logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
32
0
3

Lena Waithe i San Junipero z Emmy

Kobiece, tęczowe i polityczne nagrody

Dodano: 18.09.2017, Aktualizacja: 18.09.2017

W weekend poznaliśmy zwycięzców 69. nagród Emmy, czyli telewizyjnych Oskarów. Tak politycznie, kobieco i tęczowo nie było już dawno. Największymi zwycięzcami wieczoru okazały się seriale "Opowieść podręcznej" i "Saturday Night Live", ale doceniono też dwie produkcje z tematyką LGBT na pierwszym planie: "Black Mirror" i "Master of none".

"Opowieść podręcznej" zgarnęła statuetki w najważniejszych kategoriach dramatycznych - jako pierwszy serial wyprodukowany dla platformy streamingowej (Hulu).

To adaptacja powieści Margaret Atwood z lat 80., antyutopijna wizja fundamentalistycznego, religijnego świata, w którym płodne kobiety są niewolnicami.

Produkcja została najlepszym serialem dramatycznym, doceniono też reżyserię, scenariusz i role kobiece.

Najlepszym serialem ze skeczami został "Saturday Night Live", nagrodzono też Aleka Baldwina (który wcielał się w Donalda Trumpa) i ujawnioną Kate McKinnon (za Hillary Clinton). Najlepszym serialem komediowym została "Figurantka".Najlepszym filmem telewizyjnym został lesbijski odcinek "Black Mirror: San Junipero", który możemy oglądać na platformie Netflix. San Junipero to wymyślone miasteczko-utopia, w którym czas nie płynie, a jeśli już to na zabawie. Na pierwszym planie - kobieco-kobiecy romans.Do historii na pewno przejdzie Lena Waithe, ujawniona komiczka, która otrzymała nagrodę za scenariusz (pisany wraz z Azizem Ansari) do odcinka "Thanksgiving" - w serialu "Master of none". Waithe jest pierwszą czarnoskórą kobietą, która otrzymała Emmy za scenariusz.

Waithe wciela się w "Master of none" w przyjaciółkę głównego bohatera, lesbijkę. "Thanksgiving" to piękna, pokazana w zupełnie inny sposób historia coming outu, także przed najbliższymi, poszukiwaniu siebie i akceptacji.

Podczas odbierania nagrody Lena skierowała słowa do swojej "rodziny LGBTQIA". "Widzę was wszystkich. To co nas odróżnia - to są właśnie nasze supermoce. Każdego dnia, gdy wychodzicie z domu i zakładacie swój wyimaginowany płaszcz i podbijacie świat - bo bez nas ten świat nie byłby taki piękny. I wszyscy ci, którzy za ten odcinek okazali nam tyle miłości - dziękujemy wam za to my, czyli hinduski chłopak z Karoliny Południowej i czarna queerowa dziewczyna z południowego Chicago" - mówiła Lena.Listę wszystkich zwycięzców można znaleźć na stronie nagród Emmy.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Monia   dodane przez Facebooka 19.09.2017 9:57
Paulina Sobel :)
Agata   dodane przez Facebooka 18.09.2017 15:17
"San Junipero" było cudowne. W pełni zasłużone dwie statuetki.
Aleksandra   dodane przez Facebooka 18.09.2017 14:48
Kto jeszcze nie oglądał - szczerze polecam Master of None ❤️ serial porusza bardzo wiele ważnych kwestii, rewelacja!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lena Waithe i San Junipero z Emmy Aziz Ansari i Lena Waithe w 'Master of none'
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku