logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
0
1

Hugh Jackman głosuje za równością w Australii

Australijczycy zasługują na równe traktowanie

Dodano: 29.09.2017, Aktualizacja: 29.09.2017

Największa australijska gwiazda, Hugh Jackman, oraz jego żona, Deborra-Lee Furness, zagłosowali za równością małżeńską - i do tego samego namawiają innych. "Wierzymy, że wszyscy Australijczycy zasługują na równe traktowanie" - napisał na Twitterze aktor, który od lat jest sojusznikiem społeczności LGBT. Trzymamy kciuki za Australię.

Są takie gwiazdy, które wspierały równość małżeńską zanim to stało się popularne. Taką gwiazdą jest aktor Hugh Jackman. Z okazji pocztowego plebiscytu w Australii, w którym obywatele i obywatelki wypowiadają się na temat równości małżeńskiej, aktor napisał na Twitterze:

Wierzymy, że wszyscy Australijczycy zasługują na równe traktowanie wobec prawa. Dlatego ja i Deb głosujemy na TAK #równość i #miłość.
Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Jackman głośno mówi o równości małżeńskiej. W 2012 roku, wraz z kilkoma innymi australijskimi gwiazdami podpisał się pod oświadczeniem w tej sprawie. "Równość małżeńska pozwoli usunąć dyskryminację względem par jednopłciowych i ich dzieci. Dodatkowo wzmocni instytucję małżeństwa poprzez włączenie kolejnych kochających się i oddanych par, hołdujących tym wartościom. Już czas by Australia dołączyła do pozostałych krajów czerpiących korzyści z tych ważnych reform" - mogliśmy się z niego dowiedzieć.

Od lat też krążą plotki na temat... homoseksualności (lub biseksualności) Jakcmana. Już w 2009 roku aktor odniósł się do nich, mówiąc, że mógłby ogłosić, że nie jest gejem - bo nie jest, ale poprzez takie wyznanie przyznałby się, że bycie gejem to coś wstydliwego - a przecież to nie jest powód do wstydu.

Dzięki Hugh! I trzymamy kciuki za Australię.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Danuta   dodane przez Facebooka 30.09.2017 21:43
Super

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Hugh Jackman głosuje za równością w Australii Fot. za: facebook.com/HughJackman
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku