logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.10.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
64
13

Nie trzeba wprowadzać związków partnerskich

Kosiniak-Kamysz o "związkach gejowskich"

Dodano: 15.09.2017, Aktualizacja: 15.09.2017

"Nie jestem ich zwolennikiem. Szanuję zapis w konstytucji o ochronie małżeństwa. Jasne, jeśli tylko można pomóc ludziom, by byli szczęśliwsi, to trzeba to zrobić, ale do tego nie trzeba wprowadzać związków partnerskich" - mówił o "związkach gejowskich" w rozmowie z Robertem Mazurkiem prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

W "Gazecie Prawnej" pojawił się długi wywiad Roberta Mazurka z szefem PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Nie zabrakło pytań o aborcję lub związki partnerskie.

Polityk przyznał, że jest osobą "pobożną". Dlatego m.in. jest przeciwko, jak mówi Mazurek, "aborcji eugenicznej". "Dziś aborcja jest dozwolona w trzech przypadkach, gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa, gdy zagrożone jest zdrowie kobiety, no i gdy dziecko jest kalekie. Ten ostatni powód bym usunął" - odpowiada dopytywany.

Czy "związki gejowskie" powinny być jego zdaniem zalegalizowane? "Nie jestem ich zwolennikiem. Szanuję zapis w konstytucji o ochronie małżeństwa. Jasne, jeśli tylko można pomóc ludziom, by byli szczęśliwsi, to trzeba to zrobić, ale do tego nie trzeba wprowadzać związków partnerskich" - mówi. Na słowa Roberta Mazurka o tym, że "prezydent mówił o ustawie o statusie osoby zaprzyjaźnionej", Kosiniak-Kamysz odpowiedział:

"Po co taka ustawa? Nie wystarczy życzliwość i chęć pomocy?".

Dziękujemy za "życzliwość i chęć pomocy", ale nie gwarantują nam one niestety równych praw.
ZOBACZ TEŻ Kosiniak-Kamysz: związki nie pasują do manifestacji KOD? Zdaniem polityka ruch za bardzo skręca w lewo

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, w kontekście demonstracji Komitetu Obrony Demokracji, polityk mówił: "Podczas niektórych manifestacji dochodzi do bardzo wyraźnego, nawet już nie mówienia o demokracji, obecności Polski w Unii Europejskiej, tylko o własnym światopoglądzie, o swoich programach" - podkreślał prezes PSL, dodając, że "związki partnerskie nie są zgodne z moim światopoglądem".

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (13)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
milioogo92 (25) Kraków 18.09.2017 23:17
Ludowcy mają poparcie na granicy progu wyborczego z tendencją spadkową więc raczej ich nie zobaczymy w kolejnej kadencji sejmu
bartekkamil (26) Warszawa 17.09.2017 19:29
no nie, jednak, życzliwość i chęć pomocy ( bo przecież doświadczamy tej życzliwości i pomocy na każdym kroku ) NIE WYSTARCZY
rezzy (31) Kraków 16.09.2017 11:18
Nikogo nie interesują poglądy tego człowieka, w sensie każdy może robić co chce, tyle że oni zakładają, że jeśli się domagamy rozwiązań prawnych to mają prawo do sprzeciwu. Zresztą wielu polityków uważa, że my JUŻ mamy równe prawa... bo... każdy gej przecież może poślubić kobietę tak jak facet hetero... a każda lesbijka może poślubić mężczyznę XD. Dla nich to jest równość. Może w tym sensie tak, ale wciąż to nie jest wolność. Nie wiem dlaczego prawo w ogóle tak ściśle reguluje kogo można poślubić. Dlaczego nie może być trójkątów albo więcej. Choć jestem w stanie zrozumieć, że w związkach wielu osób mogłoby być dużo chaosu, gdyż obecnie różne ulgi, prawa i obowiązki zakładają związek dwóch osób i są do tego przystosowane.

Stety/niestety politycy prezentują pewien światopogląd i zwykle elektorat wybiera ich na podstawie światopoglądu niezależnie od tego czy jest on rozsądny, logiczny czy sprawiedliwy. Najlepsza rzecz jaką możemy robić to protestować kiedy trzeba i wybierać mądrze polityków. Wybierając polityków nie można też patrzeć tylko na kwestie LGBT, jeśli inne postulaty danego człowieka są z kosmosu. Czy gdyby pis działał szczerze na rzecz osób LGBT, ale poza tym robił to co robi teraz, to byłby z tego powodu warty oddania głosu? Jak zwykle zamiast krótkiego komentarza zrobił się wykład XD.
-mike- (34) Warszawa 16.09.2017 10:35
Tak samo nie trzeba głosować na partię Kosiniaka-Kamysza :)
kierownik2 (66) Tarnow 16.09.2017 10:33
Mam nadzieje ze ta partia,na zawsze zniknie ze sceny politycznej.Takiej sprzedajnej i lasej na stanowiska i co za tym idzie profity wszelkiego rodzaju partii,napewno naszemu krajowi nie potrzeba.
Julia-Renata (?) 15.09.2017 23:26
Nas nie interesuje czego zwolennikiem jest ten pan ani jego prywatne wypowiedzi. Przez 8 lat PO nic dla nas nie zrobiła , koalicjant PSL (mało liczący się ) też nic . Słaba nadzieja że PIS cokolwiek ruszy w tym temacie -oni jednak nie kokietują nas nadziejami jak poprzednicy.
Linbix (21) Poznań 15.09.2017 22:50
Jak chce inaczej pomóc - konkretów zero.Ale związków już nie chce.
PSL to i tak lipa
lekarz_do_lekarza (?) 15.09.2017 22:24
Wsytyd jak na lekarza głosić takie głupoty. Z seksuologii i psychiatrii widoczne ma blade pojęcie. Może z uwagi na pobożność strach zaznać takiej wiedzy, a szkoda. Skoro Pan prezes PSL uważa, że miłośc geja,lesbijki jest czymś gorszym, czy też gej,lesbijka nie potrafi kochać równo mocno i nie należą im się równe prawa to taki Pan jest katolickim ekstremistą . Dla mnie takie osoby to źli ludzie .Jeśli religia ma dla kogoś wpływ na jego decyzje polityczne to nigdy taki człowiek nie powinien piastować wysokich stanowisk i jest szkodnikiem. Średniowiecze ,żenada..Jeśli po śmierci rzeczywiście istnieje sprawiedliwy sąd to niebyłbym pewny czy dla takich wypranych mózgów bramy niebios stoją otworem.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 15.09.2017 21:14
Kolejny, który wie lepiej od nas czego nam potrzeba do szczęścia :-/