logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
90
0
7

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne: tak dla związków i tęczowych rodzin

Ważne oświadczenie!

Dodano: 02.06.2017, Aktualizacja: 02.06.2017

"Związki osób biseksualnych i homoseksualnych podobnie jak zakładane przez nie rodziny, są w Polsce faktem. Uważamy, że konieczne jest umożliwienie formalizacji związków osób tej samej płci, zapewniając im tym samym ochronę prawną. Bez względu na rozstrzygnięcia legislacyjne apelujemy, aby były one rozpoznawane i traktowane z uwzględnieniem ich specyfiki, zwłaszcza przez osoby, które z tego typu relacjami mogą się spotykać w swojej pracy" - czytamy na stronie PTS.

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne podkreśla w swym oświadczeniu, że oparte jest ono na dotychczasowych badaniach, jak i analogicznych stanowiskach oraz dokumentach innych organizacji.

"Chcemy podkreślić za rezolucjami Rady Praw Człowieka przy ONZ, że prawa osób LGBT są prawami człowieka. Wszelka dyskryminacja osób LGBT znajdująca wyraz zarówno w postaci aktów przemocy jak również braku ochrony prawnej ich samych, tworzonych przez nie związków i rodzin, stoi w sprzeczności z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka" - dowiadujemy się z oświadczenia PTS, które dodaje: "Łamie także postanowienia Deklaracji Praw Seksualnych Światowego Stowarzyszenia na rzecz Zdrowia Seksualnego (WAS, 1999/2014) przyjętej także przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 2002 roku. W myśl tej deklaracji niezbywalnym warunkiem zdrowia seksualnego jest pozytywny i pełen szacunku stosunek do seksualności i relacji intymnych a także wolność w obu tych sferach od wszelkiego przymusu, dyskryminacji i przemocy. Prawa seksualne obejmują nie tylko prawo do równości i wolności od dyskryminacji motywowanej seksualnością osoby, ale także prawo do zawierania małżeństw i tworzenia innych rodzajów związków intymnych opartych na równości i świadomej zgodzie".

To jednak nie wszystko: PTS wyraźnie zaznacza, że "Do katalogu praw seksualnych należy również prawo do posiadania potomstwa oraz do rezygnacji z posiadania potomstwa. Wymaga podkreślenia, że ochrona związków i rodzin tworzonych przez osoby LGBT to także ochrona wychowywanych przez te rodziny dzieci".

PTS apeluje o rozpoznanie związków tworzonych przez osoby homo- i biseksualne, dodając, iż "Uważamy, że konieczne jest umożliwienie formalizacji związków osób tej samej płci, zapewniając im tym samym ochronę prawną".
ZOBACZ TEŻ Polskie Towarzystwo Seksuologiczne mówi nie homofobii Historyczne oświadczenie (podaj dalej)

Treść całego oświadczenia można przeczytać na stronie PTS. Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku PTS wydało stanowisko na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej, wyraźnie krytykując m.in. terapie reparatywne.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (7)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
efa83 (34) Bielsko Biała/ Kraków 03.06.2017 22:17
To ważne oświadczenie, szkoda tylko że Twardogłowi za nim zdążą się z nim zapoznać od razu go podważą.
parental (?) 02.06.2017 20:53
Chciałbym być traktowany tak jak w prawie podatkowym na równi z innymi. Jednak to że moje dzieci mogą nie mięć takich samych praw rodzinnych to dla mnie nie do zniesienia.Ja zniosę wiele , mogą traktować mnie gorzej, ale nie moje niczego winne dzieci.
parental (?) 02.06.2017 20:42
Jeśli decydenci twierdzą że dzieciom osób LGBT nie należą się te same prawa to owych decydentów uważam za ludzi złych.Czym niczego winne dzieci zawiniły władzy i dlaczego nie mają tej samej ochrony prawnej rodziny.To tylko może piętnować dzieci LGTB jako gorsze.
Ryszard   dodane przez Facebooka 02.06.2017 16:46
To oczywiste.
Elżbieta   dodane przez Facebooka 02.06.2017 16:25
Bartosz   dodane przez Facebooka 02.06.2017 15:12
WAZNE, ZEBY DZIECI MIALY SZCZESLIWE DZIECINSTWO, WSZYSTKO JEDNO KTO JE WYCHOWUJE
Anna   dodane przez Facebooka 02.06.2017 14:48
Dziękujemy.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Polskie Towarzystwo Seksuologiczne: tak dla związków i tęczowych rodzin Fot. za: Fot. za: www.twogaypapas.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku