logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
17
1
2

Prawdziwa historia Stefana K. i Williego G.

W październiku książka o wyjątkowej miłości

Dodano: 18.09.2017, Aktualizacja: 18.09.2017

Już początkiem października premiera niezwykłej książki pod naszym patronatem - "Cholernie mocna miłość. Prawdziwa historia Stefana K. i Williego G.", Lutza van Dijka! O miłości Polaka i żołnierza Wehrmachtu, za którą Stefan K. został skazany na mocy paragrafu 175.

We wrześniu 1939 roku Trzecia Rzesza napada na Polskę. Nastoletni Stefan wraz z matką i rodzeństwem próbuje przetrwać trudy wojennej rzeczywistości w rodzinnym Toruniu. Chwyta się różnych zajęć: pracuje u niemieckiego piekarza, potem w lokalnej fabryce. Popołudniami śpiewa w chórze teatralnym. Pewnego dnia poznaje Williego – stacjonującego w mieście młodego żołnierza Wehrmachtu. Ich przypadkowe spotkanie daje początek gorącemu uczuciu. Mimo grożącego niebezpieczeństwa – relacje intymne między Polakami a Niemcami są surowo karane – decydują się walczyć o swoją miłość. Cholernie mocną miłość.

W Polsce "Cholernie mocna miłość" ukaże się już 4 października, nakładem wydawnictwa ha!art. Redaktorką książki jest m.in. Joanna Ostrowska.

Okładkę zaprojektował Arobal."Do końca życia czwartego listopada każdego roku Stefan zapalał świeczkę, myślał o Willim i modlił się w nadziei, że ten przeżył wojnę. Czwartego listopada 1941 roku spotkał Williego po raz pierwszy. Sześćdziesiąt dwa lata później, w ten sam dzień, zamknął oczy na zawsze. Mimo wszystkich doznanych upokorzeń nikt ani nic nie mogło zniszczyć doświadczenia jego pierwszej miłości. Przetrwało ono do samego końca" - czytamy w posłowiu autora.

Książka pod naszym patronatem.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
po_prostu_wariat (?) 18.09.2017 20:51
shingao:
Mimo grożącego niebezpieczeństwa – relacje intymne między Polakami a Niemcami są surowo karane – decydują się walczyć o swoją miłość.


Nie rozumiem. Problemem była relacja między Polakiem a Niemcem, a to że to była relacja homoseksualna, to już nie był problem dla nazistowskich Niemiec?

Poczytaj sobie o Rohmie. Spora część doktryny narodowego socjalizmu funkcjonowała tylko na papierze i była opium dla niewykształconych nizin społecznych żeby było łatwiej ich kontrolować. W samym NSDAP też zdarzali się geje tylko byli mniej otwarci od Ernsta. Jakby ten Niemiec był jeszcze jednym z kilkuset tysięcy żydów służących w Wermachcie to dopiero sporo ludzi byłoby w szoku. Historię piszą zwycięzcy a znacznie bardziej opłacalnym było wszystko uprościć i zobrazować Niemców jako 100% antagonistów i zło wcielone (zwłaszcza ZSRR było to na rękę). Mniejsza o historie i tak większość ludzi w rzeczywistości jej nie zna.
shingao (31) Szczecin 18.09.2017 18:59
Mimo grożącego niebezpieczeństwa – relacje intymne między Polakami a Niemcami są surowo karane – decydują się walczyć o swoją miłość.


Nie rozumiem. Problemem była relacja między Polakiem a Niemcem, a to że to była relacja homoseksualna, to już nie był problem dla nazistowskich Niemiec?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku