logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.09.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
78
2
12

Za nami historyczna Parada Równości?

Czekamy na Wasze zdjęcia i relacje!

Dodano: 05.06.2017, Aktualizacja: 05.06.2017

Wg organizatorów i organizatorek 50 tys. ludzi przemaszerowało w sobotę ulicami stolicy. Tym samym Parada Równości 2017 już przeszła do historii, jako najliczniejsza. Jak Wam się podobało? Czekamy na Wasze zdjęcia i relacje!

"Równe prawa, wspólna sprawa" - pod tym hasłem przeszła tegoroczna Parada Równości. Wśród postulatów znalazły się m.in. ochrona przed dyskryminacją, wzmocnienie ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści, prawa osób transpłciowych, równość małżeńska i związki partnerskie, miasta otwarte na mieszkańców i bez barier, czyli dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, edukacja antydyskryminacyjna, równość płci, otwarcie się na uchodźców i obcokrajowców, czy prawa zwierząt.

Według organizatorów i organizatorek, Fundacji Wolontariat Równości, w wydarzeniu udział wzięło 50 tys. osób.



Przypomnijmy, że w tym roku prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, ponownie nie udzieliła wydarzeniu swego patronatu.




Byliście? Jak Wam się podobało? Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia (które można dodać z pomocą prostego formularza poniżej).

A jak Parada Równości 2017 wyglądała w mediach społecznościowych?








PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (12)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Tenebris7 (25) Warszawa 05.06.2017 17:10
2 (chyba) zabawne sytuacje z dzisiejszego dnia.
Na paradzie towarzyszyły mi 2 wspaniałe kobiety. Gdy na chwilę się odłączyliśmy, pewien pan nas zauważył i podniesienionym głosem wydrzdękał: "mężczyzna i kobieta to prawdziwa rodzina", na co dość szybko odpowiedziałem: "no to gdzie twoja dziewczyna"? ... I co? Pan odpowiedzi na to już nie znał, trochę się skulił i poszedł dalej.
Druga sytuacja: idziemy Nowym Światem i robi się ciasno, więc przepuszczam dziewczyny i idę za nimi. Grupka około 10 chłopczyków podekscytowała się naszymi tęczowymi flagami. Jeden gnojek wyrwał mi flagę i szybko porwał. Gdy wkurwiony zrobiłem w tył zwrot i ruszyłem na niego stanęło mi na drodzę 3 jego kumpli: jednego z łatwością odepchnąłem a drugiego mocno złapałem za bark. Przerażony trzecie odskoczył i krzyknął "o co chodzi" i gdyby nie powstrzymała mnie kumpela-bokserka, to by się dowiedział. Niemniej jego mina była bezcenna :)
Szkoda tylko, że po fakcie zauważyłem, że zerwał mi też plakietkę "your rights, our fight", przez było mi smutno przez resztę dnia.
Na szczęście Marcel, znajomy z Poznania i wodzirej parady oddał mi swoją, za co mu jeszcze raz najserdeczniej dziękuję! Uśmiech powrócił a przypinka dumnie wisi już w pokoju :)

Mam nadzieję, że i Wy macie ciekawe historię do opowiedzenia :)
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
jacobsatan (25) Koszalin Mielno 05.06.2017 10:15
Byłem i było fajnie, super że kolejny rekord ale ja nadal jestem nienasycony bo liczyłem na 100 tysięcy :D Może w przyszłym roku ;3
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Linbix (21) Poznań 06.06.2017 20:46
BYŁO SUPER !
61 zdjęć wykonanych,miałem transparent,flagę i paradowałem dumnie i radośnie przez całą trasę. Wigoru i energii nie szczędziłem :) Super atmosfera,ludzie machali Nam z okien,byli rodzice z dziećmi,byli młodsi,byli starsi.BYŁO SUPER !
Tanete (26) Warszawa 06.06.2017 18:51
Byłem pierwszy raz i jestem naprawdę zachwycony atmosferą :)
The Reaper's Dream (20) Kraków 06.06.2017 2:04
https://www.instagram.com/p/BU-Wf3uAtvQ/

Jesteśmy sławni!!! ♥
Moonsugarine (23) Rzeszów 05.06.2017 23:06
Super, ze w tym roku udala sie Parada :3 mam wrazenie, ze z roku na rok bedzie coraz wiecej uczestnikow, ta normalna, nie przesiaknieta jadem czesc spoleczenstwa zaczyna sie otwierac (powoli, bo powoli, ale zawsze cos, hmm? :) ).
W tym roku niestety nie moglam jechac, ale w nastepny - obecnosc obowiazkowa ♥
Marcel Woronow (?) 05.06.2017 18:25
Na przyszłość należy nagrać cały przemarsz i klatka po klatce liczyć uczestników. Są specjalne programy komputerowe do tego celu. Kilka dni to potrwa, ale będziemy mieć uczciwe dane dotyczące liczby osób uczestniczących w Paradzie Równości.
Małgosia (?) 05.06.2017 17:40
Witaj, jeśli chcesz mi pomóc się odnaleźć lub znasz osobę z opisu poniżej to przeczytaj do końca...

W tym roku pierwszy raz w życiu byłam na Paradzie Równości w Warszawie. Po Paradzie w czasie koncertów zauważyłam Ciebie, piękną Kobietę o ciemnych włosach do ramion, opadajacych na policzki i ciemnych oczach.. Miałaś ze sobą dużą czerwoną torebkę na ramieniu a na ramionach chustę w brązowe, czarne i pomarańczowe wzory. Towarzyszył Ci czasem jakiś facet w jasnej, płaskiej czapce z daszkiem (nie basebolowce) i okularach przeciwsłonecznych. Znacznie częściej widziałam Cię samotną z dużą butelką piwa ale nie znam tego piwa, więc nazwy nie podam, w każdym razie nic klasycznego i dostępnego w sklepach. Podejrzewam, że było to piwo ze Studia. Tanczylas w pobliżu filarów Teatru Dramatycznego w tej wydzielonej strefie pod sceną. Ja byłam bliżej sceny i często odwracalam się w Twoim kierunku. Nasze spojrzenia kilka razy się skrzyżowały. Zapadlas mi mocno w pamięć. Myślę, że nie masz powyżej 30 lat. Jeśli jesteś tą Kobietą, której szukam lub znasz, bądź widziałaś Ją i np masz Ją uwieczniona na zdjęciu z koncertów to daj mi znać. To dla mnie bardzo ważne. Chciałabym Cię poznać. Niczego więcej nie oczekuję. Wybacz, że w czasie koncertów nie podeszłam i nie zagadałam. Należę raczej do osób nieśmiałych i zabrakło mi odwagi by podejść i się przywitać. Mam ogromną nadzieję, że tu Cię znajdę.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomość od Ciebie
Małgosia
margho1984_(at)_gmail.com
shingao (31) Szczecin 05.06.2017 13:58
Po prostu Roman:
kolego to proste , chodzi o to, że policja jest pis-owska ;-) to chyba wszystko wyjaśnia, prawda ?


A urząd miasta jest "platformiany" i podaję zbliżoną frekwencję. Każdy organizator manifestacji, bez względu czy chodzi o Marsz Niepodległości, czy marsz KODu, ma motywację do tego, aby podać jak najwyższą frekwencję. Dlatego na szacunki organizatorów też trzeba patrzeć z dystansem.

Uczciwe medium powinno podać szacunki tych trzech instytucji, a czytelnik/internauta niech sam decyduje komu wierzyć.
Po prostu Roman (46) x 05.06.2017 13:29
Oleg90:
A policja podaje liczbę 13 tys. uczestników. To o co chodzi?


kolego to proste , chodzi o to, że policja jest pis-owska ;-) to chyba wszystko wyjaśnia, prawda ?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Za nami historyczna Parada Równości? Fot. za: twitter.com/agatadiduszko