logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
28
1
11

Macron wygrywa pierwszą turę wyborów we Francji

Co polityk obiecał LGBT?

Dodano: 24.04.2017, Aktualizacja: 24.04.2017

To już oficjalne: Emmanuel Macron zdobył 23,75 proc. głosów, a Marine Le Pen - 21,53 proc. Tym samym to ci politycy spotkają się 7 maja w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji. Co mówili o kwestiach LGBT i co obiecali swoim wyborcom?

EMMANUEL MACRON

Swój ruch, En marche!, założył rok temu, ale w politycznym świecie nie jest nowicjuszem: był ministrem gospodarki, przemysłu i cyfryzacji w lewicowym rządzie Hollande'a. Ze stanowiska zrezygnował, by móc wziąć udział w wyborach. Jest bankierem, filozofem, w przeszłości był asystentem Paula Ricœura, członkiem Partii Socjalistycznej. Używa retoryki antysystemowej i powołuje się na nową jakość życia politycznego.  Jak sam akcentuje w swojej książce „Revolution” – jest liberałem i lewicowcem.

Na początku lutego we francuskich tabloidach pojawiły się plotki o jego rzekomej homoseksualności i wieloletnim związku z dyrektorem francuskiego radia, Mathieu Galletem. Sam Macron jest żonaty z o 24 lata starszą Brigitte, która była jego nauczycielką. Od plotek o ukrywanej homoseksualności się odciął, mówiąc, że "Gdybym był gejem, nie ukrywałbym się".

ZOBACZ TEŻ Macron: gdybym był gejem, nie ukrywałbym się Kandydat na prezydenta Francji zabiera głos


Co Macron mówił o postulatach LGBT? Podkreślał swoje oddanie kwestii równości małżeńskiej, przed wyborami udzielił wywiadu największemu francuskiemu magazynowi gejowskiemu, "Têtu". Z drugiej strony uwadze mediów nie uszło to, że jakiś czas temu bronił protestujących przeciwko równości małżeńskiej, podkreślając, że byli "poniżani".

Niedawno na stronie swojego ruchu opublikował otwarty list do społeczności LGBT, w którym obiecał m.in. edukację antydyskryminacyjną w szkołach, czy surowsze karanie za przestępstwa motywowane homofobią. Częściowo zdystansował się jednak do gorącego we Francji tematu sztucznego zapłodnienia dla par lesbijskich (mówiąc, że popiera legalizację, ale będzie oczekiwał opinii organów prawnych). Na jednym z ostatnich wieców potępił obozy dla gejów w Czeczenii, a wśród jego zwolenników nie brakowało i par jednopłciowych, czym chętnie się chwalił.MARINE LE PEN

Z wykształcenia prawniczka, liderka nacjonalistycznego i eurosceptycznego Frontu Narodowego, europosłanka. 

Przypomnijmy, że Le Pen cieszy się dużym poparciem wśród gejowskiego elektoratu, od dawna mówi się o tym, że wręcz "puszcza do nich oko", używa języka dla niego zrozumiałego, a sama lubi otaczać się gejami. Trzy lata temu pisaliśmy o outingu jej bliskiego współpracownika, Floriana Philippota, który odpowiada za kampanię prezydencką Le Pen.
ZOBACZ TEŻ Wybory we Francji: geje popierają Le Pen? Za nami druga telewizyjna debata

Wśród jej postulatów znajdziemy i taki, odnoszący się do kwestii LGBT: Le Pen obiecuje, że obali równość małżeńską (bez wpływu na dotychczasowe małżeństwa) i zapowiada powrót do PACS-ów.

Druga tura wyborów już 7 maja.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (11)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 25.04.2017 10:56
prrrince:
Sprawdziłem, Macron serio powiedział, że Francuzi muszą się przyzwyczaić do terroryzmu...To straszne co lewicowe media robią z mózgami Francuzów. Ktoś taki w ogóle jest w stanie dojść do kolejnej tury wyborów...


Podaj linka z jego wypowiedzią.
shingao (31) Szczecin 25.04.2017 10:54
LiveForTheApplause:
Co to są PACS-y?


Związki partnerskie.
Japok (24) Warszawa 25.04.2017 1:59
Jesteście żenujący. Ooo wszyscy walczcie o nasze prawa, chcemy chodzić w paradach, trzymać się za ręce, być dobrze traktowani oraz żeby muzułmanie wyp*ierdalali z Europy. Brawo
prrrince (30) Poznań 25.04.2017 0:15
Sprawdziłem, Macron serio powiedział, że Francuzi muszą się przyzwyczaić do terroryzmu...To straszne co lewicowe media robią z mózgami Francuzów. Ktoś taki w ogóle jest w stanie dojść do kolejnej tury wyborów...
LiveForTheApplause (23) Gdańsk // Kraków 24.04.2017 23:45
Co to są PACS-y?
shingao (31) Szczecin 24.04.2017 23:28
prrrince:
Macron to ten, co powiedział, że Francuzi muszą się przyzwyczaić do terroryzmu? Podobno muzułmanie na niego głosują, natomiast przeciw są policjanci. Może to ktoś rozwinąć? Bo ostatnio mało słucham wiadomości.


prrrince? To ten co daje d*** po bramach? Może ktoś to rozwinąć? Ja się tylko pytam ;)
prrrince (30) Poznań 24.04.2017 22:35
Macron to ten, co powiedział, że Francuzi muszą się przyzwyczaić do terroryzmu? Podobno muzułmanie na niego głosują, natomiast przeciw są policjanci. Może to ktoś rozwinąć? Bo ostatnio mało słucham wiadomości.
busyghost (29) Szczecin:) 24.04.2017 12:31
Książę Viktor:
Przeczytałem ,,Macaron'' XDDDDD

czyli pierwszy raz słyszałeś nazwisko ---> gratuluje
Konwalia (?) 24.04.2017 11:48
Oby wygrała Marine Le Pen!! To jedyny ratunek dla Francji, która staje się coraz bardziej muzułmańska . Imgranci wypierają rodowitych Francuzów.
Wybór prezydenta Francji ma także wpływ na losy Europy, Uni Europejskiej. Ciekawe kto wygra...
Książę Viktor (17) Kraków 24.04.2017 11:38
Przynajmniej biedne pedałki z paryżu będą miały co jeść

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Macron wygrywa pierwszą turę wyborów we Francji Emmanuel Macron, fot. za: facebook.com/pg/EmmanuelMacron
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku