logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
42
21

Miesięcznica: o "złych homoseksualistach" podczas mszy

Ks. Filaber o "patologii"

Dodano: 12.06.2017, Aktualizacja: 12.06.2017

"Chrystus nie jednoczył w tolerancji, tylko w miłości. Gdy człowiek wchodzi na drogę zła, to trzeba mu zwrócić uwagę. Agresywna postawa środowisk homoseksualnych jest ukazywana jako norma europejska. Nie można patologii przedstawiać jako wartości" - mówił w sobotę ks. Andrzej Filaber w trakcie mszy przed miesięcznicą smoleńską.

Za nami 86. miesięcznica smoleńska. Krakowskim Przedmieściem przemaszerowało kilkaset osób - w otoczeniu barierek i policji. Kontrmanifestanci zapowiadali, że będą próbowali zablokować marsz - jako sprzeciw wobec łamania zasad praworządności przez Prawo i Sprawiedliwość.

W weekend media obiegły zdjęcia i filmy z osobami, których policja siłą usuwała z trasy przemarszu: wśród kontrmanifestantów znaleźli się m.in. Władysław Frasyniuk, dziennikarka Ewa Siedlecka, Joanna Scheuring-Wielgus, czy aktorka Maja Komorowska.

Obchody 86. miesięcznicy rozpoczęła jednak msza w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, którą poprowadził ksiądz Andrzej Filaber. Jak donoszą media, w trakcie kazania, nie zabrakło odniesień do... homoseksualizmu.

Chrystus nie jednoczył w tolerancji, tylko w miłości. Gdy człowiek wchodzi na drogę zła, to trzeba mu zwrócić uwagę. Agresywna postawa środowisk homoseksualnych jest ukazywana jako norma europejska. Nie można patologii przedstawiać jako wartości
- mówił duchowny, który Marsze Równości nazwał pochodami "marginalnych grup społecznych".

"Aborcja, eutanazja, in vitro są przedstawiane jako wartości europejskie. Ale w rzeczywistości to uleganie namowom szatana" - dodawał ksiądz.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (21)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Łukasz   dodane przez Facebooka 16.06.2017 21:17
Stary dobry kościół katolicki.
Linbix (21) Poznań 13.06.2017 22:56
Gdyby Bóg zszedł teraz tu na ziemię,a przynajmniej do Polski,to by chyba nie poznał KK.Tak kiedyś usłyszałem....i pewnie by tak było.
Piotr   dodane przez Facebooka 13.06.2017 11:05
wy
Konrad   dodane przez Facebooka 13.06.2017 6:09
Blokowanie legalnego marszu przez KOD i obrońców demokracji jest ok ale blokowanie legalnego marszu homo pedziów przez ONR juz nie. Gdzie ta wolność i demokracja? Jesteście wszyscy siebie warci, nie różni cie się niczym od pislamistów
Arty   dodane przez Facebooka 13.06.2017 5:55
Jak można być zdrowym psychicznie w takim chorym państwie Kaczyńskiego!?
mmpct (27) gdzieśnamazowszu 12.06.2017 21:04
crashoverride:
Prezes PiS to kryptohomoseksualista, a środowisko kościelne, jak żadne inne, nasycone jest gejami aż do bólu. I oni muszą odwracać uwagę od siebie, ponieważ ich elektorat nigdy nie zaakceptowałby ich homoseksualizmu. Takie ataki werbalne trwają cały czas i będą się nasilać. Sprzyjają temu również ci ludzie ze środowiska LGBT, którzy wspierają swoich oprawców.

Ja to nazywam syndromem "Jej Ekscelencji" z Seksmisji. Oczywiście chodzi mi o mechanizm zaprzeczania, radykalizmu a nie o homoseksualizm . "Jej Ekscelencja" pomimo bycia chłopem był w stosunku do mężczyzn bardziej radykalny niż rządzące kobiety aż w końcu doszedł na szczyt hierarchii. Seksmisja to bardzo mądry film.
Tanete (26) Warszawa 12.06.2017 20:24
Marta:
"Chrystus nie jednoczył w tolerancji, tylko w miłości"
Ręce opadają...
A czym jest miłość, jeśli nie właśnie tolerancją, akceptacją?
Kocham kogoś, więc go w pełni akceptuję i przez to wspieram. Wiadomo, że dla dobra relacji obie osoby pracują nad sobą i swoimi wadami, ale jednak pewne słabości trzeba zaakceptować i być wyrozumiałym. A ten pożal się Boże patryjota i ,,obrońca tradycyjnych wartości" mówi o tolerancji, jakby stała do miłości w opozycji. Przykre.


To samo miałem napisać...
Ten ksiądz sam sobie zaprzeczył przez własne zaślepienie.
Łukasz   dodane przez Facebooka 12.06.2017 19:34
Nawet mi się tego czytać nie chce. Największą patologią jest zamykanie się księży i zakonnic w klasztorach i na parafiach. I życie w celibacie (przynajmniej teoretycznie). Chcą zmian,niech zaczną od siebie. I przypomninam wszystkim że szanowny prezes jest tęczowy. I jakoś nikomu to nie przeszkadza, przedziwne.
Robert   dodane przez Facebooka 12.06.2017 19:13
Wstyd. Najgorszy wstyd jaki może istnieć. Nie jestem zwolennikiem PO lub innych partii, ale PiS staję się najgorsze dno z ich wszystkich. Może i kilka rzeczy który rząd PiS wprowadził są ok, na przykład program 500+, ale to nigdy nie usprawiedliwi ich rząd nienawiści i nie tolerancji. PiS jest na bardzo dobrej drodze żeby stać sie największym wstydem Polski.
Marta   dodane przez Facebooka 12.06.2017 18:16
"Chrystus nie jednoczył w tolerancji, tylko w miłości"
Ręce opadają...
A czym jest miłość, jeśli nie właśnie tolerancją, akceptacją?
Kocham kogoś, więc go w pełni akceptuję i przez to wspieram. Wiadomo, że dla dobra relacji obie osoby pracują nad sobą i swoimi wadami, ale jednak pewne słabości trzeba zaakceptować i być wyrozumiałym. A ten pożal się Boże patryjota i ,,obrońca tradycyjnych wartości" mówi o tolerancji, jakby stała do miłości w opozycji. Przykre.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Miesięcznica: o "złych homoseksualistach" podczas mszy Fot. za: Twitter.com