logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.10.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
0
10

Równość małżeńska w programie Zielonych

Postulaty po kongresie

Dodano: 02.10.2017, Aktualizacja: 02.10.2017

"Od lat jesteśmy za małżeństwami dla wszystkich, również dla osób tej samej płci. To jest nasz sztandarowy postulat i wydaje nam się, że musi on coraz głośniej wybrzmieć" - mówiła Małgorzata Tracz, przewodnicząca Zielonych na weekendowym kongresie programowym partii.

"Zielona polityka to jedyna polityka, dzięki której ludzie będą prawdziwie równi, przyroda stanie się wartością samą w sobie, a Ziemia będzie żyła w pokoju. Z tą wizją idziemy do wyborów samorządowych, europejskich i do Sejmu!" - podkreślają Zieloni na Facebooku - po weekendowym kongresie programowym partii.

Jakie są jego główne założenia? Ograniczenie gazów cieplarnianych, zakaz hodowli zwierząt na futra i właśnie równość małżeńska.

Oprócz tego partia postuluje też zaprzestanie produkcji i sprzedaży pojazdów spalinowych do 2030 roku i postawienie na m.in. na transport zbiorowy i samochody elektryczne, czy zakaz reklam skierowanych do dzieci.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Adam UK (?) 03.10.2017 21:03
shingao:
Adam UK:
I tak powszechne wiadomo, że ten postulat nigdy nie zostanie w Polsce zrealizowany, w dodatku nie przez tą partię. Przypomnijcie, ile wynosi Wasze poparcie?


"Powszechnie wiadomo"? "Nigdy"? A Ty jakaś wróżka, czy co?


Twardo stapam po ziemi i nie żyje marzeniami.
Adam UK (?) 03.10.2017 21:01
To co jest na tak zwanym "zachodzie" oczywiste nie jest oczywiste w Polsce. Na to składa się wiele czynników jak kultura, mentalność, religijność społeczeństwa etc.
W Polsce jest silne przywiązanie do tradycji, roli KK w społeczeństwie, homoseksualizm jest postrzegany wciąż jako choroba przez większość Polaków, w Niemczech czy UK jest wręcz odwrotnie I to od wielu lat. W Polsce popieranie postulatów jest odbierane raczej negatywnie a na "zachodzie" to wstyd i zniewala być nazwanym homofobem.
Proces legalizowana związków partnerskich i małżeństw dla par tej samej płci ruszył na początku lat 2000 czyli 15 lat temu i ominal Polskę, dlaczego?
Na to pytanie jest wiele odpowiedzi, jedna z nich jest to, że różnimy się kulturowo i to jest zakorzenione głęboko i nie można tego porównywać do fali, która dojdzie kiedyś do Polski, ponieważ ta fala już była i nas jako kraj ominęła.
Teraz na fali wnosząc są postulaty powrotu dotradycyjnych wartości.
Warto spojrzeć na sondaże, partia Zielonych nie jest nawet poniżej 10 %, ale nawet ma mniej niż 1%. Nie deprecjonuje ich idei poparcia dla małżeństw homoseksualnych, ale stwierdzam, że to nie ma większego wpływu na to czy ten postulat będzie kiedykolwiek zrealizowany. Nawet jej były przewodniczący zawarł właśnie związek małżeński w UK, myśli o emigracji bo nie wierzy, że w Polsce zmieni się coś na lepsze w najbliższej dekadzie.
Prawda jest brutalna, ale jest jaka jest. Czekałem długie lata za zmianą prawa i nastawienia w Polsce, teraz z perspektywy życia za granicą widzę, jaką długa droga przed Polakami, to nie kwestia lat tylko pokolenia.
Na dowód spojrzcie na sondaże.
Carola (23) Olsztyn 03.10.2017 14:43
W Niemczech tak jest. Ściągnięty pomysł "Made in Germany"
Arkadij (21) Świnoujście 03.10.2017 9:04
Szczerze? Wydaje mi się, że z takimi postulatami to niestety nie prędko dojdą do jakiej kolwiek władzy... nie zapominajmy że Polska nadal jest PiSlandią i teraz przez 500+, wiadomo która partia, w wyborach będzie miała najwieksze poprcie bo ludzie lubią dostawać hajsy. Niestety nikt nie wiedzi że przy tym programie 500+ podatki nam urosły NO ALE CO TAM :) Aaa no tak. Trzeba brać pod uwage, że mimo to, że Polska nie jest już krajem "rozwijajacym się" jak podają w tv itp. tylko jest już jednym z 25 krajów "rozwinietych gospodarczo" to i tak tu ciemnogród panuje :D
grzesioc (27) Berlin 02.10.2017 23:04
jasnowidzenie to trudna sztuka ale mozliwa :P

Co do Zielonych to w Niemczech maja na prawde spore poparcie ale oni walcza np z elektrowniami atomowymi itp. itd. Tutaj mamy zakaz hodowli zwierzat dla futer, wstrzymanie produkcji samochodow spalinowych i fanatyczne "...ludzie będą prawdziwie równi, przyroda stanie się wartością samą w sobie, a Ziemia będzie żyła w pokoju"

Radze troszeczke inaczej podejsc do kampnii, bo na to nie wiele rybek sie zlapie :P
Marcin (?) 02.10.2017 22:31
Partia Razem także postuluję równość małżeńską ! Oby dostali się w przyszłych wyborach do sejmu
niby LGBT (?) 02.10.2017 22:17
Przepraszam za to co napiszę, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Czemu partie takie jak Razem jak Zieloni nie mogę schować tematu związków małżeńskich, nie mówić o prawach LGBT schować to wszystko do sejfu jak Kaczyński schował Macierewicza i tą Pawłowicz. A potem gdyby mieli większość to po prostu wyjąć to z sejfu i zrealizować? Po co to czcze gadanie, wycieranie sobie buzi LGBT? Bo ja tak to widzę, to że Zieloni w których była Grocka ( więc mnie w ogóle nie dziwi poparcie dla LGBT) powiedzą, że popierają LGBT to nic w tej chwili nie zmieni. Związki może nam dać tylko PO i to pod warunkiem że taki będzie plan Europy. Reasumując na razie na to nie ma szans. Oczywiście nie popieram PO, brzydzę się tą partia prawie tak jak PiSem ale takie mam przemyślenia na ten temat.
shingao (31) Szczecin 02.10.2017 21:26
Adam UK:
I tak powszechne wiadomo, że ten postulat nigdy nie zostanie w Polsce zrealizowany, w dodatku nie przez tą partię. Przypomnijcie, ile wynosi Wasze poparcie?


"Powszechnie wiadomo"? "Nigdy"? A Ty jakaś wróżka, czy co?
Jędzowata Jędza (?) 02.10.2017 20:44
Mój znajomy z UK twierdzi, że to tylko kwestia czasu, kiedy równość małżeńska pojawi się też np. w Polsce czy takiej Rumunii (gość wiele podróżuje po Europie). Porównał to do efektu motyla: jest taka historia, w której motyl w Chinach zaczął mocniej trzepotać skrzydełkami niż zwykle, co po pewnym czasie spowodowało huragan w Teksasie. Żyjemy w coraz bardziej zglobalizowanym świecie i to, co dzieje się w innych częściach świata ma ogromny wpływ na to, co dzieje się na naszym podwórku. Problem polega na tym, że niestety (albo stety) obecnie na Zachodzie małżeństwa jednopłciowe są tematem bardzo medialnym i wszystko, ale to dosłownie wszystko, co przekażą media tam, ma swoje przełożenie na to, jak zareagują ludzie tutaj. Mało który aktywista zachodni zastanawia się też nad tym, że to co robi u siebie, ma wpływ na postrzeganie nas tutaj. Według tego mojego znajomego nie ma też co liczyć na to, że religijni fundamentaliści kiedykolwiek zmienią zdanie na nasz temat. To się nigdy nie stanie, bo oni uważają, że wszystko wiedzą najlepiej i to od samego Boga... Także jedyne co możemy zrobić, to kontaktować się z tymi, którzy działają w innych krajach, uczyć się od nich, czynić dobro, być zauważalnym w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Ja ostatnio mimo swojego wieku ujawniłam się przed paroma osobami i wierzcie mi, ukrywanie się nie ma sensu, choć jest zrozumiałe. To tyle od starej Jędzy :P
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 02.10.2017 17:57
Adam UK:
I tak powszechne wiadomo, że ten postulat nigdy nie zostanie w Polsce zrealizowany, w dodatku nie przez tą partię. Przypomnijcie, ile wynosi Wasze poparcie?

Czyli co? Każda partia polityczna o poparciu poniżej 10% ma być przymusowo rozwiązywana?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Równość małżeńska w programie Zielonych Fot. za: facebook.com/partiazieloni