logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
4
3

Stracił partnera podczas masakry w Las Vegas

"Byłem tam dla niego, trzymałem go, mówiłem do niego"

Dodano: 06.10.2017, Aktualizacja: 07.10.2017

28-letni Cameron Robinson i 36-letni Bobby Eardley byli parą i to bardzo szczęśliwą. Spędzali miło czas w Las Vegas, gdy Stephen Paddock, biały suprematysta, zabił blisko 60 osób. Niestety wśród ofiar śmiertelnych znalazł się Cameron. Bobby patrzył jak jego partner umiera. Teraz o swoim ukochanym, o związku, który mieli i o tragedii, która go spotkała opowiada Andersonowi Cooperowi.

Byli ze sobą 4 lata. Rok temu zamieszkali razem z trójką dzieci Bobby'ego w St George w stanie Utah. Kiedy się spotkali Bobby wciąż był w szafie. To Cameron mu pomógł przejść ten proces. 

"Jestem mu tak bardzo wdzięczny za to, że był przykładem nie tylko dla mnie, ale i dla mojej rodziny, moich dzieci" - powiedział. 


Bobby udzielił wzruszającego wywiadu Andersonowi Cooperowi w stacji CNN. "Cokolwiek dobrego powiem o nim, i tak to będzie za mało" - powiedział łamiącym głosem. Mówił na zmianę w czasie teraźniejszym i przeszłym, próbując nie tracić wątku. 

Cameron nie miał łatwego życia, ale i tak pozostał optymistą. Starał się być każdego dnia lepszym człowiekiem. "I to mu się udawało" - skonkludował Bobby. 

"Nie chciałem, by czuł się, że jest sam, byłem tam dla niego, trzymałem go, mówiłem do niego" - wspomina najgorsze chwile w niedzielnego wieczoru. Umierał na rękach Bobby'ego.

Wyraził również wdzięczność dla ratowników medycznych, którzy walczyli o Camerona do samego końca. "To byli obcy mi ludzie, nie znam ich imion, nie wiem jak wyglądają, czuję się okropnie, że nie mogę im podziękować za to, że próbowali go uratować" - dodaje. 

"Był moją drugą połówką. Ja jestem wariatem, szaleję, on - prosty i spokojny... Kocham go za wszystko - dziwaczny uśmiech, duże zęby i okrągłe okulary przeciwsłoneczne, za wszystko" - powiedział dla "The Guardian". Bobby'ego i rodzinę Camerona nie stać na pokrycie wszystkich wydatków szpitalnych i kosztów związanych z pogrzebem. Utworzyli kampanię crowdfundingową, gdzie piszą: 

Dzisiaj straciliśmy niesamowitego przyjaciela, syna, brata, wujka, kuzyna, współpracownika i partnera (...) Był pełen zycia i miłości, pełen pasji. Kochał swoją rodzinę, przyjaciół, wszystkich. Uwielbiał gotować, wygłupiać się, biegać, podróżować (...) Dbał o bliskich, był im oddany i kochał ich mocno. Cameron, tęsknimy. Kochamy się bardzo

Do masakry doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Las Vegas. W wyniku strzelaniny zginęło 59 osób, a ponad 500 zostało rannych. Paddock popełnił samobójstwo. 64-letni Paddock, zaopatrzony w 23 sztuki broni, otworzył ogień - zaczął strzelać z 32. piętra hotelu Mandalay Bay do ludzi, którzy zgromadzili się na znanym festiwalu Lollapalooza. Podczas weekendu przyszło na niego w sumie 400 tysięcy ludzi, w tym córka prezydenta Baracka Obamy, Malia. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
xxx (?) 09.10.2017 13:09
Skąd wiadomo, że sprawca masakry był suprematystą?
KittyTheKiller (?) 07.10.2017 23:14
ponad 400rannych... ponad 50 zabitych... a informacja o tym pojawia się na portalu, bo jedna z ofiar była gejem... jakby ktoś strzelał do zgromadzenia skrajnej prawicy-odbiór masakry byłby troszkę inny...

a tak właściwie,to co sądzą anarchiści o zamachach z 11.09.2001r. ?? też są tak empatyczni?? sugeruje iść do klubokawiarni anarchistycznej w Poznaniu(Zemsta) przy Fredry i przeczytać sobie wywieszone w ich witrynie plakaty...
ps. anarchisci mocno się przy okazji udzielają przy eventach tematycznych... widać że wiedzą, jak propagować tolerancję w społeczeństwie... przeciwnicy niech kontemplują piękno przyrody w jej bliskim otoczeniu...przykładowo na Syberii...
Omega Aaw (16) Kościerzyna 07.10.2017 12:43
zal mi go

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Stracił partnera podczas masakry w Las Vegas Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/robert.eardley.54
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku