logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
48
0
1

McKellen: coming out to najlepsze, co można zrobić

Aktor o wychodzeniu z szafy i wolności

Dodano: 26.05.2017, Aktualizacja: 29.05.2017

Aktor Ian McKellen mówił podczas wręczania nagród "2017 Stonewall Youth Awards", że coming out to najlepsza decyzja, jaką może podjąć osoba nieheteroseksualna. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu geja czy lesbijki. Dodaje, że czasy się zmieniły, że nie musimy się obawiać utraty pracy, aresztowania itp. Poza tym im więcej nas będzie, tym szybciej zmiany nastąpią. Bo to my możemy coś zmienić.

McKellen był gościem podczas gali wręczania nagród. Mówił o strachu i obawach, które nam towarzyszą podczas drogi do pełnej akceptacji siebie. Nie jest łatwo, ale będzie lepiej. A coming out to bardzo stresujący moment, człowiek wątpi, zastanawia się czy powinien…

Zawsze wtedy myślimy o tym, jak inni zareagują i co pomyślą: Co pomyśli moja mama?”” – mówił.

„To nasza praca” - mówił o tym, że ludzie cenią szczerość, a my swoim wyznaniem zmieniamy świat, stajemy się widoczni, ludzie nas dostrzegają i zmieniają swoje zdanie. 

Parę dni temu natomiast, aktor recytował przemowę Harveya Milka, “Hope”. Posłuchajcie:Dodał, już na marginesie, że na swoim pomniku chciałby mieć napisane: “Here lies Gandalf. He came out.”

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
sasunaru (26) Warszawa 28.05.2017 16:21
Jednak nie można też nikogo do tego zmuszać. Każdy niech znajdzie na to odpowiedni czas. Również wiele zależy od tego kogo spotkamy na swojej drodze. Osobiście, gdybym nie poznał odważniejszej osoby ode mnie, to bym pewnie ukrywał się o kilka lat dłużej. Chociaż i tak było bardzo ciężko... (kołaczące się serce, niepewność, strach) jednak w moim przypadku wyszło wszystko ok i prawdę mówiąc jestem szczęśliwszy będąc wyaoutowanym przed najbliższymi. Po prostu każdy/a z nas na pewnym etapie życia i w pewnych okolicznościach będzie wiedział/a, że to ten moment. Nic na siłę :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
McKellen: coming out to najlepsze, co można zrobić Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/ianmckellen/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku