logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
28
0
2

Życie jest za krótkie, by tkwić w szafie

Biseksualny Greg Ward chce być widzialny

Dodano: 22.05.2017, Aktualizacja: 23.05.2017

40-letni Greg Ward jest biseksualny. W 2012 roku wyszedł z szafy i stał się głosem społeczności osób biseksualnych. Tak jest – nie boi się mówić o swoich pragnieniach, o marzeniach stworzenia prawdziwego domu i - przede wszystkim - o byciu szczęśliwym i akceptowanym. Odważnie mówi także o normach i uprzedzeniach społeczeństwa. Coming out nie był prosty. Dla większości osób bi nie jest. To kolejny głos, który akcentuje niewidzialności literki B. Może pora to zmienić?

Greg ujawnił się po raz pierwszy, gdy miał 25 lat. Niby każdy zareagował pozytywnie i nikt nie miał z tym problemów, jednak za plecami naśmiewali się z jego orientacji seksualnej. Niejednokrotnie usłyszał, że to „ohydne” i „obrzydliwe”. To spowodowało, że wrócił do szafy na kolejne 10 lat. Tłumienie pociągu seksualnego do facetów zabierało mu tyle energii, że zrezygnował z randek z kobietami.

Dopiero rok 2012 przyniósł w jego życiu zmiany – po śmierci przyjaciółki powiedział sobie: „Życie jest za krótkie, by tkwić w szafie”. Ujawnił się przed mamą, rodzeństwem, przyjaciółmi. Okazało się, że czasy się zmieniły, ludzie przestali patrzeć na biseksualność przez pryzmat fazy, eksperymentowania czy rozwiązłości i hedonizmu. 

Teraz Greg jest po 40. – i wciąż jest biseksualny. Sami się przekonajcie, o co mu chodziło i z czym musi walczyć:

Greg wiedział, że podobają mu się kobiety i mężczyźni już w wieku przedszkolnym. Teraz spotyka się ze swoją miłością z czasów liceum. Znaleźli się przez Facebooka i nie muszą się już ukrywać.

ZOBACZ TEŻ Biseksualiści odpowiadają na pytania gejów i lesbijek "Czy bi w ogóle istnieją?"

W 2014 roku ruszył z platformą wsparcia dla biseksualistów, „Fluid Arizona”. Ward chciałby, żeby ludzie zrozumieli, że biseksualność to nie faza czy „niezdecydowanie”, ale orientacja seksualna, absolutnie normalna – podobnie jak hetero- i homoseksualizm. Inicjatywa pomaga i daje wsparcie ludziom, dodaje im odwagi i daje poczucie, że nie są sami. Grupa organizuje spotkania, obiady, fety. Sam Ward natomiast nagrywa wideo i wrzuca je na YouTube’a.

Słyszałem jak ludzi mówili, że faceci bi nie istnieją – że to geje, którzy się do tego nie przyznają. Ludzie nie rozumieją czym jest biseksualność” – mówi „NBC Out”. I bardzo chce to zmienić. 

Osoby biseksualne, jako że są niewidoczne, muszą zmagać się z wyjątkową stygmatyzacją. Spotykają się z odrzuceniem i stereotypizacją z dwóch stron – zarówno od osób heteroseksualnych, jak i od środowiska LGBT. Badania naukowe pokazują, że są oni tym samym bardziej narażeni na depresję i stany lękowe, poczucie nieszczęścia i samotności. 

Cała historia Grega:

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Linbix (21) Poznań 22.05.2017 22:58
Brawo :)
Ricardo44 (?) 22.05.2017 20:11
Proste życie , najlepiej stwierdzić : jestem bi. I mam wszystkie furtki otwarte . Trochę tu , trochę tam, zawsze gdzieś pomiędzy. Nikt mnie nie przekona: Zawsze ,,ciagnie cię" w jedna lub drugą stronę bardziej. Więc można sobie wmawiać .
rezzy (31) Kraków 22.05.2017 17:42
Nie wiem jak jest naprawdę, bo nie jestem biseksualny, ale wydaje mi się, że biseksualni są mniej widoczni niekoniecznie dlatego, że są dyskryminowani nawet w naszym środowisku (to też), ale w dużej mierze dlatego, że biseksualizm nie zamyka furtki do "normalnego życia", czyli do związku hetero. Jeśli ktoś taki jest w związku hetero, to nikt nie musi o niczym wiedzieć. Zapewne niektórzy zakładają, że w takiej sytuacji nie ma co robić coming outu i drażnić otoczenia. W efekcie są oni mniej widoczni.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Życie jest za krótkie, by tkwić w szafie Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku