logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
19
1
1

Gejowskie krótkie metraże

Czasem krótko nie znaczy źle (przegląd)

Dodano: 10.05.2017, Aktualizacja: 08.08.2017

Weekendowo dla Was – kilka gejowskich krótkich metraży dostępnych w Internecie. Jest to 7 tytułów, w których poruszane są wątki homofobii i godzenia się ze swoją seksualnością. Jak świat długi i szeroki, każdy z nas ma swoją drogę. Będzie sport i przemoc, która wynika z tłumienia swojego prawdziwego ja. Będą rozterki i niepewność, co wydarzy się zaraz. Będzie miłość i uczucia, którym czasem musi pozwolić dojść do głosu. Ale także walka z chorobą i niesprawiedliwością.

Wonderkid

Na początek – piłkarz-gej, który musi wybrać pomiędzy tym, co kocha, a tym, kim jest. Menadżer nie pomaga – naciska, by był ostrożniejszy. To daje nam wgląd w zjawisko homofobii na boisku. W szatni również – śmiechy, uwagi, spojrzenia… Nie jest łatwo żyć w tym świecie. Film w reżyserii Rhysa Chapmana. W roli głównej – Chris Mason, znany z serialu „Broadchurch” i filmu „Legend” z Tomem Hardym.


1985

Umierający na AIDS mężczyzna przeprowadza się do swojej matki. Zanim jednak to się stanie – umawia się z konsultantką, by nauczyć się sztuki makijażu, by ukryć rany i blizny. Piękny obraz w reżyserii Yen Tana z Robertem Sellą w roli głównej.


Planowana jest pełnometrażowa wersja filmu. Wystąpią: Cory Michael Smith, Michael Chiklis i Virginia Madsen. Planowana premiera – druga połowa 2018 roku.

Naturalist

Dysutopijny obraz Connora Hurleya. Wystarczy pigułka – albo zastrzyk – by zmienić swoją seksualność. Okazuje się, że świat nie wygląda tak pięknie… 


Lucky Blue

Krótki metraż sprzed paru lat wyreżyserowany przez Håkona Liu. Piękny, subtelny. Historia odkrywania swojej seksualności, mały krokami. Mnóstwo niepewności oraz młodzieńcza ciekawość. Polecamy z całych sił.

Część I:
Część II:
Eu Não Quero Voltar Sozinho

Pierwsza wersja „W jego oczach”. Nie będziemy dużo pisać – zobaczcie od czego się zaczęło:


"I am Syd Stone

Film o godzeniu się ze swoją seksualnością. O akceptacji siebie. Czasem to nie jest łatwe. Czasem demony nie dają nam spokoju. Wtedy musi stawić czoła lękom i niepewnościom. 


Kiss me

Znany ze „Spojrzeń” Raúl Castillo w roli uwikłanego w homofobię boksera, który nie tylko musi się zmagać z dyskryminacją na ringu, ale także w domu. Obraz łamiącego się i kruchego heteromatriksu, dla którego największym "zagrożeniem" okazuje się drugi mężczyzna.A Wy macie jakieś swoje ulubione krótkie metraże? Jeżeli tak, podzielcie się z nami linkami, uzupełnimy listę!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
floyt (32) Kraków 14.05.2017 16:06
W zastawieniu filmy z całego świata, ale ani słowa o naszym polskim "Mój koniec świata"? Bardzo nie fajnie.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gejowskie krótkie metraże Fot. za: Vimeo
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku