logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
190
1
41

Dla hetero "ślub od pierwszego wejrzenia"

... dla nas szykanowanie i pogarda

Dodano: 09.12.2016, Aktualizacja: 10.12.2016

TVN zakończył właśnie emisję pierwszego sezonu programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". To show, w którym prawdziwy urzędnik stanu cywilnego udziela prawdziwego ślubu dwóm kompletnie obcym wobec siebie osobom. Program budzi emocje, jednym się podoba innym nie. Mniejsza o to. Ja do audycji jako takiej nic nie mam, podniosła mi jednak ciśnienie, bo...

- Radek Oliwa - Jestem z moim partnerem od 8 lat. Mieszkamy ze sobą, mamy wspólne kredyty oraz stworzenie kotopodobne i co najważniejsze, troszczymy się wzajemnie o siebie. To dla mnie najbliższa i najważniejsza osoba. Moja rodzina. Według prawa jest dla mnie obcy. Ok, niektóre instytucje mogłyby go uznać za mojego konkubenta - przynajmniej wtedy, gdyby to było na naszą niekorzyść. Nie mogę jednak liczyć na żadną ochronę prawną naszej rodziny. Mogę liczyć na traktowanie mnie jako obywatela drugiej kategorii. Konkretnie? W przypadku dziedziczenia partner tej samej płci zaliczany jest do III grupy podatkowej, czyli tej sa...   ( Pozostało znaków: 2624 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 198524   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku