logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
46
2
11

Merkel prosi Putina o interwencję ws. gejów w Czeczenii

"Mówią rodzicom, by mordowali swoje dzieci"

Dodano: 04.05.2017, Aktualizacja: 04.05.2017

"Otrzymujemy negatywne raporty na temat tego, jak w Czeczenii traktowane są osoby homoseksualne. Poprosiłam prezydenta Putina, by użył swoich osobistych wpływów w celu obrony praw tych mniejszości" - powiedziała w trakcie wspólnej konferencji prasowej kanclerz Niemiec, Angela Merkel, która parę dni temu odbyła wizytę w Rosji. Równocześnie z samej Czeczenii docierają do nas kolejne wstrząsające informacje. W Rosji natomiast zatrzymano kilkanaście osób, które protestowały w obronie praw czeczeńskich gejów.

Do zachodnich mediów dociera coraz więcej relacji ofiar antygejowskich czystek w Czeczenii. Wiemy już o kilku obozach, gdzie dochodzi do tortur, wyłapywani geje są głodzeni i rażeni prądem. France 24 dotarła do relacji osoby, która opowiada o masowych aresztowaniach i apelach do rodzin, by wymordowała homoseksualnych bliskich. "Mówią rodzicom, by mordowali swoje dzieci. Bo jeżeli oni tego nie zrobią - zrobi to władza" - dowiadujemy się. Anonimowe źródło podaje, że w Czeczenii zawsze dochodziło do homofobicznych prześladowań, ale nigdy na taką skalę. "Mówią, że chcą oczyścić czeczeńskie społeczeństwo z gejów" - słyszymy.W tym tygodniu po raz pierwszy od dwóch lat z wizytą w Rosji była kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Merkel spotkała się z Putinem w Soczi. Po spotkaniu politycy pojawili się na wspólnej konferencji prasowej, w trakcie której kanclerz mówiła także o takich kwestiach, jak wolność zgromadzeń, rola organizacji pozarządowych, czy właśnie odniosła się do sytuacji w Czeczenii.

"Otrzymujemy negatywne raporty na temat tego, jak w Czeczenii traktowane są osoby homoseksualne. Poprosiłam prezydenta Putina, by użył swoich osobistych wpływów w celu obrony praw tych mniejszości" - powiedziała Merkel.1 maja w Petersburgu odbył się protest przeciwko prześladowaniom gejów w Czeczenii. Protestujący wymazali twarze czerwoną farbą, położyli się na ziemi i nakryli tęczowymi flagami. Media donoszą, że 17 osób zostało aresztowanych.


(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (11)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Linbix (21) Poznań 05.05.2017 22:15
Jeżeli podejmie to pewnie tylko w celach propagandowych
Edyta   dodane przez Facebooka 05.05.2017 6:29
Putin wprowadził w Rosji restrykcyjne prawo, ma gdzieś gejów z Czeczeni, owszem może dużo.
Eva   dodane przez Facebooka 04.05.2017 23:32
Tak samo zabawne jak to, że Arabia Saudyjska będzie w ONZ zajmować się prawami kobiet
Eva   dodane przez Facebooka 04.05.2017 23:28
To jest tak samo zabawne jak to, że Arabia Saudyjska będzie w ONZ zajmować się prawami kobiet
Daf"ThePig"Miscavige (?) 04.05.2017 21:56
a się Putin i wojskowi ze Spetsnazu cieszą... nie muszą prowadzić czystek w (nie)podległych republikach... wystarczy ukierunkować mieszkańców i odwoływać się do ich religii... bij geja i ratuj honor rodziny... masakra-i Zachód sądzi, że Putin przejmuje się pogromami?? wszak republiki są autonomiczne w teorii...

nic się nie zmieni... a Zachód nie wprowadzi sankcji, bo gaz i ropa są ważniejsze... niech mi ktoś przypomni, kto forsował budowę gazociągu Nordstream po dnie Bałtyku?? spytajcie tych, co apelują o interwencję ... z biznesem się nie wygra... smutna prawda... ale przynajmniej wiadomo, że takie bezprawie ma miejsce...
shingao (31) Szczecin 04.05.2017 21:23
"Merkel prosi Putina o interwencję ws. gejów w Czeczenii"

To troszkę jak proszenie lwa, aby przeszedł na wegetarianizm.
Moonsugarine (23) Rzeszów 04.05.2017 14:43
Ludzie serio mysla, ze Putin w jakikolwiek sposob zareaguje na ta rzez niewinnych ludzi w Czeczenii? Juz zapomnieli, ze w Rosji dzialo sie dokladnie to samo kilka lat temu? Przeciez Putin takie akcje POPIERA i najchetniej sam dolaczylby do mordowania osob LGBT.
Robert   dodane przez Facebooka 04.05.2017 14:07
pewnie putin sam nakazal mordowac gejow
Adam   dodane przez Facebooka 04.05.2017 13:23
Prosić Putina? He, he, sorki, ale to śmieszne. Na Putina działają prośby, to bardzo empatyczny i wrażliwy człowiek :-)
lilianne_blaze (100) Warszawa 04.05.2017 12:54
Wielka "obronczyni" praw gejow ktora we wlasnym kraju blokuje wprowadzenie malzenstw?

Uprzedzajac pytania co to ma wspolnego albo stwierdzenia ze nie na miejscu jest zestawianie tego, owszem, jest jak najbardziej jest na miejscu, masowe zabijanie jest skrajna dehumanizacja, odmawianie podstawowych praw do uznawania czyjejs rodziny, czy to dwoch gejow czy Zyda z "aryjka" to umiarkowana dehumanizacja, ale jedno i drugie _jest_ dehumanizacja i lezy na tym samym, ciaglym spektrum.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Merkel prosi Putina o interwencję ws. gejów w Czeczenii Fot. za: Twitter.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku