logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
138
3
19

Jest gejem, odmówił przyjęcia nagrody od Warszawy

W młodzieży nadzieja?

Dodano: 06.06.2017, Aktualizacja: 06.06.2017

We wtorek w Centrum Nauki Kopernik kilkuset uczniów i laureatów olimpiad odebrało nagrody od wiceprezydenta Warszawy, Włodzimierza Paszyńskiego. Jeden z uczniów nagrody jednak nie przyjął - jest działaczem LGBT, gejem i uczestnikiem Parady Równości. "Jako uczeń, który tu mieszka i się uczy i zdobywa nagrody dla tego miasta, ale też jako homoseksualista i aktywista, bardzo mi przykro, ale muszę odmówić odebrania tej nagrody" - mówił Sebastian Słowiński, który przypomniał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz kolejny odmówiła Paradzie Równości patronatu. Sebastianie, gratulujemy odwagi i Twojego ważnego gestu!

Sebastian jest uczniem Wielokulturowego Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia i laureatem Olimpiady Filozoficznej. 

Filmik z odmowy przyjęcia nagrody umieściła na Facebooku Parada Równości, która poinformowała też, że śladem Sebastiana poszła kolejna uczennica. Warto zauważyć, że deklaracja ucznia spotkała się z gromkimi brawami z sali.


(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (19)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zmiananicka (?) 21.06.2017 16:41
Podpis:

Pewnie prawda jest taka, że od dawna w polsce ten człowiek już nie mieszka. Społeczeństwo LGBT na prowincji jest wyjątkowo niedopierdolone. Na przykład w takich KIELCACH nie potrafią stworzyć ani jednego miejsca Gay Friendly. W Krakowie, poznaniu, czy Warszawie jest kilkadziesiąt miejsc Gay Friendly. w polsce nie dorobiliśmy się jednej organizacji walczącej o prawa gejów.


Łatwo jest narzekać na innych i być roszczeniowym, a samemu wciąż siedzieć w szafie i nie robić nic żeby coś się zmieniło. Ja z kolei od zawsze, od przedszkola heh spotkałem się z czym innym - homofobią samych gejów, biseksów, a nawet...par gejów w Brzesku w stosunku do tych 'widocznych, wyróżniających się, nieukrywających'. Oczywiście wszyscy siedzą do dziś w szafie, mają też gdzieś to co powyżej opisałeś. Wręcz, jak miałem tą nieprzyjemność mieć z nimi kontakt, wyrazili jasno swoje homofobiczne, katoprawackie, wyuczone jak mantrę mniemanie o 'pedałach'. Z drugiej zaś strony...natury nie oszukują. Taka ta małopolska widze, podwójnych standardów moralnych wszem i wobec jest. Nie wazne, gej, hetero, bi, trans - katolicyzm, nacjonalizm tyczy (prawie) wszystkich równo, których poznałem.
coolwater (33) Rugby 20.06.2017 21:10
Hanna Gronkiewicz-Waltz ma dużo więcej naskrobane niż to.
Podpis (?) 19.06.2017 7:15
queerpeel:
Szkoda że tacy otwarci i pewni siebie geje mieszkają tylko w Stolicy i są jednostkami. Gdyby w każdym polskim mieście wszyscy geje byli tacy mężni, to już dawno byłyby choćby związki.

Warto zacytować jego słowa: "Przykre jest to, że moi rówieśnicy z Warszawy mają często w d*pie głębsze zaangażowanie. Wolą przeglądać sobie Grindra i Tindera." Też zauważyłem że w społeczności gejów jest bierność i zlewka na to co się dzieje w polityce. Nie obchodzą ich prawa, bo boją się że wiązało by się to z wyjściem z szafy. Tymczasem nie zastanawiają się chyba nad tym że już sam ich stan starokawalerstwa i specyficznych relacji z "heteronormatywnym" otoczeniem mówi otoczeniu wszystko o nich samych. Tyle w temacie.



Pewnie prawda jest taka, że od dawna w polsce ten człowiek już nie mieszka. Społeczeństwo LGBT na prowincji jest wyjątkowo niedopierdolone. Na przykład w takich KIELCACH nie potrafią stworzyć ani jednego miejsca Gay Friendly. W Krakowie, poznaniu, czy Warszawie jest kilkadziesiąt miejsc Gay Friendly. w polsce nie dorobiliśmy się jednej organizacji walczącej o prawa gejów.
queerpeel (?) 15.06.2017 1:24
Szkoda że tacy otwarci i pewni siebie geje mieszkają tylko w Stolicy i są jednostkami. Gdyby w każdym polskim mieście wszyscy geje byli tacy mężni, to już dawno byłyby choćby związki.

Warto zacytować jego słowa: "Przykre jest to, że moi rówieśnicy z Warszawy mają często w d*pie głębsze zaangażowanie. Wolą przeglądać sobie Grindra i Tindera." Też zauważyłem że w społeczności gejów jest bierność i zlewka na to co się dzieje w polityce. Nie obchodzą ich prawa, bo boją się że wiązało by się to z wyjściem z szafy. Tymczasem nie zastanawiają się chyba nad tym że już sam ich stan starokawalerstwa i specyficznych relacji z "heteronormatywnym" otoczeniem mówi otoczeniu wszystko o nich samych. Tyle w temacie.
maxoku (31) Radom 10.06.2017 19:27
shingao:
To może od razu porównajmy do Hitlera. Hanka mogła wysłać gejów do obozu koncentracyjnego, a nie wysłała. Taka to łaskawa. Całujmy ją po rękach.
Czemu się mnie czepiasz? Ja stwierdziłem tylko oczywisty fakt. I ujarzmij swoją wyobraźnię, bo za daleko leci lol.
shingao (31) Szczecin 09.06.2017 10:19
maxoku:
shingao:
Pozwoliła? Jakąś łaskę zrobiła? Nie było żadnych merytorycznych podstaw do zakazu.
Ale to chyba było w kontekście porównania do Kaczyńskiego. Lech Kaczyński też nie miał podstaw a odmówił. Tak czy siak dyskusja jest jałowa. Hanka jest kiepska, ale Kaczyńskiego, któregokolwiek i tak nie przebije.


To może od razu porównajmy do Hitlera. Hanka mogła wysłać gejów do obozu koncentracyjnego, a nie wysłała. Taka to łaskawa. Całujmy ją po rękach.
maxoku (31) Radom 09.06.2017 0:21
shingao:
Pozwoliła? Jakąś łaskę zrobiła? Nie było żadnych merytorycznych podstaw do zakazu.
Ale to chyba było w kontekście porównania do Kaczyńskiego. Lech Kaczyński też nie miał podstaw a odmówił. Tak czy siak dyskusja jest jałowa. Hanka jest kiepska, ale Kaczyńskiego, któregokolwiek i tak nie przebije.
shingao (31) Szczecin 07.06.2017 21:46
AdiNowwk:
Aha??? Pozwoliła na parade, ale nie dała jej patronatu, więc pewnie nas szkaluje. Następny krok: nie chodzi do gejowskich klubów, więc jest homofobem


Pozwoliła? Jakąś łaskę zrobiła? Nie było żadnych merytorycznych podstaw do zakazu.
GabrielaMaria (18) Warszawa 07.06.2017 17:41
Jestem pod wrażeniem!
AdiNowwk (20) Poznań 07.06.2017 13:47
Aha??? Pozwoliła na parade, ale nie dała jej patronatu, więc pewnie nas szkaluje. Następny krok: nie chodzi do gejowskich klubów, więc jest homofobem

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran