logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
79
1
3

Tu nie dostaniesz dwóch takich samych gałek

Lody i równość małżeńska

Dodano: 26.05.2017, Aktualizacja: 29.05.2017

W Australii lody „Ben & Jerry’s” biorą udział w staraniach o równość małżeńską. Oczywiście, jak zauważa firma, to nie ma porównania, ale ma na celu pokazanie klientom: skoro fakt, że nie możesz dostać dwóch gałek swojego ulubionego smaku, pomyśl jak czuje się społeczność LGBT, której odmawia się podstawowych praw. Akcja będzie trwać do momentu aż małżeństwa jednopłciowe w Australii będą legalne.

Jak wspomnieliśmy – w barach, gdzie można kupić lody marki „Ben & Jerry’s” na gałki nie podadzą klientom dwóch tych samych smaków. Nawet jeśli zainteresowany by sobie tego życzył. Dlaczego? To może budzić frustrację i niezadowolenie, tak jak fakt, że dwóch mężczyzn czy dwie kobiety nie mogą wziąć ze sobą  ślubu choć się bardzo kochają.

Firma namawia: kontaktujcie się ze swoimi posłami, piszcie do nich i dajcie im wyraźny znak, że to już najwyższy czas na równość małżeńską.

Akcja jest dużo większa. Firma ma zamiar postawić 26 tęczowych boksów w Australii skąd obywatele będą mogli wysłać kartkę do swoich polityków. Potem dostarczą je do parlamentu

To nie pierwszy raz, kiedy „Ben & Jerry’s” stają do walki o równość małżeńską. Rząd wciąż unika debaty, kiedy aż 72% Australijczyków popiera małżeństwa osób tej samej płci.

Co ciekawe, marka od niedawna jest w Polsce. I oto co możemy przeczytać na ich oficjalnej stronie:

Równość w kwestii małżeństw. Wierzymy, że wszystkie kochające się pary powinny mieć możliwość pobrania się.

Równość w kwestii małżeństw dla wszystkich. Firma Ben & Jerry's ma długą historię troski o sprawiedliwość społeczną i prawa człowieka, w tym prawa osób homoseksualnych. Oddanie to opiera się na podstawowych wartościach naszej firmy, do których należy głęboki szacunek dla ludzi z naszej firmy i spoza niej oraz niezachwiane przeświadczenie o tym, że wszyscy ludzie zasługują na pełne i równe prawa obywatelskie. Będziemy pracować z naszymi partnerami non-profit w budowaniu wsparcia publicznego, dołączymy swój głos i będziemy świętować zwiększenie równości w kwestii małżeństw na nowe stany i kraje.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
VanZeeland (23) Szczecin 28.05.2017 21:06
Nie dostaną dwóch gałek tu - pójdą do innego lokalu i tam je dostaną.
Szczytny cel - to trzeba przyznać.
whateverboi (?) 27.05.2017 19:41
ale pinkwashing XDD
KanapKap (35) Warszawa 26.05.2017 18:11
Dawno już nie kupowałam, czas ich wspomóc jako klient. I odwiedzić cmentarzysko smaków: http://www.benjerry.com/flavors/flavor-graveyard. Trudno panów nie kochać:)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tu nie dostaniesz dwóch takich samych gałek Fot. za http://www.benjerry.pl/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku