logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
105
1
7

Love story z czasów wojny

Listy miłosne żołnierzy na froncie

Dodano: 23.02.2017, Aktualizacja: 24.02.2017

Gilbert Bradley zmarł 9 temu, ale ostatnio upublicznione zostały jego listy. Co w tym ciekawego? To listy miłosne, które wysyłał do innego żołnierza, Gordona Bowshera. Obaj byli w sobie zakochani, a nieprzychylne czasy nie dały im szansy na szczęśliwe życie. Mało tego, że to czas II wojny światowej, homoseksualizm był wciąż prawnie zakazany. Dlatego listy podpisywali tylko inicjałami.

Początkowo sądzono, że podpis „G.” to skrót o dziewczyny (ang. girlfriend) albo inicjał kobiecego imienia, ale ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że to korespondencja pomiędzy dwojgiem panów, którzy byli w związku podczas II wojny światowej. A mówią między innymi o zakazanej (wówczas) miłości, o tym, co mogą zrobić dla siebie i o tym, ile zostało jeszcze do zrobienia. Setki listów pochodzi z okresu 1939-45. Jak zauważają eksperci, wyjątkowe jest to, że w ogóle przetrwały. "Takie rzeczy częściej były niszczone ze strachu przed podejrzeniem o homoseksualizm, nie chciano trzymać dowodów przeciwko sobie. To był ciężkie czasy, wystarczył cień podejrzenia i całe życie człowieka było zrujnowane" - mówi ich właściciel, Mark Hignett. Mój Drogi, Leżę i czekam na listonosza, który powinien być z samego rana i przy...   ( Pozostało znaków: 3516 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199137   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Love story z czasów wojny Fot. za: Wikipedia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku