logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
122
1
1

Autorka "Jedz, módl się i kochaj" symbolicznie "poślubiła" chorą partnerkę

Wzruszająca historia miłości Elizabeth Gilbert

Dodano: 14.06.2017, Aktualizacja: 14.06.2017

Elizabeth Gilbert, pisarka i autorka m.in. znanej z filmowej adaptacji z Julią Roberts książki "Jedz, módl się i kochaj", symbolicznie "poślubiła" chorą na raka partnerkę. "To prosta i spontaniczna ceremonia miłości, w otoczeniu małej grupy przyjaciół i rodziny. Nasza ceremonia nie miała mocy prawnej... Była cichym i prywatnym celebrowaniem tego, o czym wiemy od dawna: że należymy do siebie" - napisała Gilbert na Facebooku.

Gilbert stała się popularna dzięki filmowej adaptacji jednej ze swych książek, "Jedz, módl się i kochaj", w której główną rolę zagrała Julia Roberts. Film wyreżyserował ujawniony Ryan Murphy.

W zeszłym roku - we wrześniu - Gilbert ujawniła się w poruszającym poście na Facebooku. Pisarka opisała swoją miłość do wieloletniej przyjaciółki, Rayyi Elias, gdy u tej zdiagnozowano nieuleczalnego raka trzustki i wątroby.

"Gdy dowiedziałam się o chorobie Rayyi, na dnie mojego serca otworzyła się zapadnia, o istnieniu której nawet nie wiedziałam. Całe moje życie wypadło przez te właśnie drzwi. Od tego momentu ona stała się najważniejsza" - pisała Gilbert, dodając, że wiele osób wiedziało, że Rayya jest dla niej kimś wyjątkowym. "Jest czymś więcej niż moją przyjaciółką. Jest autorytetem, moją towarzyszką podróży, moim światłem, szczęściem i najbardziej zaufaną osobą" - podkreślała pisarka i dodawała, że kocha Rayyę i razem z nią przechodzi przez chorobę. Gilbert rozwiodła się w tym samym czasie z Jose Nunesem.Teraz Gilbert poinformowała, że panie zdecydowały się na nieformalną "ceremonię miłości". "W ostatnim roku przeżyłyśmy wiele trudnych chwil, ale nie dzisiaj. Dzisiejszy dzień był cenny i perfekcyjny" - napisała Gilbert.

(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Mango_40 (?) 07.07.2017 18:53
Poruszające do głębi określenie uświadomienie sobie czyjejś ważności.
Angular (28) Warszawa 17.06.2017 0:04
".....na dnie mojego serca otworzyła się zapadnia, o istnieniu której nawet nie wiedziałam.." ciężko jest po tym złapać oddech

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Autorka "Jedz, módl się i kochaj" symbolicznie "poślubiła" chorą partnerkę Fot. za: facebook.com/GilbertLiz
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku