logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
19
0
3

LGBT to nie jest temat zastępczy!

Szumlewicz w najnowszym "Tygodniku Faktycznie"

Dodano: 15.05.2017, Aktualizacja: 15.05.2017

"Niestety, homofobiczne kalki są popularne także wśród części środowisk lewicowych. W wielu kręgach kojarzonych z lewicą prawa LGBT uznawane są za "tematy zastępcze", którymi lewica nie powinna się interesować" - pisze w swoim felietonie w "Tygodniku Faktycznie" Piotr Szumlewicz.

Ostatni numer "Tygodnika Faktycznie" przynosi m.in. rozmowę z Janem Śpiewakiem, czy tekst Julii Stachurskiej o Antonim Macierewiczu i planowanej w 1992 roku operacji militarnej, mającej charakter zamachu stanu.

W gazecie znajdziemy także jednak felieton Piotra Szumlewicza, w którym podkreśla rolę przeciwdziałania homofobii. Szumlewicz podkreśla, że dlatego on sam przekazał swój 1 proc. podatku na Kampanię Przeciw Homofobii, albowiem "kwestia wsparcia postępowych organizacji pozarządowych stała się obecnie szczególnie istotna, ponieważ nowy rząd nie tylko znosi ich finansowanie, ale też inicjuje nagonki przeciwko nim".

Szumlewicz zaznacza też, że geje i lesbijki są nie tylko w dużych miastach - jak często niektórym się wydaje. I nie tylko wśród najlepiej sytuowanej grupy społecznej. Dostaje się też lewicy, która w niektórych kręgach uważa kwestie LGBT za "temat zastępczy".

Cały felieton do przeczytania w najnowszym "Tygodniku Faktycznie"!

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Weidau (30) Wrocław 16.05.2017 18:01
LGBT jest tematem zastępczym. Tak samo jak aborcja, służba zdrowia czy cokolwiek związanego z kościołem. Wracają do tych samych tematów w kółko tylko by odwrócić uwagę od czegoś, co chcą cichaczem przeszmuglować lub by pokazać "że coś robią". To niemal staje się regułą. W tym roku aborcja, za rok LGBT a za 2 lata spróbujemy koronować Ducha Świętego. I tak w kółko.
Mateusz   dodane przez Facebooka 15.05.2017 21:06
Moje małżeństwo może poczekać, sprawa tupolewa jest ważniejsza! .... :) ....... :)
Marta   dodane przez Facebooka 15.05.2017 15:31
Ilekroć widzę podejście polityków do spraw kobiet, mniejszości seksualnych itd., przypominają mi się Sarmaci. Megalomania, zaściankowość, niekiedy mocne przywiązanie do religii (to w przypadku PiS-u), poczucie misji (w XVIII w. mieliśmy bronić przed napływem islamu, teraz przed ,,zepsutym Zachodem"), umiłowanie patriarchatu- wszystko się zgadza ;)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku