logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
126
1
9

Nie chcemy akceptacji, chcemy neutralności

Rozmowa z blogerami, Piotrem i Pawłem

Dodano: 27.01.2017, Aktualizacja: 27.01.2017

Parą są od ponad dwóch lat, od więcej niż roku prowadzą bloga i kanał na YouTube. Dziś są jednymi z popularniejszych i bardziej angażujących się w kwestie LGBT polskich tęczowych youtuberów. O tym, jak się poznali, skąd pomysł na bloga, o coming outach, aktywizmie i... skąd czerpią tyle pozytywnej energii, rozmawialiśmy się z Piotrem i Pawłem.

Skąd bierzecie tyle pozytywnej energii? Piotrek: Prawdopodobnie to mieszanka lubelskiego i hiszpańskiego temperamentu. Lubelskiego, bo pochodzę z Zamościa. Z Hiszpanią, gdzie przez chwilę mieszkałem, wiąże się przygoda poznawania ich kultury, chłonięcia ogromnej ilości słońca i wszechobecnego uśmiechu. Powrót do Polski to zderzenie z przeszłością, ale chyba zmotywowało mnie to jeszcze bardziej do dzielenia się energią. Paweł: Ja za to właśnie od Piotrka czerpię codzienną dawkę pozytywnej energii. Przy nim po prostu nie da się nie uśmiechać. Ale żeby nie było tak słodko, to bywają też dni, gdy nie mamy na nic siły i nic nam się nie chce. Nie mogę o to nie zapytać: jak się poznaliście? Opowiedzcie coś o sobie! Piotrek: Historia naszego poznania to jednocześnie mój coming out. Nieco ponad 2 lata temu stanąłem przed lustrem i na głos sam do siebie powiedziałem „Dość! Przecież ty Piotrek jesteś gejem”. Jeszcze tego samego dnia włączyłem komputer, założyłem konto na Kumpello i… nie wiedziałem co dalej. Przeglądałem profile i starałem się ogarnąć zasady, jakie tam panują. Trafiłem m.in. na profil Pawła. Nie wiedząc jeszcze co oznaczają poszczególne ikonki zaprosiłem go oraz kilka innych osób do znajomych. Paweł: Na początku zlekceważyłem to zaproszenie. Był to jakiś profil bez zdjęć, nieposiadający zbyt wielu danych. Jednak niedługo potem Piotrek pod pseudonimem „awento” napisał do mnie z przeprosinami i wyjaśnieniem, że jeszcze niezbyt dobrze porusza się po tym portalu. I tak od słowa do słowa po kilku dniach zaproponowałem spotkanie we Wrocławiu. Nie trzeba było długo czekać na spotkanie na żywo. Piotrek: No i wtedy pojawił się amorek. Ja z natury gadatliwy - opowiadałem przez 6 godzin historię swojego życia. Całe spotkanie było dla mnie połączeniem stresu związanego z pierwszą w życiu gejowską randką i euforii po udanym wyjściu z szafy. A jak zaczęła się Wasza przygoda z blogowaniem? Paweł: To kontynuacja naszego coming outu. Piotrek po wyjściu z szafy nie chciał ukrywać się przed znajomymi i rodziną. W ciągu 2 tygodni wiedzieli o nim wszyscy. Gdy przyjechałem do niego do Lublina po raz pierwszy, od razu zabrał mnie na urodziny swojego przyjaciela. Było tam ponad 40 osób z czego większość to faceci. Piotrek: Nie mogliśmy przewidzieć reakcji większości. Jak zachowają się, gdy zobaczą, że trzymam Pawła za rękę. Wiedziałem jednak, że mam wsparcie Maćka i Janka, moich przyjaciół. Ale nikomu nie mówiłem „cześć, jestem gejem”. Uważałem i na...   ( Pozostało znaków: 10617 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 198915   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie chcemy akceptacji, chcemy neutralności Piotr i Paweł, fot. za: piotrandpawel.pl/blog
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku