logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
24
1
0

Majówka z "Artykułem osiemnastym"

Nasza historia w pigułce

Dodano: 27.04.2017, Aktualizacja: 27.04.2017

Za nami pokazy premierowe pierwszego w Polsce filmu o równości małżeńskiej, "Artykuł osiemnasty". W związku z dużym zainteresowaniem filmem - warszawska Kinoteka zaprasza na specjalne pokazy przez całą majówkę: od piątku, 28 kwietnia, do czwartku, film będzie pokazywany codziennie o 18.15. "Utkwiła mi w pamięci pani, która mówiła, że pomimo, iż jej córka jest lesbijką, zawsze była obok tego co działo się w mediach na temat osób LGBT. Teraz dostała w pigułce wszystkie informacje. To piękne świadectwo" - mówi reżyser, Bartek Staszewski, o reakcjach po filmie.

Jedno jest pewne: ludzie nie ukrywają, że "Artykuł osiemnasty" to wyciskacz łez. Za nami pierwsze pokazy premierowe - z okazji LGBT Film Festival. Okazuje się, że zainteresowanie filmem jest tak duże, że niektóre kina postanowiły zrobić dodatkowe pokazy. Tak będzie w warszawskiej Kinotece, która od piątku, 28 kwietnia, do czwartku, zaprasza na film codziennie o 18.15.

"Jesteśmy w szoku w związku z popularnością filmu - tak samo i kina, dlatego odbywają się dodatkowe pokazy w kinie Muza  w Poznaniu oraz w Kinotece, która specjalnie dla nas przygotowała tygodniowy repertuar z naszym filmem" - mówi Bartek Staszewski, reżyser filmu.

Jak reakcje? "Ludzie są bardzo poruszeni, niektórzy płaczą, inni dziękują nam za film. Osoby heteroseksualne dziękują nam za to, że mogły poznać bliżej NASZĄ historię" - mówi nam Staszewski, dodając: "Utkwiła mi w pamięci pani, która mówiła, że pomimo, iż jej córka jest lesbijką, zawsze była obok tego co działo się w mediach na temat osób LGBT. Teraz dostała w pigułce wszystkie informacje. To piękne świadectwo".

Przypominamy, że w ramach LGBT Film Festival "Artykuł osiemnasty" będzie pokazywany też w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, czy Katowicach.#ART18 na QUEER.PL

Widzieliście już film? Jak wrażenia?

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
homoromantyczny (?) 28.04.2017 1:52
Bardzo nie lubię określenia my homosSEKSualiści ponieważ bardziej odnosi się to do popędu seksualnego, a nie do uczuć,zakochania miłości i związków. Jedno nie koniecznie występuje z drugim u danej osoby. W anglojęzycznym świecie mówi się bardziej osobno o homoromantyczności(jak zakochiwaniu się i tworzeniu pary tej samej płci) i homoseksualności (jako libido skierowanym w stronę tej samej płci ).Określenia popularne są wśród osób aromantycznych i aseksualnych. Libido i zakochanie to dwa inne mechanizmy w mózgu . Libido sterują głównie seksualne jądra podwzgórza a zakochaniem kora wyspy i jądro półleżące.Możesz zakochiwać się w kobietach, ale pociągać mogą kogoś tylko mężczyźni.Można być też nie w pełni biseksualnym (do jednej płci odczuwasz dodatkowo tylko libido lub tylko zakochanie). Części heteropopulacji wydaje się że chodzi głównie o seks i wyżycie się seksualne. Dla mnie seks ma małe znaczenie i zawsze na pierwszym miejscu były uczucia.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku