logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
17
0
1

Daniielle Alexis: nazywałam się Shayne

Coming out aktorki

Dodano: 26.05.2017, Aktualizacja: 29.05.2017

Daniielle Alexis, australijska aktorka znana przede wszystkim z serialu “Wentworth”, powiedziała światu, że jest transpłciowa. Urodziła się chłopcem, teraz jest przepiękną kobietą. Od dziecka jednak czuła się dziewczynką, nie chłopcem. A teraz, po latach zmagań, teraz jest gotowa, by zostać matką. „Zawsze chciałam być akceptowana, czuć miłość, teraz jestem gotowa, nie boję się hejtu, mam wsparcie zbyt wielu ludzi. Dziękuję. Kocham Was i przede wszystkim kocham SIEBIE” – napisała na swoim Instagramie. Gratulujemy odwagi!.

„Nazywałam się Shayne – urodziłam się chłopcem. Wiedziałam, że mam męskie genitalia, ale czułam się dziewczyną” – tak mówi o sobie dzisiaj 31-letnia Daniielle Alexis, aktorka wcielająca się w rolę Dany Malouf w serialu „Wentworth”. Po 12 latach trzymania języka za zębami, przyszedł czas, by zmierzyć się ze swoimi demonami z przeszłości.

Swój coming out dokonała zaraz po liceum. Jest po operacji korekty płci, którą współfinansowała jej matka i dziadek. Miała ich wsparcie od samego początku:

Mama zrozumiała i nigdy nie próbowała mnie zmieniać. Zapuściłam włosy, nosiłam kolorowe ubrania, zbierałam kucyki pony, lubiłam tańczyć już w wieku 4 latach. A ona nie próbowała mnie zmienić”.

To rola w serialu „Wentworth” dała jej odwagę do tego, by podzielić się swoim sekretem z całym światem. Danii prócz tego, że jest aktorką, jest również menadżerką siłowni.

It's been 24 hours since " the first day of my life" !  I had to dig deep for every bit of strength I had to open up about this article and after the response I have had I know it's worth it! Hundred and even thousands of messages follows and likes makes my heart feel so full ! I have to thank the girls at Marandoo camp for bringing up the magazine because I couldn't buy it in the desert LOLOnwards and upwards I am so freakin excited to be Australia's current face of transgender talent in TV & I am now the second EVER trans women in Australia to be casted after Carlotta! I can't wait to see what the universe blesses me with and also what opportunities Australian & international media comes my way. Mark my words it starts with me I will be a loud and proud talent for us watch this space #transisbeautiful #noshame #nosilence #lgbt #lgbtaustralia #transgender #womansday #australia #lovewins #equality #goals #daniiellealexis #wentworth #bornthisway #diversity #transrights #actress

Post udostępniony przez DaniielleAlexis (@daniiellealexis)

Nie miała natomiast zbyt dużego wsparcia ojca, który nigdy nie akceptował tego, że jest transpłciowa. Specjalnie kupował jej prezenty dla chłopców, a Danii, jako mały chłopiec, nie wiedziała, dlaczego ją tak każe.

Teraz sobie to tłumaczy, że jego złość i agresja to był sposób wychowania jej jak chłopaka. Nie udało się – w szkole Danii korzystała z toalet dla niepełnosprawnych – korzystanie z męskiej powodowało u niej dyskomfort.

W szkole nie miała łatwo – „Ubierałam się jak dziewczynka i malowałam twarz, musiałam liczyć się z tym, że to powinno było się zdarzyć tylko za zamkniętymi drzwiami”.

(ar)

 


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Månyngve (19) Wrocław 26.05.2017 13:13
"Karze" od "karania", a nie "każe" od "kazania".

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Daniielle Alexis: nazywałam się Shayne Fot. Instargam, za: https://www.instagram.com/daniiellealexis/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku