logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
29
0
1

Gwiazdy piszą listy miłosne do LGBT

Akcja magazynu "Billboard"

Dodano: 02.06.2017, Aktualizacja: 05.06.2017

Z okazji Miesiąca Dumy w USA (Pride Month) magazyn "Billboard" zorganizował akcję: poproszono znane osoby, m.in. Się, Celine Dion, Britney Spears i Barbrę Streisand, by napisały parę słów do społeczności LGBT. Są to wzruszające wyznania, a w akcji udział wzięło w sumie aż 50 gwiazd. Zobaczmy co pisały.

BRITNEY SPEARS

Oto mój list do Was. Zawsze byłam po Waszej stronie – dawałam Wam radość, nadzieję i miłość. Moja muzyka była dla Was inspiracją. A moja historia dawała nadzieję.

Ale mam pewien sekret, którym chcę się z Wami podzielić. Tak naprawdę to Wy dawaliście mi siłę. Wasza lojalność (…) to czysta prawda. I akceptacja! To Wy mnie inspirowaliście, dawaliście radość i siłę, żeby stawała się lepszym człowiekiem.

Kocham Was!

SIA

Bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że nie wiem, co bym osiągnęła bez moich queerowych przyjaciół – zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym, i jestem wdzięczna Bogu, że Was stworzył.

CELINE DION

Daję Wam parę słów pełnych entuzjazmu, odwagi i siły, wsparcia w ten ważny czas dla wszystkich członków społeczności LGBT. Muzyka jest językiem bez barier, to prawda, miłość podobnie. Tylu z Was było przy mnie przez cały czas mojej kariery… Wspaniali artyści, muzycy, producenci, tekściarze (…) i przede wszystkim fani, którzy zawsze byli mi bliscy.

Wszyscy mieliście ogromny wpływ na moje życie i mam nadzieję, modlę się o to, żeby świat wciąż stawał się lepszym miejscem dla Was – pełnym akceptacji i tolerancji, które są wartościami, których nigdy za wiele. Dziś daję Wam pełne wsparcie, w tym czasie, który celebrujecie siebie, wysyłam Wam miłość i życzę pokoju i szczęścia – dzisiaj i jutro…

SELENA GOMEZ

Pamiętam jak jako mała dziewczynka chodziłam z mamą i jej przyjaciółmi na niedzielne brunche. Nie wiedziałam, że są gejami. Zresztą i tak nie wiedziałabym, co to znaczy. Ale czułam się wśród nich tak dobrze – byli mili, zabawni i wspierający. Dzięki mamie dorastałam w środowisku pełnym ludzi o otwartych umysłach, nieoceniających. Na 16. urodziny mama zaprosiła drag queen, która śpiewała moje ulubione piosenki. Byłam wniebowzięta.

Kiedyś z Justinem Tranterem obejrzeliśmy dokument Madonny „Truth or Dare” – nie zdawałam sobie sprawy, jak wtedy wyglądał ruch LGBT. I jak Madonna stała się ważna dla nich. Nadal jest dużo do zrobienia, ale czekam na chwilę, gdy nikt nie będzie oceniany, dyskryminowany czy zastraszany z powodu swojej orientacji seksualnej.

BARBRA STREISAND

Pierwsze pieniądze za koncert dostałam po występie dla gejów w klubie „The Lion” w Greenwich Village. Miałam 18 lat i nigdy wcześniej nie byłam w klubie dla gejów. Społeczność LGBT wspierała mnie i była dla mnie od samego początku, zawsze będę za to wdzięczna.

Wiele lat później, siedziałam w teatrze i oglądałam sztukę Larry’ego Kramera, „The Normal Heart”, płakałam jak bóbr. To był 1985 rok, prezydentem był Ronald Reagan, to był straszny czas, serce mi krwawiło na widok umierających gejów, którym odmawiano leczenia. Nie dopuszczano słowa „AIDS” do użycia. Przez 25 lat starałam się, żeby ta sztuka była w telewizji… Na szczęście czasy się zmieniły.

Równość małżeńska to prawo i zasługuje na głośny toast od nas wszystkich, wszyscy jesteśmy wyjątkowi i piękni na swój sposób, przeznaczeni do miłości i do bycia kochanym, bez względu na płeć.

Wszystkie listy dostępne tutaj

Ciekawe która z polskich wokalistek mogłaby napisać tak piękne słowa? Alicja Majewska? Beata Kozidrak? Zdzisława Sośnicka? Margaret? Justyna Steczkowska? Czy Edyta Górniak? Miejmy nadzieję, że przyjdzie chwila, w której zostaniemy zasypani miłymi słowami wsparcia i miłości od polskich gwiazd muzyki popularnej. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Justyna (?) 06.06.2017 0:14
Ewa farna
Po prostu Roman (46) Warszawa 05.06.2017 13:27
Trojanowska i Rodowicz na pewno by to samo napisały :-)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gwiazdy piszą listy miłosne do LGBT Fot. Twitter, za: https://twitter.com/barbrastreisand
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku