logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
26
25

Narodowcy chcą odwołania Adama Bodnara

Także za wspieranie LGBT

Dodano: 15.09.2017, Aktualizacja: 15.09.2017

Robert Winnicki zbiera poselskie podpisy pod wnioskiem o odwołanie Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich. Na chwilę obecną wniosek poparło 6 posłów. Winnicki atakuje Bodnara za m.in. wspieranie społeczności LGBT.

Przypomnijmy, że Adam Bodnar jest prawnikiem, działaczem na rzecz praw człowieka, nauczycielem akademickim. Wcześniej był wiceprezesem wspierającej często sprawy LGBT Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W 2011 roku otrzymał Nagrodę Tolerancji.

W lipcu 2015 roku, przy dyscyplinie ze strony Platformy Obywatelskiej, Sejm wybrał Bodnara na Rzecznika Praw Obywatelskich. Polityczna "prawa strona" krytykuje Bodnara od początku i nazywa go "lewackim RPO".
ZOBACZ TEŻ RPO: Sejm wybrał Adama Bodnara W PO dyscyplina podczas głosowania

W tym samym roku Bodnar mówił m.in. dla filmu dokumentalnego o równości małżeńskiej, "Artykuł osiemnasty": "Czucie się w pełni obywatelami państwa polega na tym, że państwo odpowiada w pełni na nasze potrzeby, nasze oczekiwania i też nas dostrzega, dostrzega różne formy życia, w którym pozostajemy".

W tym tygodniu Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego, który w Sejmie znalazł się dzięki Kukiz'15, zainicjował zbieranie podpisów pod poselskim wnioskiem o odwołanie Adama Bodnara z funkcji RPO.

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że Bodnar "kwestionował konstytucyjną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny" i wspiera "działaczy LGBT" w litygacji strategicznej. Rzecznikowi wypomina się także interwencję w głośnej sprawie łódzkiego drukarza, który odmówił jednej z fundacji LGBT druku "materiałów promocyjnych". Sprawie tej Winnicki poświęca dużo miejsca w swej uchwale.
ZOBACZ TEŻ Arcybiskup broni drukarza skazanego za dyskryminację LGBT "Lewacki RPO" i LGBT

Winnicki nazywa też Bodnara "rzecznikiem marksizmu kulturowego w przestrzeni publicznej".

Wiadomo, że do tej pory pod wnioskiem podpisało się 6 posłów. Bez wsparcia PiS-u i Kukiz'15 - wnioskiem Sejm się nie zajmie. Na chwilę obecną partie milczą.

Do podpisania petycji do posłów i posłanek i okazania wsparcia dla Bodnara zachęca Akcja Demokracja. Petycję znaleźć można tu.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (25)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
don_diego44 (52) Tychy 20.09.2017 20:26
@maxoku
Niby co jest tą prawdą?
maxoku (31) Radom 20.09.2017 17:40
don_diego44:
W głowie mi się nie mieści ,że można tak mówić.
W głowie ci się nie mieści, że można mówić prawdę? No skoro bierzesz za wzór takiego kaczyńskiego to nic dziwnego XD.
don_diego44 (52) Tychy 19.09.2017 21:54
@shingao
Mnie chodzi głównie o tą Twoją wypowiedź ,że byli Polacy którzy tworzyli obozy zagłady. W głowie mi się nie mieści ,że można tak mówić.
maxoku (31) Radom 19.09.2017 16:38
@don_diego44
Nie widzę, żeby shingao napisał gdziekolwiek, że chodziło o cały naród. Nawet więcej, z jego wypowiedzi wynika, że jest wręcz przeciwnie. Naucz się czytać ze zrozumieniem, chyba, że nadal chcesz zgrywać 'starego' lol.
shingao (31) Szczecin 19.09.2017 16:24
@don_diego44

Część narodu. Nie cały naród.
don_diego44 (52) Tychy 19.09.2017 15:31
@shingao
Jednak odnośnie Holokaustu należy być precyzyjnym w wypowiedzi. Ta Twoja wypowiedź sugeruje ,że Polacy jakoś czynnie brali udział w tworzeniu obozów a tak nie było . Obozy tworzyli Niemcy zgodnie z ich prawem państwowym i Polacy w tej kwestii nie mieli nic do gadania . Według założeń Niemców Polacy byli następni do eksterminacji. I takie uogólnianie, że naród polski współpracował z Niemcami to tak jakby napluć w twarz tej większości która narażała życie w walce z Niemcami.
shingao (31) Szczecin 19.09.2017 8:10
don_diego44:
(...) Napisałeś ,że 'byli tacy Polacy którzy tworzyli obozy zagłady " -wytłumacz mi takie twierdzenie.


Tak jak fabryka nie będzie istnieć bez dostawców części, tak samo obozy nie funkcjonowałyby bez "dostawców" Żydów. Ci co donosili na Żydów współtworzyli ten system. Nie widzę różnicy pomiędzy tym co wybudował piec a tym co pomagał dostarczać do tego pieca Żydów.
milioogo92 (25) Kraków 18.09.2017 23:33
olek:
zwykłe p..olenie, Bodnar to typowy szkodnik przepełniony antypolskością na pasku Sorosa , szkodzi równiez nam

typowy komentarz na prawackich portalach
don_diego44 (52) Tychy 18.09.2017 20:54
@shingao
Oczywiście ,że byli bandyci polskiego pochodzenia którzy wydawali Żydów za kasę a nawet zabijali ukrywających się Żydów żeby ich obrabować ,ale był to jednak margines . Takie osoby były często skazywane przez podziemne państwo Polskie na karę śmierci i właśnie najwięcej kar śmierci wykonanych przez AK było właśnie za szmalcownictwo. I takie uogólnianie ,że naród polski przyczynił się do Holokaustu jest bardzo nieuprawnione. Napisałeś ,że 'byli tacy Polacy którzy tworzyli obozy zagłady " -wytłumacz mi takie twierdzenie.
olek (?) 18.09.2017 7:50
zwykłe p..olenie, Bodnar to typowy szkodnik przepełniony antypolskością na pasku Sorosa , szkodzi równiez nam

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Narodowcy chcą odwołania Adama Bodnara Fot. za: facebook.com/adam.bodnar.71
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku