logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
39
2
30

W TVP o prezydencie Gdańska: był ministrantem, a teraz wspiera te dewiacje

Za nami Trójmiejski Marsz Równości

Dodano: 29.05.2017, Aktualizacja: 29.05.2017

Rekordowa frekwencja i historyczne już pewnie wystąpienie prezydenta Pawła Adamowicza - tak będziemy wspominać III Trójmiejski Marsz Równości. Niestety, na ziemię sprowadziły nas "Wiadomości" TVP i senator Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Bonkowski. "Był ministrantem, a teraz wspiera te dewiacje" - powiedział o Adamowiczu w telewizji publicznej polityk PiS-u.

W Trójmiejskim Marszu Równości, który ulicami miasta przeszedł w sobotę, udział wzięło 5 tys. osób.Tym samym był to najliczniejszy jak do tej pory marsz. Ale nie tylko dlatego przejdzie do historii: po raz pierwszy wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Tolerado, otworzył prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Zepsuty i zboczony jest ten, kto sieje nienawiść i zwraca się do drugiego człowieka z wrogością
- mówił Adamowicz, a jego słowa były szeroko cytowane.

W marszu udział wzięli także politycy Nowoczesnej, liczna grupa Partii Razem, czy Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej.

Wydarzenie postanowiły skomentować w TVP "Wiadomości". Trójmiejski Marsz Równości zestawiono z... protestami przed Teatrem Powszechnym w Warszawie (w związku ze spektaklem "Klątwa"), a o udziale w marszu Adamowicza mówił senator Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Bonkowski. "Był ministrantem, a teraz wspiera te dewiacje. Tonący chwyta się brzytwy. I każdego poprze, nawet będzie z diabłem paktował, żeby zyskać ileś tam głosów" - mówił polityk PiS-u.


"Kiedy tu przyszedłem, zostałem przepytany przez telewizję Jacka Kurskiego o moje przekonania, o moją wiarę, czy moja obecność tutaj jest zgodna z moim sumieniem, z chodzeniem do kościoła co niedzielę. Mogę śmiało powiedzieć, że tak! Moja obecność tutaj jest zgodna z moim chrześcijaństwem, bo ono łączy, a nie dzieli. Miasto Gdańsk chce być otwarte na różnorodność. To miasto przez wieki było budowane właśnie przez różnorodność, było schronieniem dla prześladowanych. Gdańsk przestał się rozwijać, kiedy był rządzony przez nazistów, przez ludzi o wąskich zamkniętych horyzontach. Nie wyobrażam sobie, że pod hasłem, z którym dzisiaj idziecie „Miłość! Nie Wojna”, ktoś mógłby się nie podpisać" - dodawał w trakcie Marszu Równości prezydent Gdańska.

Przypominamy, że w Senacie działa Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich, której przedmiotem zainteresowania jest także "rozpatrywanie zarzutów niewykonywania przez senatora obowiązków senatorskich oraz zachowania nieodpowiadającego godności senatora oraz innych spraw z zakresu etyki senatorskiej". Skargi można pisać na adres: kress@senat.gov.pl.

Kontaktować się można także z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji: skargi@krrit.gov.pl

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (30)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Przemek   dodane przez Facebooka 31.05.2017 13:57
zmądrzal i pezestal byc koscielnym dewiantem:)
Mariusz   dodane przez Facebooka 31.05.2017 9:45
Zgodnie z sugestią w artykule napisałem do Komisji Regulaminowej maila ze skargą. Tak samo do KRRIT. Zachęcam innych do składania skarg, presja ma znaczenie! (y)
Dominik   dodane przez Facebooka 30.05.2017 19:01
Psycholog LGBT
Benek (?) 30.05.2017 18:10
Don Diego
Niby jaką miał rację w drugiej części. Pod publiczkę to były w ostatni weekend te pielgrzymki pisowskie. Niech nie udają takich katolików. A w jaki spisów "ci wszyscy są podejrzani" i lepiej uważać na ich poparcie. Coś z psychiką nie tak.
Adrian   dodane przez Facebooka 30.05.2017 17:11
Homofobia, mizoginia, zaglądanie komuś do łóżka, pogarda wobec uchodźczyń i uchodźców, PiS, nacjonalizm, klerykalizm i skrajna głupota - to są największe, straszliwe i najgroźniejsze dewiacje które odbierają rozum, piorą mózgi i pobudzają ludzi w Polsce którzy bezkrytycznie i kategorycznie wierzą prawicowym fanatykom do agresji, nienawiści, nietolerancji i hipokryzji.
Adrian   dodane przez Facebooka 30.05.2017 17:06
Homofobia, mizoginia, zaglądanie komuś do łóżka, pogarda wobec uchodźczyń i uchodźców, PiS, nacjonalizm, klerykalizm i skrajna głupota - to są największe, straszliwe i najgroźniejsze dewiacje które odbierają rozum, piorą mózgi i pobudzają ludzi w Polsce do agresji, nienawiści, nietolerancji i hipokryzji.
Marta   dodane przez Facebooka 30.05.2017 16:54
Najpowszechniejszą i najgroźniejszą dewiacją jest głupota.
don_diego44 (52) Tychy 30.05.2017 16:09
@shingao
Oczywiście, że nie podoba mi się wypowiedź tego senatora o dewiacjach , ale w drugiej części wypowiedzi miał rację , że to poparcie Adamowicza dla marszu równości jest pod publiczkę. Na poparcie od takich podejrzanych osób należy uważać.
Radek   dodane przez Facebooka 30.05.2017 15:50
A co ma piernik do wiatraka, przepraszam bardzo?
Łukasz   dodane przez Facebooka 30.05.2017 15:41
Był ministrantem. A teraz zmądrzał. To chyba dobrze?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W TVP o prezydencie Gdańska: był ministrantem, a teraz wspiera te dewiacje Fot. za: facebook.com/Pawel.Adamowicz
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku