logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
94
1
8

Mam na imię Andrzej, jestem niepijącym alkoholikiem

Nigdy nie jest za późno

Dodano: 20.05.2016, Aktualizacja: 25.05.2016

Po 20 latach uzależnienia od alkoholu coś, co było dla mnie niemożliwe, stało się faktem. Jest maj 2016 roku, nie piję już 2 lata. Nie stało się to jednak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Chcecie podzielić się własną historią? PISZCIE DO NAS! - Andrzej - Przemiana mojego życia następuje każdego dnia i jest czymś, na co, jak myślałem wcześniej, nie zasługuję. Zdarza się, że jeszcze odzywa się demon mojego dawnego życia, że nic mi się nie należy i na nic nie zasługuję. Tak myślałem i takie myślenie omal nie wpędziło mnie do grobu. Na swoje odbieranie i pojmowanie świata i ludzi ciężko "pracowałem", a wypity przeze mnie alkohol nie zmieściłby się w cysternie. Jak do tego doszło postaram się opisać w krótkich słowach, może moja historia kogoś zaciekawi, a może sprawi, że zacznie żyć po swojemu. Urodziłem się w małej miejscowości na peryferiach Warszawy, w normalnym domu, w normalnej rodzinie i tak mniej więcej do 15 roku życia nic się nie działo: typowy okres dojrzewania, odkrywania swojego ciała, pojmowanie słowa seks. Wtedy już wiedziałem, że jednak wolę męskie towarzystwo. Mała miejscowość, wszyscy się znają, podsłuchane rozmowy dorosłych o zboczeniach, pedałach, których to powinno się wieszać, bo taki nie ma prawa do życia. I tak dalej. Czułem już wtedy, że mówią o mnie. Było mi z tym źle, nie miałem z kim porozmawiać o swoich uczuciach. Faceci przecież nie rozmawiają o uczuciach, mają być męscy i twardzi. Lato, wakacje, kolega, wspólny pokój i ja. Z mojego łóżka lepiej było oglądać telewizję. Dwóch młodych chłopaków i jedno łóżko. Stało się coś, na co czekałem i czego bardzo pragnąłem. Wakacje się jednak skończyły, uczucie zostało i straszna samotność. Jakoś sobie z tym radziłem. Starałem się czytać wtedy skromną lekturę na ten temat, nie wiedziałem kim jestem. Później szkoła średnia, internat męski, okropne dla mnie przeżycie, pikantne dowcipy o pedałach, czyli o mnie. To bolało, strasznie bolało, a śmiać się było trzeba. Bo tak wypadało. Zmiana szkoły, trochę się zacząłem izolować. Koledzy byli, koleżanki też, a ja niepogod...   ( Pozostało znaków: 8138 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197367   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Mam na imię Andrzej, jestem niepijącym alkoholikiem   credits CC BY-SA 2.0 Fot. Fabio, za: flickr.com/photos/hounombrellonelculo
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku