logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
22
0
1

Hawn do Schumer: jeszcze przyjdzie czas na lesbijski związek

Aktorki razem na planie

Dodano: 27.04.2017, Aktualizacja: 28.04.2017

Amy Schumer i Goldie Hawn w wywiadzie dla PrideSource mówią o swoim wsparciu dla społeczności LGBT, o tym, co dzieje się w Czeczenii i o prezydencie Trumpie. O tym, że naszym obowiązkiem jest wspieranie się nawzajem, bo wszyscy jesteśmy tacy sami – bez względu na orientację seksualną, płeć, kolor skóry czy religię. A przy okazji promują swój nowy film – „Babskie wakacje”.

Aktorki udzieliły wywiadu, w którym opowiadają, jak pracowało się na planie ich nowego filmu. Dla Hawn, która od Schumer jest starsza o 40 lat, to pierwszy film od 15! Wywiad świetnie pokazuje, jak zmieniło się podejście do pewnych spraw. Jak świat się zmienia, a jednocześnie miłość pozostaje wciąż głównym celem człowieka. Obie aktorki mówią jednym głosem: „Będziemy walczyć do końca!”.Przy okazji Goldie Hawn wspomina czasy, kiedy ludzie umierali na AIDS. Złote lata jej aktorskiej kariery przypadają na lata 80. i 90., kiedy AIDS zbierało największe żniwa wśród społeczności gejowskiej. I choć nie kojarzymy jej z głosem sojuszniczym społeczności LGBT w tym czasie, Goldie robiła małe rzeczy, by być oparciem dla wielu jej przyjaciół i znajomych:

Wiesz co robiłam? To ciekawe. Kiedy był ten czas, kiedy AIDS zabijało ludzi, a to był straszny czas, odwiedzałam tych ludzi, kładłam się obok nich w łóżku, by z nimi być, być blisko”.

W wywiadzie mówi o tym, że geje byli dla niej ważni od samego początku. Od dzieciństwa miała kontakt z osobami homoseksualnymi, nie było to dla niej nic dziwnego, ani trudnego. Jak sama też przyznaje, nie było to dla niej nic ważnego: „Wszyscy jesteśmy tacy sami – mamy skórę, krew i kości, a miłość nie wie co to płeć” – dodaje.

I wspomina, że kiedyś w jej domu odbył się ślub lesbijski. O tym jak bardzo była to wyjątkowa chwila świadczy to, że jej syn, Oliver Hudson, podszedł do niej i powiedział: „Mamo, chcę mieć takie wesele”.

ZOBACZ TEŻ Amy Schumer o pracy w lesbijskim barze "Nie podrywała mnie ani jedna kobieta"


Dla Amy Schumer „bycie gejem” nigdy nie było problemem.
Czasy się zmieniły, ale od kiedy pamięta, było to dla niej normalne, choć – jak zauważa – mówienie w ten sposób daje prawo innym do negowania tego, bo co to znaczy „normalne”: „Nie ma sensu używać tego w ten sposób”.

Wisienką na torcie była porada Hawn dla Schumer – przyjdzie dla niej jeszcze czas na związek lesbijski, zawsze przychodzi taki czas.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
busyghost (29) Szczecin:) 02.05.2017 10:52
megaaa ciekawe kiedy w kinach

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Hawn do Schumer: jeszcze przyjdzie czas na lesbijski związek Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku