logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
43
4
25

Pośmiertny ślub zastrzelonego policjanta i najwyższe odznaczenie

Wzruszająca ceremonia we Francji

Dodano: 01.06.2017, Aktualizacja: 01.06.2017

Etienne Cardiles poślubił pośmiertnie Xaviera Jugelé - policjanta, który został zastrzelony w ataku na Polach Elizejskich 20 kwietnia. Były prezydent Francji, Francoise Holland, odznaczył też policjanta jednym z najważniejszych odznaczeń państwowych, czyniąc go kawalerem Legii Honorowej.

Xavier Jugelé miał 37 lat. Był policjantem, ale i działaczem LGBT - aktywnie angażującym się w organizację FLAG, skupiającej francuskich policjantów i policjantki LGBT. Media zwracały uwagę, że w 2015 roku jako jeden z pierwszych brał udział w policyjnej akcji przeciwko terrorystom w klubie Bataclan. Rok później z dumą uczestniczył w otwarciu klubu. Angażował się także w pomoc uchodźcom w Grecji.

20 kwietnia Karim C. ostrzelał na Polach Elizejskich policjantów. Dwóch zostało rannych, Xavier Jugelé zginął.

Policjanta żegnała cała Francja, a w uroczystości pogrzebowej udział wziął były prezydent Francois Hollande, jak i Emmanuel Macron, czy Marine Le Pen. Wzruszającą mowę, o której głośno było także i w Polsce, wygłosił partner Xaviera, Etienne Cardiles.

"Cierpię bez wstydu. Nie dostaniecie mojej nienawiści" - mówił Cardiles, dodając: "Nie mam w sobie nienawiści, Xavierze, bo to byłoby do ciebie niepodobne i nie to napędzało twoje serce do bicia. I nie to sprawiło, że stałeś się strażnikiem pokoju". "Na zawsze pozostaniesz w moim sercu. Kocham cię. Żyjmy w godności i pokoju" - mówił Cardiles.


Teraz Cardiles pośmiertnie poślubił partnera - prawo francuskie zezwala na taką sytuację w wyjątkowych okolicznościach. I jeżeli są przesłanki świadczące ku temu, że zmarła osoba tego chciała. W uroczystości wziął udział m.in. Hollande i burmistrzyni Paryża, Anne Hidalgo.

Holland odznaczył też policjanta jednym z najważniejszych odznaczeń państwowych, czyniąc go kawalerem Legii Honorowej.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (25)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 05.06.2017 16:53
@shingao
Nie zauważyłeś, że pisałem w liczbie mnogiej? Masz takie wysokie mniemanie o sobie, że z automatu przyjmujesz takie zwracanie się? lol
Odpowiedź tobie był tylko wstępem do wypowiedzi dla wszystkich, a nie tylko do ciebie. Ale skoro myślenie wyłączasz to nic dziwnego, że nic nie rozumiesz^^.
shingao (31) Szczecin 04.06.2017 20:09
maxoku:
(...) I co orientacja ma do rzeczy? Skoro jest taki zapis w prawie to pewnie już sporo osób heteroseksualnych z niego skorzystało. Jeżeli hetero mogli to dlaczego nagle gejowi odmawiacie?


Majaczysz. Nie odwracaj kota ogonem. Gdzie ja niby coś o orientacji wspominałem? Wmówienie mi, że odmawiam tutaj coś gejom jest manipulacją. W tej dyskusji nic nie różnicowałem ze względu na orientację, więc nie kręć.

PS. Redakcja w weekendy nie pracuje, bystrzaku. Nie trudno to zauważyć na podstawie tego kiedy są wstawiane teksty na tym portalu.
maxoku (31) Radom 04.06.2017 17:49
shingao:
Właściwe pytanie to: czy dana osoba wiedząc, że wkrótce umrze zdecydowałaby się na to małżeństwo.
A skąd wiesz czy właśnie takie pytanie nie było rozpatrywane? Serio nikt tutaj nie potrafi myśleć i tylko andro coś kmini? Zadziwiające lol. Konsekwencje symboliczno-prawne takiego ślubu są jakby go wzięli tuż przed śmiercią. Zamiast gadać głupoty o konsumpcji (skojarzenia z nekrofilią? lol) i o życiu zastanowilibyście się dlaczego po śmierci partnera zostaje się wdowcem a nie małżeństwo jest unieważniane. I co orientacja ma do rzeczy? Skoro jest taki zapis w prawie to pewnie już sporo osób heteroseksualnych z niego skorzystało. Jeżeli hetero mogli to dlaczego nagle gejowi odmawiacie?

I ile razy mam wzywać redakcję do uzupełnienia artykułu? Ile jeszcze możecie pozwalać na wypisywanie takich głupot?
andro (32) a nie bo wieś 04.06.2017 17:35
ręce mi opadły i wszystko inne co tylko mogło też...
maxoku (31) Radom 04.06.2017 17:31
shingao:
Jesteś irytujący. To Ty pierwszy zadałeś pytanie "Po co umarlakowi...".
A reszty to już nie chciało ci się doczytać, czy jak?
shingao (31) Szczecin 04.06.2017 16:34
Pytanie z tej samej beczki:
Czy można wykorzystać spermę martwego mężczyzny do zapłodnienia kobiety?
[nie jest to abstrakcyjny problem, bo takie sytuacje się zdarzały]

Bycie rodzicem to odpowiedzialność za drugiego, mniejszego i słabszego, człowieka. Skoro osoby martwe nie mają już żadnych obowiązków na tym świecie i nie są wstanie wywiązać się ze swojej roli rodzica, to chyba nie powinno wykorzystywać się ich spermy?
shingao (31) Szczecin 04.06.2017 16:25
andro:
Nie znam się na prawie, a już tym bardziej francuskim ale wystarczy trochę logiki. Po co odznacza się ludzi pośmiertnie, awansuje na wyższe stanowiska itp. i jakie to ma znaczenie dla rodzin osób zmarłych...?


Odznaczenia i awanse to nagrody za zachowania wysoce pożądane przez społeczeństwo (tym bardziej jeśli dane zachowanie było obarczone wysokim ryzykiem utraty zdrowia albo życia). Nagroda jest wzmacnianiem pożądanego zachowania. Na tym polega m.in. tresura zwierząt (za wykonanie sztuczki jest smakołyk). Nagroda dla osoby zmarłej jest sygnałem do żywych: jeśli zginiecie robiąc to i tamto, to Wasze rodziny będą z Was dumne (odznaczenie) i dostaną zabezpieczenie finansowe (wysoka renta).

Podjęcie decyzji o małżeństwie, to decyzja o ŻYCIU z drugą osobą, aż do ŚMIERCI.
W tym przypadku to ani życie, ani do śmierci.

Pytanie nie powinno brzmieć, czy dana osoba chciała zawrzeć małżeństwo.
Właściwe pytanie to: czy dana osoba wiedząc, że wkrótce umrze zdecydowałaby się na to małżeństwo.

Zgadzam się z jednym z użytkowników, że takie nekromałżeństwo raczej wydłuża okres żałoby oraz utrudnia pogodzenie się ze śmiercią i ułożenie sobie życia.
andro (32) a nie bo wieś 04.06.2017 16:23
toskawek:


Pośmiertne odznaczenia przyznaje się, by uczcić pamięć zmarłego oraz dać rzeczowy dowód wypowiadanym nad grobem nieboszczyka superlatywów o nim. Tutaj odznaczenie jest żywym dowodem na to, że zmarły był wspaniałą osobą. Małżeństwo nie może być taki dowodem. Dlaczego?
Mówiąc małżeństwo, myślimy: życie (!) razem, dobrowolna zgoda każdego z współmałżonków, konsumpcja małżeństwa. To archetyp i nie da się inaczej wiązać małżeństwa. Stąd cały absurd sytuacji. ,,Małżeństwo z nieboszczykiem"? Więc wybacz drogi kolego, ale trudno powstrzymać się od ironizowania.
No chyba, że chodzi o wyciągnięcie kasy z ubezpieczenia małżonka, wtedy okej- to ma sens. Tylko, że znowu wychodzi na to, że homoseksualistom nie chodzi o miłość tylko o hajs, co jest kolejnym argumentem budzącego się niesmaku.
,

Bardzo idealistyczne,naiwne i, niestety, wąskie myślenie. A do tego niesprawiedliwe i krzywdzące. Ale musiał bym książkę napisać próbując wszystko wytłumaczyć am człek leniwy.
toskawek (22) Kielce/Kraków 04.06.2017 15:35
andro:
Nie spodziewałem się tak niskiego poziomu komentarzy tutaj, a szczególnie po niektórych użytkownikach... Nie znam się na prawie, a już tym bardziej francuskim ale wystarczy trochę logiki. Po co odznacza się ludzi pośmiertnie, awansuje na wyższe stanowiska itp. i jakie to ma znaczenie dla rodzin osób zmarłych...? Do tej pory Cardiles był tylko partnerem policjanta który zginą na służbie, czyli tak na prawdę nikim. Teraz jest wdowcem po policjancie na dodatek z wysokim odznaczeniem państwowym, ma to znaczenie nie tylko honorowe ale i finansowe myślę.


Pośmiertne odznaczenia przyznaje się, by uczcić pamięć zmarłego oraz dać rzeczowy dowód wypowiadanym nad grobem nieboszczyka superlatywów o nim. Tutaj odznaczenie jest żywym dowodem na to, że zmarły był wspaniałą osobą. Małżeństwo nie może być taki dowodem. Dlaczego?
Mówiąc małżeństwo, myślimy: życie (!) razem, dobrowolna zgoda każdego z współmałżonków, konsumpcja małżeństwa. To archetyp i nie da się inaczej wiązać małżeństwa. Stąd cały absurd sytuacji. ,,Małżeństwo z nieboszczykiem"? Więc wybacz drogi kolego, ale trudno powstrzymać się od ironizowania.
No chyba, że chodzi o wyciągnięcie kasy z ubezpieczenia małżonka, wtedy okej- to ma sens. Tylko, że znowu wychodzi na to, że homoseksualistom nie chodzi o miłość tylko o hajs, co jest kolejnym argumentem budzącego się niesmaku.
,
andro (32) a nie bo wieś 04.06.2017 14:49
Nie spodziewałem się tak niskiego poziomu komentarzy tutaj, a szczególnie po niektórych użytkownikach... Nie znam się na prawie, a już tym bardziej francuskim ale wystarczy trochę logiki. Po co odznacza się ludzi pośmiertnie, awansuje na wyższe stanowiska itp. i jakie to ma znaczenie dla rodzin osób zmarłych...? Do tej pory Cardiles był tylko partnerem policjanta który zginą na służbie, czyli tak na prawdę nikim. Teraz jest wdowcem po policjancie na dodatek z wysokim odznaczeniem państwowym, ma to znaczenie nie tylko honorowe ale i finansowe myślę.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Pośmiertny ślub zastrzelonego policjanta i najwyższe odznaczenie Xavier Jugelé