logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
9
3

Kandydat na posła PO "obrzydzony" prowokacją

Echa akcji na Marszu Wolności

Dodano: 11.05.2017, Aktualizacja: 12.05.2017

"Dopóki szli i manifestowali swoje poglądy było super, ale zadymiarzy się nie głaszcze, niezależnie czy są z LGBT, czy z ONR" - tak sobotnią akcję działaczy na organizowanym przez Platformę Obywatelską Marszu Wolności komentuje Konrad Zaradny, kandydat na posła PO i przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Grupa działaczy i działaczek LGBT pojawiła się na organizowanym przez Platformę Obywatelską sobotnim Marszu Wolności. Mieli tęczowe flagi, przypominające o związkach partnerskich ulotki i baner z napisem "Nie ma wolności bez równości". Nie udało się jednak porozmawiać z władzami PO, albowiem osoby z flagami i banerem odepchnięto. Rzecznik partii, Jan Grabiec, podkreślał na Twitterze, że to "prowokacja" i pytał, czy "ktoś chce rozbijać opozycję".
ZOBACZ TEŻ Rzecznik PO o tęczowej "prowokacji" na Marszu Wolności Jak opozycja rozmawia z LGBT

Szarpanina na Marszu Wolności szerokim echem odbiła się w mediach i podzieliła samą społeczność. Oliwy do ognia dolał sam Grzegorz Schetyna, który w  poniedziałek o związkach partnerskich mówił tak: "PO jest ostatnią partią, z którą środowiska LGBT powinny się konfliktować, bo po następnych wyborach będzie czas na rozmowę".

Gorące dyskusje trwają także w mediach społecznościowych: jedna z nich miała miejsce na publicznym profilu reżysera filmu "Artykuł osiemnasty", uczestnika sobotniej akcji, Bartosza Staszewskiego. Konrad Zaradny, poznański działacz Platformy Obywatelskiej, kandydat na posła i przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, napisał, że widział "sytuację z bliska". "Perfidna i chamska prowokacja. Brzydzę się czymś takim" - dodawał polityk, podkreślając, że działacze "agresywnie rzucili się na straż". 


"Dopóki szli i manifestowali swoje poglądy było super, ale zadymiarzy się nie głaszcze, niezależnie czy są z LGBT, czy z ONR" - napisał także Zaradny, z czego próbował się potem tłumaczyć.

Panie Konradzie Zaradny, mamy dla Pana dwa krótkie filmy: jeden z Marszu Niepodległości z ONR i drugi z Parady Równości. Niech Pan sam sobie odpowie na pytanie, na którym jednak wolałby być.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Anonka (?) 12.05.2017 0:53
Nie znam sprawy, ale jeżeli próbowali przebić się do tych "przywódcóf" z PO to mimo wszystko przesadzili. To jest manifestacja, tłum ludzi, i powinno się iść tak jak inni a nie próbować gdzieś przebić. PO może sobie tyłek wytrzeć tęczową flagą i tak mam o nich takie samo zdanie. I tak wolę PO, bo oni przynajmniej udawali bycie miłym i nie groziła nam druga Rosja, albo gorzej, Czeczenia. Tak to widzę jako osoba LGBT.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 11.05.2017 22:16
@ andro
Twój komentarz jest tendencyjny :-P
A swoją drogą pogratulować panu Zaradnemu ostrego języka. Nie owija facet w bawełnę. Jest i "obrzydliwe przedstawianie" i "perfidna i chamska prowokacja". Jest obrzydzenie pana Zaradnego i agresywny atak na ochroniarzy. Są też awanturnicy - a jakże!
Cały arsenał słowny znany dotychczas raczej z "występów" działaczy innej partii.
Czego natomiast nie ma? Ano w ogóle nie ma tego, o czym "szumią wierzby" w necie. Pewnie niewygodnie o tym wspominać...
Spmd (?) 11.05.2017 21:35
Czy ten portal wie co to znaczy wolność? Kto jest tu redaktorem i usuwa moje komentarze. Zaznaczam nikogo w nich nie obrazam ale nie zgadzam się z stanowiskiem osób piszących stronnicze artykuły. Hipokryzja wszędzie w lgbt i onr. I nikogo do nikogo nie porównuje.
andro (32) a nie bo wieś 11.05.2017 16:39
Bardzo tendencyjny artykuł. komentujący pod postem Zaradnego też robili wszystko żeby jego słowa przekręcić tak żeby wyszło na ich modłę; bardzo nie lobię czegoś takiego, o wydarzeniu wypowiadać sie nie będę bo mnie tam nie było ale z relacji tego który tam był nie wygląda to ładnie i zgadzam sie w stu procentach: zadymiarze to zadymiarze; nie ważne czy z onr czy lgbt. I nie wiem czemu mają służyć przytoczone filmiki z manifestacji onr i parady równości z 2016 roku, jaki mają związek z opisywaną sytuacją. Ja rozumiem ze tego typu "dziennikarstwo" jest teraz w modzie ale to nie znaczy ze wszyscy muszą tak samo...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kandydat na posła PO "obrzydzony" prowokacją Fot. za: facebook.com/PlatformaObywatelska
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku