logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
14
7

Zmiana trasy i odwołanie pikniku

Trójmiejski Marsz Równości już w sobotę

Dodano: 23.05.2017, Aktualizacja: 23.05.2017

Zmiana trasy, odwołanie pikniku i... aż 50 zgłoszonych kontrmanifestacji: Trójmiejski Marsz Równości już w sobotę i jak widać: organizatorzy i organizatorki znowu mają pod górkę. Dlatego zachęcamy, by być i pokazać, że w Polsce nie ma miejsca na homofobię.

Już w najbliższą sobotę, 27 maja, ulicami Trójmiasta przejdzie Marsz Równości. Niestety, podobnie jak w poprzednich latach - nie obędzie się bez komplikacji. Z powodów bezpieczeństwa organizatorzy i organizatorki, Stowarzyszenie Tolerado, zdecydowało się na zmianę trasy i odwołanie planowanego wcześniej pikniku. A wszystko dlatego, że w tym samym czasie zgłoszono aż... 50 kontrmanifestacji.

"Nie odbędzie się planowany o 13.00 piknik na Placu Zebrań Ludowych, a miejsce rozpoczęcia Marszu zostaje przeniesione stamtąd na skwer pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego (róg al. Wojska Polskiego i al. Grunwaldzkiej). Marsz rozpocznie się o godzinie 16 i przejdzie Grunwaldzką aż do centrum Wrzeszcza" - informuje Tolerado w wydanym w poniedziałek oświadczeniu, dodając: 

"Decyzja ta została podjęta ze względów bezpieczeństwa z uwagi na otoczenie kontrmanifestacjami Placu Zebrań Ludowych, w tym z blokującą wejście kontrmanifestacją organizowaną przez Annę Kołakowską. Po ujawnieniu trasy Marszu wzdłuż jego trasy zostało zgłoszonych kilkadziesiąt kolejnych kontrmanifestacji, czyli w sumie blisko 50. Zmiana trasy Marszu w ostatnim momencie została podyktowana tym, że z uwagi na terminy, nie ma już możliwości zgłoszenia kontrmanifestacji w trybie zwykłym wzdłuż nowej trasy".

ZOBACZ TEŻ Blokowała Marsz Równości, ma zarzuty Radnej PiS grożą trzy lata więzienia


Tolerado nie ukrywa rozczarowania tym, że Marsz Równości nie może spokojnie przejść ulicami Gdańska, a jego uczestnicy narażeni są na przemoc. "Ubolewamy tym bardziej, że do nienawiści od lat nawołuje radna miasta Gdańska Anna Kołakowska (PiS), która łamie w ten sposób statut i regulamin Rady Miasta, a Rada Miasta patrzy na to bezradnie" - podkreślają organizatorzy.

Tolerado przypomina, że w tym roku w Marszu udział weźmie ponad 100 zagranicznych gości: "uczestników odbywającego się równolegle Zjazdu Euroforum Chrześcijańskich Grup LGBT, przedstawiciele jednostek dyplomatycznych, parlamentarzyści, samorządowcy, zasłużone osoby świata kultury i nauki, duchowni, a sam Marsz otworzy Wiceprezydent Miasta Gdańska Piotr Kowalczuk".

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

(red)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (7)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Linbix (21) Poznań 24.05.2017 22:59
Udanego marszu :) ! Nie dajcie się homofobom.
A pewnie niemal wszystkie z tych 50 kontrdemonstracji są fikcyjne
MaryMileyBlack (?) 24.05.2017 19:35
może to i dobrze, że bezpieczeństwo jest najważniejsze... jeszcze by się skończyło w podobny sposób jak w tym zagranicznym mieście...
https://www.youtube.com/watch?v=EUtr-RsD43M
a swoją drogą, to nikt nie jest anonimowy... ciekawe sekrety się pojawiają...
wer00 (22) Gdańsk 24.05.2017 16:39
Ah... Nie lubię czytać takich wiadomości. Sama jakoś się nie wybieram bo to nie są akcje dla mnie, ale na sam piknik się wybierałam. Szkoda na maksa.
RTM (?) 24.05.2017 10:06
Jeżeli będziemy uciekać za każdym razem jak pojawi się przeszkoda na naszej drodze, albo 50 :) To nikt nigdy nie potraktuje nas poważnie.
Moonsugarine (23) Rzeszów 23.05.2017 19:01
"50 kontrmanifestacji". Zawistne, male PiSochujki nie potrafia sie bawic, wiec chca zepsuc ta zabawe innym...bo przeciez radosny marsz pelen kolorow jest o wiele bardziej "gorszacy" niz comiesieczne wylewanie wiader jadu z drabinki. Fuck logic >.>
Wstyd mi za to cholerne zacofanie i mentalne nied*******e 'prawej strony'.
lilianne_blaze (100) Warszawa 23.05.2017 13:01
Przepraszam, co Anna Kolakowska robi poza wiezieniem albo psychiatrykiem?
sadcthulhu (23) Koszalin | Gdańsk 23.05.2017 12:31
A tak się cieszyłam na ten piknik.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Zmiana trasy i odwołanie pikniku Fot. Kasia Palka, za: facebook.com/toleradostowarzyszenie
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku