logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.10.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
9
7
26

Geje i lesbijki za ograniczeniem dostępu do broni

Gays Against Guns

Dodano: 03.10.2017, Aktualizacja: 03.10.2017

W nocy z niedzieli na poniedziałek Stephen Paddock zastrzelił w Las Vegas 59 osób, 527 ranił. "Nasze myśli i modlitwy nic nie znaczą bez czynów" - czytamy w oświadczeniu Gays Against Guns, organizacji grup LGBT i ich sojuszników, którzy od strzelaniny w Orlando lobbują na rzecz ograniczenia dostępu do broni w USA.

Strzelanina w Las Vegas jest najbardziej krwawą w historii USA. Ponad rok po Orlando - organizacje LGBT, ale też sama społeczność - ponownie wzywa amerykańskie władze do ograniczenia dostępu do broni.

Gays Against Guns to inicjatywa, która powstała po strzelaninie w klubie Pulse na Florydzie. Organizacje LGBT wezwały wtedy amerykańskie władze do zmian w prawie, by ograniczyć dostęp do broni. Sami działacze od słów przeszli do czynów: w ostatnim roku odwiedzają strzeleckie wydarzenia, by rozmawiać z obrońcami "drugiej poprawki", lobbują u polityków i edukują lokalne społeczności. Organizują też manifestacje i marsze przeciwko łatwemu dostępowi do broni - m.in. wczoraj w Nowym Jorku.

"Nasze myśli i modlitwy nic nie znaczą bez czynów. Mamy problem do rozwiązania, a wy możecie się do tego przyczynić" - czytamy na stronie Gays Against Guns. Organizacja postuluje m.in. za zakazaniem łatwego dostępu do broni półautomatycznej, dokładniejszym sprawdzaniem przeszłości osób, które chcą kupić broń i ograniczeniem dostępu do niej dla osób, które mogą mieć powiązania z terroryzmem i np. przemocą w rodzinie.
ZOBACZ TEŻ USA: 50 organizacji LGBTQ za ograniczeniem dostępu do broni Za oceanem jednak bez zmian

Przypomnijmy, że równocześnie w USA działa grupa Pink Pistols (Różowe Pistolety), skupiająca zwolenników i zwolenniczki broni wśród społeczności LGBTQ. Od strzelaniny w Orlando zapisało się do niej wielu nowych członków. Pink Pistols wezwali wtedy społeczność do zbrojenia się i bronienia ważnych dla LGBT miejsc.

Po strzelaninie w Las Vegas pojawiło się wiele relacji świadków, którzy podkreślali, że posiadanie broni w żaden sposób nie mogło pomóc w obronie przed atakiem.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (26)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vraios (25) Rzeszów 04.10.2017 23:17
maxoku:
vraios:
utrudnienia masz teraz i to skrajne.
W USA broń jest dostępna od ręki, więc gdzie ty to widzisz? Chyba, że miałeś na myśli Polskę, ale rozmawiamy akurat o USA.

Akurat pisaliśmy wtedy o Polsce w kontekście ostatnich planów rządu na ten temat. Co nie zmienia faktu że w USA też jest różnie w zależności od stanu a nawet pojedyncze miasta mają własne regulacje.
shingao (31) Szczecin 04.10.2017 19:18
Linbix:
(...) Być może i tak,natomiast ja osobiście nie zauważyłem by na skutek zaostrzania regulacji w dostępie do broni,napastnikom było ciężej ją zdobyć.


"Nie z a u w a ż y ł e ś"? Jesteś policjantem czy masz do czynienia ze światkiem przestępczym?
maxoku (31) Radom 04.10.2017 18:11
vraios:
utrudnienia masz teraz i to skrajne.
W USA broń jest dostępna od ręki, więc gdzie ty to widzisz? Chyba, że miałeś na myśli Polskę, ale rozmawiamy akurat o USA. I serio ktoś mówi, żeby utrudniać dostęp do broni w Polsce? Jeszcze nie widziałem lol.
obrona i atak, czyli dwa zastosowania, a nie jedno.
Serio? Z pistoletem możesz zrobić w zasadzie tylko jedno - strzelić z niego. Ewentualnie możesz nim kogoś uderzyć, ale żadnego innego zastosowania to on nie ma. A ta twoja obrona może być tylko przez atak, więc ciągle jedno. Chyba, że możesz użyć taką broń jako tarczę, ale nie jesteśmy w grze/filmie S-F XD.
Fabian   dodane przez Facebooka 04.10.2017 15:50
Chuj w dupe gejom!
Magdalena   dodane przez Facebooka 04.10.2017 15:19
Jestem za!!!! Przynajmniej mogłabym trochę"posprzątać"
Tomasz   dodane przez Facebooka 04.10.2017 12:05
Broń winien posiadać obywatel tylko wtedy kiedy spełni surowe testy psychologiczne i psychiatryczne włącznie z tygodniową obserwacją badanego przez biegłych specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego, oraz w sposób logiczny musi badany wskazać NA CO I PO CO MU TA BROŃ, i czy na pewno będzie mu ona potrzebna jeżeli do tej pory radził sobie świetnie bez jej posiadania. Nie może być tak że przyjdzie Janusz i Grażyna z ulicy powie chcę kałacha, i diler powie proszę sobie kolor wybrać, "najlepiej pod kolor butów i plecaka" i życzę udanej zabawy nie tędy droga. W owych czasach co 5 min. by dochodziło do tragedii w z mentalnością Polaków, a tłumaczenia sprawców by były irracjonalne "bo źle na mnie spojżał".
Linbix (21) Poznań 04.10.2017 11:54
shingao:
Linbix:
Realia pokazują,że jak napastnik chce to broń zdobywa,a zwykły obywatel ma zazwyczaj rzucane kłody pod nogi jak sam się stara o jej posiadanie.I żadne restrykcje nic tu nie zmieniły. (...)


Realia pokazują, że w USA częściej dochodzi do strzelanin, masakr z użyciem broni w szkołach oraz przypadkowych postrzeleń, niż w Europie.


Być może i tak,natomiast ja osobiście nie zauważyłem by na skutek zaostrzania regulacji w dostępie do broni,napastnikom było ciężej ją zdobyć.
vraios (25) Rzeszów 04.10.2017 0:26
Przemek:
Zawsze w zwolennikami powszechnego posiadania broni fascynuje mnie to przekonanie że to oni będą zawsze po właściwej stronie lufy. Każdy kto miał styczność że sztukami walki i samoobrony wie z jakim ryzykiem wiąże się walka. A przekonanie o tym że zawsze będziesz gurą jest bardzo złudne.

Zawsze w zwolennikami powszechnego posiadania prawa jazdy fascynuje mnie to przekonanie że nigdy nie trafią na pijanego debila który w nich wjedzie. Każdy kto z samochodem wie z jakim ryzykiem wiąże się jazda. A przekonanie o tym że zawsze przeżyjesz drogę do domu jest bardzo złudne.
Przemek   dodane przez Facebooka 03.10.2017 23:44
Zawsze w zwolennikami powszechnego posiadania broni fascynuje mnie to przekonanie że to oni będą zawsze po właściwej stronie lufy. Każdy kto miał styczność że sztukami walki i samoobrony wie z jakim ryzykiem wiąże się walka. A przekonanie o tym że zawsze będziesz gurą jest bardzo złudne.
vraios (25) Rzeszów 03.10.2017 23:42
Izrail:

Może jak przestaniesz walić oklepanymi argumentami "prawaków" to zechcesz zrozumieć mój punkt widzenia. Nie wiem w jaki sposób miałbyś ułatwić obronę jeśli potencjalny człowieczek, który chce ci zrobić krzywdę cię zaskoczy. Popularny Seba nie myśli o załatwieniu sobie broni palnej bo ta nie jest popularna i łatwo dostępną i wymaga wysiłku jej zdobycie. Ci, którzy bronią posiadają z nielegalnych źródeł raczej nie interesuje napadanie na staruszki na ulicy. Przed napastnikiem z bronią palną nie uciekniesz. Przed napastnikiem z nożem albo uciekniesz albo dasz radę się obronić.

Posiadanie broni nie uchroniło by cię przed ostatnią masakrą a mogło spowodować więcej ofiar gdyby nagle wszyscy zaczęli strzelać uważając, że każdy z bronią to napastnik.

Broń docelowo ma służyć do obrony swojej posiadłości w skrajnych przypadkach, a nie do strzelanin na ulicy. Tak samo jak nóż służy w kuchni lub do innych domowych czynności, a nie do robienia krzywdy ludziom.

Izrail:

I twoja symplifikacja jest nieudolna i jest nieporozumieniem. Ja optuję za utrudnieniami w zakresie dostępu do narzędzia, które potencjalnie ma tylko ułatwiać odbieranie życia.

utrudnienia masz teraz i to skrajne. więc Twoja postawa była dla mnie jednoznaczna z całkowitym zakazem. ja natomiast nie chce dać każdemu broni z automatu, ale dziś aby otrzymać broń do ręki trzeba męczyć się 2 lata i bardzo łatwo ją stracić

Izrail:

A ochronić się przed potencjalnym napastnikiem bez broni palnej możesz i przy użyciu gazu.

to nie jest żaden argument

Izrail:

Dodatkowo chcesz wcisnąć w ręce broń palną ludziom, którzy są na tyle tępi, że głosują na PiS i są podatni na manipulacje i zamiast działać rozsądkiem kierują się emocjami.

nie tylko im, tylko każdemu Polakowi

Izrail:

To chyba powinna być inna droga jeśli chodzi o uzyskanie dostępu do broni. Nawet twoja ciężarówka wymaga najpierw zdania państwowych egzaminów by dopuścić cię do kierowania nią.

jw. nie chce żeby broń była dostępna w sklepie dla każdego jak gumy do żucia, ale jej zdobycie nie powinno być dłuższe niż 3 miesiące, a obecnie trwa ok. 2 lat

shingao:

Realia pokazują, że w USA częściej dochodzi do strzelanin, masakr z użyciem broni w szkołach oraz przypadkowych postrzeleń, niż w Europie.

podstawowy błąd korelacji
mózg automatycznie przyjmują że A wynika z B
ale zapominamy że są jeszcze 4 opcje:
-B wynika z A
-jednocześnie A wpływa na B, a B na A
-istnieje jakieś C, które wpływa na wynik, a którego nie widać na pierwszy rzut oka
-korelacja może być też przypadkowa