logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
113
2
7

Tak mnie ta falanga wkur...

Stanęła przed narodowcami z tęczową flagą (rozmowa)

Dodano: 21.12.2016, Aktualizacja: 21.12.2016

13 grudnia, podczas obchodów 35. rocznicy wybuchu stanu wojennego na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stanęła przed narodowcami z tęczową flagą. Wiele osób ogłosiło ją bohaterką. Co wtedy czuła, dlaczego to zrobiła - i czy faktycznie uważa się za bohaterkę? Rozmawialiśmy z dziewczyną ze zdjęcia "Gazety Wyborczej", która chce zostać anonimowa, albowiem "jeżeli już mam być z czegoś znana, wolałabym, żeby to było jakieś moje osiągnięcie".

Jak to jest tak stać wśród narodowców z tęczową flagą? Ja stałam raczej przed nimi, nie wśród nich. Z jednej strony - ich reakcja była dość zabawna, ewidentnie nie wiedzieli co mają zrobić. Z drugiej - to raczej nie jest moje naturalne środowisko. Trochę poza moją strefą komfortu. Jak oni reagowali? Co czułaś wtedy? Czy się nie bałaś? Jeden na przykład zaczął się bawić zapalniczką - przypomniałam mu tylko, że na zgromadzeniach publicznych nie wolno posiadać otwartego ognia. Nie sądzę, żeby na poważnie zamierzał podpalić mi flagę - to był raczej żart sytuacyjny, nawet odrobinę mnie rozbawił - to takie stereotypowe. Było tam sporo policji, w tym panie z Zespołu Antykonfliktowego - fizycznie nic mi raczej nie groziło. Tym bardziej, że dziennikarze od razu rzucili się robić mi zdjęcia - to byłby ze strony ONR wyjątkowo słaby ruch z punktu widzenia PR, gdyby choć włos spadł mi z głowy przy policji i kamerach... W sumie ci chłopcy z ONR wyglądali na całkiem normalnych... Szkoda dzieciaków. Ale z tego się najczęściej wyrasta - więc jest dla nich nadzieja! Bardz...   ( Pozostało znaków: 4627 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 198625   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tak mnie ta falanga wkur... Fot. za: wiadomosci.gazeta.pl, Łukasz Cynalewski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku