere jest zainteresowanie Schetyny naszymi sprawami, wiemy jednak na pewno, że Mirka Makuchowska będzie najlepszą z możliwych ambasadorek. Mirka, dziękujemy za Twój list i trzymamy kciuki!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Wojtek (?) 14.10.2017 12:15
Ludzie po co marnować głos na PO, Partia Razem nie owija w bawełnę i dlatego oddam na nią głos
Mateusz   dodane przez Facebooka 13.10.2017 19:03
Nie wiemy???
gizelle (?) 13.10.2017 10:45
"Nie wiemy na ile szczere jest zainteresowanie Schetyny naszymi sprawami..."

Takie jest szczere, abyśmy poparli PO-Nowoczesną-SLD w wyborach, a potem nas wyruch... jak zawsze - żeby było jak było. Zawsze nas mieli za obywateli drugiej kategorii.

Grzegorz Schetyna: "To jest oczywiście kwestia większości parlamentarnej i debaty, która musi być w Polsce" - Panie kochany - próby takiej debaty były podejmowane nieraz i mieliście już większość w parlamencie i co? własnej ustawy nie potrafiliście przegłosować.

Leszek Miller: "Dla mnie – lewicowego konserwatysty – normalna rodzina z ojcem i matką jest o wiele bliższa". - potrzeba komentarza?

"Lewica w Europie zaczęła się kojarzyć z lewicowością kulturową, niż socjalną. Za to dziś lewica płaci. Płaci za ... kwestie dotyczące ruchów homoseksualnych, równości płci, a dla większości obywateli ważniejsze są sprawy bytowe".

- czyli tłumacząc z polskiego na nasze: wstydzę się, że jestem z wami kojarzony przez te cholerne związki partnerskie, zwłaszcza, że sam ich nie popieram

Borys Budka: "...nadal uważam, że instytucja małżeństwa, zgodnie z polską konstytucją, przewidziana jest wyłącznie dla związków kobieta – mężczyzna"

""Najgorsze, co może zrobić ustawodawca, to forsować prawo nieakceptowane społecznie."

Donald Tusk: "Nie jestem zdeklarowanym zwolennikiem najbardziej progresywnych projektów z różnych względów. Przede wszystkim z tego tytułu, że bardzo obawiam się także skutków społecznych i publicznych"

"Wydaje się, że zbyt forsowne tempo niektórych zmian może doprowadzić do skutków odwrotnych. Ja się tego obawiam"

"Ustawa o związkach partnerskich wymaga nie tylko większości w parlamencie, lecz również faktycznej i to przygniatającej większości wśród Polaków. Nie jest sztuką rozpętać bój o dość radykalne projekty po to, żeby ten bój w parlamencie przegrać, ale co gorsza, żeby przegrać pewną ideę wychowania do szacunku dla odmienności, także wśród innych ludzi. Jeśli ktoś będzie przesadzał w tej kwestii, to przyniesie to odwrotne od zamierzonych skutki."

mam przytoczyć więcej więcej wypowiedzi PO-PiS-ów i innych Platfusów?

Już wiecie na ile szczere jest zainteresowanie pana Schetyny?
Mateusz   dodane przez Facebooka 13.10.2017 10:16
Nieeeeeee! Z diabłem nie zawiera się paktów!
pioter123 (39) Bytów 13.10.2017 7:01
PO juz mialo swoja szanse teraz widza ze nie wygraja chca na nas zbic interes i nami wygrac lecz glupich nie znalezli nie damy sie nabrac .
Alvena (25) Lublin 13.10.2017 4:16
wierzycie PO? śmiech na sali.
Maciek   dodane przez Facebooka 13.10.2017 1:39
polki i polacy - lesbijki i geje przez 8 lat czekali az to ugruppwanie majace wldze doprowadzi sytuacje w polsce pod wzgledem praw LGBT do norm w wiekszoszoci krajow UE ( bo polska nie narazie nie nalezy jeszcze do panst pod skrzydlami rosji)
sexowny (28) 13.10.2017 0:44
Czy wy naprawdę jesteście zaślepieni tym PO ? Nigdy dla osób homo nie będzie dobrze ! tylko Partia Razem !
Mateusz   dodane przez Facebooka 12.10.2017 22:55
Tez jesteście udani. Z Adolfem tez byście rozmawiali? Wiem, ze może za mocne porównanie, ale latanie za kims kto i tak ma was w głębokiej "d" jest już po prostu zalosne. W żadnym wypadku nie podpisze się swoim imieniem pod jakimiś śmiesznymi apelami do tego za**anego obłudnika. Mieli 8 cholernych lat na przeforsowanie projektów...8 lat! Teraz niech mnie pocałują w "d". Zaczynam uważać, ze jedyna słuszna droga jest wybuch jakiegoś tłumu czy co.
Julia-Renata (?) 12.10.2017 21:01
Śmiech mnie bierze . Dwie kadencje PO udawała Greka i nadal pozorne "działanie". Pogadać zawsze można , to sposób na zrobienie dobrego wrażenia , które teraz wyjątkowo PO i ten pan potrzebują.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Schetyna spotka się z wiceprezeską KPH   By Michał Józefaciuk - Senat Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41523193 Grzegorz Schetyna
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku