logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
57
0
0

Trener ujawnił się przed uczniami

To się nazywa coming out

Dodano: 08.05.2017, Aktualizacja: 10.05.2017

Trener szkolnego klubu piłki nożnej z Portland, Kaig Lightner, ujawnił się przed swoimi uczniami jako osoba transpłciowa. Dał im przykład, jak należy traktować innych – z szacunkiem i otwartością, nie bać się pytań. Sam borykał się z uprzedzeniami, stereotypami. Czuł się nieswojo z tym, że nie mógł grać w piłkę nożną, czyli robić to, co kochał. Jak się okazuje szczerość, otwartość i miłość się opłacają.

Zaczęło się od spotkania sparingowego młodzieży. Trener motywuje swoją drużynę, prosi o regularne uczestniczenie w treningach, bo ciężka praca daje efekty. Dzieciaki jednak nie wiedziały, że nie będzie to zwykłe motywowanie, ale także bardzo ważna chwila dla Lightnera. Ten zdecydował się, że się ujawni jako osoba transpłciowa.

Po zjeździe trenerów sportowych w Waszyngtonie wrócił wyciszony i zdeterminowany. Zdał sobie sprawę z tego, że starając się o równość i walcząc z wykluczeniem na boisku musi być odważny i szczery. Jak sam mówi, nie mógł dłużej ukrywać tego, kim jest, bo nie na tym polega dawanie przykładu:

Zdałem sobie sprawę, że prosimy was – bądźcie sobą, kimkolwiek jesteście, nie bójcie się tego… Dlatego tak ważne jest, żebyście poznali prawdę o mnie, nie czułem się fair – ucząc was tego wszystkiego, sam nie byłem z wami szczery”.

Każdy powinien żyć w zgodzie z tym, kim jesteśmy, nie powinniśmy się ukrywać i udawać.

Może wiecie, a może nie, ale jestem osobą transpłciową. Co to znaczy? Urodziłem się dziewczynką, dorastałem i grałem w piłkę jako dziewczynka. Nie dzielę się tym z każdym, bo to nie jest łatwe. Mamy mnóstwo zasad w sporcie – jak grają dziewczynki, jak grają chłopcy. I to nie jest fair. W ten sposób powinniśmy budować społeczeństwo, wspólnotę. Musimy być szczerzy wobec siebie, otwarci, musimy się kochać bezinteresownie” – mówił.

Na zakończenie powiedział: „Jeśli czujecie się niekomfortowo, okej. Zdziwieni, też w porządku. Poradzicie sobie z tym. Jeżeli macie pytanie, przyjdźcie do mnie. Jeżeli nie ma to dla was znaczenia, to też okej”.

To się nazywa dawać przykład. Zazdrościmy trenera.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Trener ujawnił się przed uczniami Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku