logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
23
52

Dlaczego Romanowi Giertychowi przeszkadza walka o prawa LGBT?

To nie pomoże pokonać PiS-u

Dodano: 25.09.2017, Aktualizacja: 25.09.2017

"Nikomu nie bronię wygłaszania swoich poglądów, tylko że w tej sprawie myślę racjonalnie – wysuwanie dzisiaj takich postulatów na pierwszy plan jest nieproduktywne, jeśli chodzi o obalenie PiS" - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Roman Giertych, który... zaznacza jednak, że nie obchodzi go, że "jakiś mężczyzna śpi z innym mężczyzną".

W piątkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" pojawiła się długa rozmowa z Romanem Giertychem, adwokatem, który w latach 2006-2007 był wicepremierem i ministrem edukacji narodowej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, był także prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i Ligi Polskich Rodzin.

Pytany o niechęć do walki o prawa LGBT, Roman Giertych odpowiedział, że "Nikomu nie bronię wygłaszania swoich poglądów, tylko że w tej sprawie myślę racjonalnie – wysuwanie dzisiaj takich postulatów na pierwszy plan jest nieproduktywne, jeśli chodzi o obalenie PiS".
ZOBACZ TEŻ Frasyniuk: "nie będę spierał się z profesorem od genetyki, Romanem Giertychem" Roman Giertych i Władysław Frasyniuk w "Kropce nad i"

Co były wicepremier sądzi o np. wspólnym rozliczaniu się przez pary jednopłciowe? Podkreśla, że to... dyskryminacja przyjaźni dwóch facetów, która nie jest oparta na seksie. "Tak ustawiony program oznacza przywileje podatkowe dla dowolnej dwójki ludzi. Ale brakuje przyczyny takiego przywileju. Przyczyną przywilejów dla rodzin jest oczywisty trud ponoszony przez rodziców w wychowaniu dzieci" - mówi Giertych, który zaznacza jednak, że nie obchodzi go, że "jakiś mężczyzna śpi z innym mężczyzną".

Adwokat porównuje to do... zdrady małżeńskiej, albowiem "uważam to za złe, co nie znaczy, że muszę tego kogoś potępiać. To samo dotyczy homoseksualizmu".

Doceniamy, że nastąpiła jednak zmiana poglądów i pan Roman Giertych nie chce już zakazywać "propagandy homoseksualnej".

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (52)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 05.10.2017 17:21
don_diego44:
KOD ma coraz słabsze poparcie ,głównie przez słabą wiarygodność , toteż demonstracje organizowane przez tą organizację są coraz mniejsze.
I? Nie o tym jest dyskusja. Zacznij się trzymać tematu, bo można się z tobą pogubić lol.
don_diego44 (52) Tychy 05.10.2017 2:18
@maxoku
KOD ma coraz słabsze poparcie ,głównie przez słabą wiarygodność , toteż demonstracje organizowane przez tą organizację są coraz mniejsze.
maxoku (31) Radom 04.10.2017 22:29
@don_diego44
O czym ty znowu gadasz? I już mówiłem ci, że KOD nie jest partią polityczną, nie potrzebuje mieć poparcia.
don_diego44 (52) Tychy 04.10.2017 19:56
@maxoku
Po drobnych skandalach ? Kradzież stu tysięcy złotych przez przywódcę tego ruchu ,z pieniędzy składkowych, to drobiazg? PiS obecnie ma poparcie na poziomie 43% a KOD jakie ma poparcie?
maxoku (31) Radom 04.10.2017 18:49
don_diego44:
Mylisz się, bardzo ważne jest kto stoi na czele danej organizacji, bo to stanowi o jej wiarygodności.
KOD nie jest organizacją tylko ruchem społecznym. Przywódców zawsze można zmienić, nie to jest w nim najważniejsze, wszak już mówiłem, że to nie partia polityczna. Poza tym nawet po tych drobnych skandalach są nadal dużo bardziej wiarygodni niż twój pis. Ich to nikt nie przebije i jest zasadne używanie wobec nich poważniejszych epitetów niż ty stosujesz wobec manifestujących ludzi.
don_diego44 (52) Tychy 04.10.2017 2:32
@maxoku
Mylisz się, bardzo ważne jest kto stoi na czele danej organizacji, bo to stanowi o jej wiarygodności.
maxoku (31) Radom 03.10.2017 20:44
@don_diego44
Skąd ci takie liczby powstały? Musisz chyba wrócić do szkoły nauczyć się od nowa liczyć lol. I to co piszesz to zwykła propaganda, musiałeś się sporo nasłuchać w swoich pisowskich mediach. KOD nie jest partią polityczną i nie możesz rozpatrywać go w taki sposób. Dla ludzi ważniejsze jest to w jakiej sprawie protestują, a nie z kim. KODowcy? Masz na myśli przywódców KODu? Jak wyżej, kogo to interesuje? Protesty nie były za aborcją na życzenie tylko przeciwko całkowitemu zakazie. I zdecydowana większość polaków jest przeciw całkowitemu zakazowi, pomimo bycia katolikami. Chcesz wszystkich wyzywać od złodziei, oszustów i zabójców?
don_diego44 (52) Tychy 03.10.2017 19:30
@maxoku
Przywódcą KODu był oszust który wyłudził ponad sto tysięcy, autorytetem dla kodowców jest niejaki Rzepliński który wyłudził też ponad sto tysięcy złotych, działacze PO przez osiem lat przyzwalali na rozkradanie dziesiatków miliardów złotych , Hania G. i jej banda rozkradali Warszawę ,KODowcy popierali aborcję na życzenie- to wszystko fakty..
maxoku (31) Radom 03.10.2017 17:56
don_diego44:
Jeżeli idzie w demonstracji z oszustami, złodziejami i zabójcami (aborcja) to można przyjąć ,że podziela ich poglądy i bierze tym samym winę również na siebie.
Ale ty nienawidzisz ludzi, że tak ich nazywasz tylko dlatego, że demonstrowali przeciwko twojej partii. Pomyliły ci się zasady z dekalogu z polityką. Przez co przypisujesz z automatu wszystkim, którzy protestują przeciwko pisowi grzechy ciężkie. Idź się ogarnij, bo takie dyskusje z twoimi urojeniami nie mają sensu.
don_diego44 (52) Tychy 03.10.2017 2:55
@maxoku
Jeżeli idzie w demonstracji z oszustami, złodziejami i zabójcami (aborcja) to można przyjąć ,że podziela ich poglądy i bierze tym samym winę również na siebie.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dlaczego Romanowi Giertychowi przeszkadza walka o prawa LGBT? Fot. za: https://www.facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473/