logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
16
0
0

Sam Smith udzielił wywiadu Eltonowi Johnowi

Piosenkarz o coming oucie, muzyce i czekaniu na miłość

Dodano: 18.09.2017, Aktualizacja: 20.09.2017

Sam Smith - zdolny, młody i z Oscarem. Wszyscy kojarzą jego piosenki. W najnowszym numerze magazynu "Attitude" udzielił wywiadu Eltonowi Johnowi, w którym mówi o sobie więcej - o tym, jak ujawnił się przed matką w wieku 10 lat, o trudnych początkach i o tym, jak o mały włos nie rzucił śpiewania...

W najnowszym numerze "Attitude" Smith mówi, że kiedy ujawnił się przed mamą, Kate, w wieku 10 lat, odpowiedziała mu, że wiedziała już od dawna, że jest gejem, a dokładnie, kiedy ten miał... 3 latka. Ojciec zapytał się tylko, czy jest tego pewien. "Byłem pewien, nawet w tak młodym wieku, a oni okazali się niesamowicie wspierający" - powiedział. 

Pierwszy coming out był przed przyjacielem - miał wtedy 9-10 lat. "Byłem tego bardzo pewien" - mówi. Zdradził również, że utwór "Him" z najnowszej płyty, jest autobiograficzną podróżą po jego dzieciństwie i dorastaniu już jako ujawniony gej. 

Na pytanie czy był prześladowany w szkole odpowiedział, że nie tak bardzo jak inni. Wszystko było prostsze i łatwiejsze do zniesienia, bo miał wspierającą rodzinę i przyjaciół. 


Jego ojciec bardzo się o niego bał - że będzie prześladowany w szkole, że będzie wyzywany i że Sam będzie cierpieć. Piosenkarz mu się nie dziwi, biorąc pod uwagę, że w liceum lubił się stroić i malować. "Nie miał problemu z tym, że jestem gejem, ale martwił się o mnie, o moje bezpieczeństwo" - wyjaśnia. A Fulham, dzielnica Londynu, gdzie dorastał artysta, nie było wówczas najbardziej tolerancyjnym miejscem. 

Sam niewiele mówi o swoim życiu prywatnym, a w szczególności - miłosnym. I kiedy został porzucony po raz kolejny, myślał, żeby zostawić muzykę. Był w złym stanie. 

"Pisanie tekstów o tego typu doświadczeniach z reguły działa terapeutycznie, ale tym razem było inaczej, nie mogłem nic napisać przez prawie dwa miesiące" - mówi. "Mój zespół mnie zmusił, żebym przyszedł do studia, czułem się jakbym nie miał już nigdy do tego wrócić" - wspomina. To był czas, kiedy zatracił samego siebie.

Smith wciąż szuka miłości. Najnowszy singiel jest o nim i o związku, w którym był. Teraz jest, jak sam mówi, jest bardzo samotny. I to go doprowadza do szaleństwa. 

Niedawno miał premierę jego najnowszy singiel, "Too Good At Goodbyes":

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Sam Smith udzielił wywiadu Eltonowi Johnowi Fot. Instagram, za: https://www.instagram.com/samsmithworld/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku