logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
20
2
0

Innowacyjna metoda korekcji wzroku Lentivu

Ostre widzenie szybko i bez bólu

Dodano: 15.11.2016, Aktualizacja: 28.11.2016

Wady wzroku dotykają dziś blisko 40 procent Polaków. Nie jesteśmy jednak skazani na życie w okularach lub w soczewkach kontaktowych. Dzięki innowacyjnej metodzie mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu można szybko i bezboleśnie odzyskać ostrość widzenia. Zabiegi są szczególnie polecane aktywnym krótkowidzom i astygmatykom, gdyż pozwalają już następnego dnia wrócić do normalnego życia. Na całym świecie przeprowadzono już ponad 250 tys. podobnych zabiegów. Na czym polega zabieg Lentivu i dla kogo jest przeznaczony?

- Artykuł sponsorowany -


KONKURS! Nosisz okulary lub soczewki? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o nowoczesnej korekcji wzroku Lentivu, a potem weź udział w naszym konkursie. Do wygrania 5 voucherów na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną do zabiegu Lentivu w klinice Optegra, połączoną z poszerzonym pakietem badań okulistycznych.
Lentivu – innowacja w zabiegach korekcji wzroku

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu to jedna z najnowszych i całkowicie bezpiecznych metod przywracających ostre widzenie. W porównaniu do tradycyjnych zabiegów laserowych zabieg jest minimalnie inwazyjny, a ostrość widzenia poprawia się bardzo szybko. Najczęściej już następnego dnia można wrócić do zwykłych aktywności, takich jak praca, ale również uprawianie sportu.

„Unikalność tej metody polega na zastosowaniu precyzyjnie dobranych dawek lasera o niskiej i bezpiecznej dla oka energii” - tłumaczy dr n. med. Jan Grzeszkowiak z klinik Optegra. „Podczas zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka, czyli rogówki, przy użyciu urządzenia najnowszej generacji Visumax zostaje wyodrębniony jej mikroskopijny fragment o soczewkowatym kształcie. Całkowicie bezbolesne wydobycie tej mikrosoczewki - „lenticuli” (stąd nazwa Lentivu) przez kilkumilimetrową kieszonkę zmienia parametry optyczne oka, co prowadzi do trwałej korekcji wady wzroku.”

Zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna, połączona ze specjalistycznymi, poszerzonymi badaniami. Jeśli pacjent nie zakwalifikuje się do żadnego z zabiegów korekcji wzroku, klinika zwraca koszt takiej wizyty.

Bezpiecznie, szybko i bez bólu

„Dla zapewnienia pacjentowi komfortu oraz bezpieczeństwa wymagane są minimum trzy warunki – dodaje dr Grzeszkowiak - Po pierwsze, wysokiej klasy specjaliści wykonujący zabiegi. Po drugie, nowoczesna, bazująca na najnowszych zdobyczach nauki technologia. Po trzecie, rzetelne i szczegółowe badania, na podstawie których pacjent jest kwalifikowany do zabiegu”. Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu, dostępna w Polsce w klinikach Optegra, spełnia wszystkie te kryteria.

Z punktu widzenia pacjenta istotne jest również to, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Bardzo krótko trwa również pobyt w sali operacyjnej, a sam zabieg na jedno oko zajmuje ok. 24 sekundy. Jedyną dolegliwością jest niewielkie podrażnienie oczu, utrzymujące się przez kilka godzin, podobne do tego, jakie odczuwamy podczas krojenia cebuli. Dyskomfort związany z samym zabiegiem jest więc naprawdę minimalny.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Lentivu

Z mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu może skorzystać większość krótkowidzów, czyli osób noszących tzw. okulary minusowe (do minus 10,0 D) i astygmatyków, noszących tzw. okulary cylindryczne (do 5,0 D). Przeciwwskazania do przeprowadzenia korekcji wzroku tą metodą to przede wszystkim niestabilna wada wzroku oraz zaburzona gospodarka hormonalna, związana np. z cukrzycą czy chorobami tarczycy.

Jak wygląda Polski rynek korekcji wzroku w porównaniu na przykład do Europy?

W Polsce rynek nowoczesnych zabiegów korekcji wad wzroku, takich jak Lentivu, dopiero się tworzy. Badania opinii społecznej pokazują, że Polacy, mówiąc o korekcji wady wzroku, ciągle mają na myśli okulary lub soczewki kontaktowe.

„Zupełnie inaczej wygląda to w Czechach czy w Niemczech. U naszych sąsiadów korekcje wad wzroku nowoczesnymi metodami są bardzo popularne, dlatego tak ważne jest upowszechnianie w naszym kraju wiedzy na ten temat, opartej na faktach medycznych oraz doświadczeniu klinicznym” - podsumowuje dr Jan Grzeszkowiak.”

Więcej informacji o mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu: www.optegra.com.pl
Autor: Brak informacji

PODZIEL SIĘ

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku