logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
0
2

Dwóch ojców, niepełnosprawne dzieci i dom

Brytyjczycy pokochali piękną tęczową rodzinę

Dodano: 14.06.2017, Aktualizacja: 14.06.2017

Kochająca się rodzina, wzruszająca historia i dom, który trzeba wyremontować. Skąd my to znamy? Takie programy są coraz popularniejsze także i u nas. Ale brytyjskie BBC One pokazało historię, która powinna poruszyć nawet największych homofobów. Dwóch ojców i dzieci z niepełną sprawnością, a do tego dom, któremu przydałoby się odświeżenie i powiększenie. Koniecznie przygotujecie chusteczki.

Programy, w których remontuje się domy lub mieszkania są coraz popularniejsze także u nas. I często ich bohaterami są także ludzie LGBT. Brytyjski DIY SOS nadawany jest w BBC od 17 lat - można więc powiedzieć, że jest jednym z pierwszych programów tego typu.

Bohaterami ostatniego odcinka była piękna tęczowa rodzina. Garry i Kyle mieszkają w Kent, dali dom czwórce dzieci, w tym trójce ze specjalnymi potrzebami.

Niestety, ich dom, który coraz bardziej krzyczy o remont, coraz mniej odpowiada potrzebom tej wyjątkowej i dużej rodziny.

W programie panowie opowiadają o tym, jak zawsze chcieli adoptować dzieci, a nie zawsze pary jednopłciowe miały taką możliwość. Dlatego początkowo chcieli pomagać jako rodzina zastępcza. Pokochali niepełnosprawnego chłopaka, Haydna, którego wzięli pod opiekę - postanowili więc go adoptować. I tak powiększała się ta piękna rodzina, która teraz składa się z sześciu osób. Potem był Curtis i dwie siostry, Bella i Phoebe. Bella ma zespół Downa - gdy panowie dowiedzieli się, że siostry mogą być przez to rozdzielone, adoptowali obie.

Ekipa programu DIY SOS postanowiła w dziewięć dni zbudować Garry'emu i Kyle'owi całkowicie nowy dom - przystosowany do potrzeb jego mieszkańców i mieszkanek. W budowę całym sercem zaangażowała się lokalna społeczność.


Naszym czytelnikom i czytelniczkom w Wielkiej Brytanii polecamy obejrzeć cały program. A Was zachęcamy do skrótu. Tak, to tylko program, który ma wzruszać. Ale i tak przygotujecie chusteczki.(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Piti96 (?) 17.06.2017 19:16
Super ludzie :) Czasami rodzice hetero nie chcą dzieci niepełnosprawnych w jakiś sposób, więc brawo dla tych panów!
Linbix (21) Poznań 14.06.2017 21:15
I to się nazywa piękna rodzicielska miłość ! ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dwóch ojców, niepełnosprawne dzieci i dom Fot. za: bbc.co.uk, DIY SOS
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku