logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
185
7
41

Po co się z tym obnosić?

Listy od czytelników: niech nas zobaczą w kolejce po chleb

Dodano: 15.04.2016, Aktualizacja: 18.04.2016

"Miłego dnia", powiedział i wyszedł. Wymieniliśmy kilka grzecznościowych zdań, uśmiechnąłem się do niego wyuczonym, służbowym uśmiechem. W okolicy był pierwszy raz, wyraźnie podekscytowany spotkaniem z podobnymi mu ludźmi. Na ogół, zgodnie z naturalną nieśmiałością, utwierdzam wzrok gdzieś w okolicach czoła rozmówcy, w nadziei na namiastkę kontaktu wzrokowego. Tym razem jednak wpatrywałem się w zawieszony na cienkim łańcuszku złoty krzyż. W pierwszej chwili, przyznaję, poraziła mnie odrobinę nieznośnie ostentacyjna deklaracja wiary, od której odejście w moim przypadku było istotnym elementem odkrywania siebie.

Chcecie podzielić się własną historią? PISZCIE DO NAS! - MAD - Przez kilka sekund miałem przed oczami posty z forów, akapity książek i fragmenty artykułów, które aż prosiły się, żeby wyjść z ust człowieka, którego nigdy przedtem nie widziałem. Zbudowałem sobie jego obraz; wyuczony, służbowy uśmiech zniknął. Ale nie z powodu młodego chłopaka, prezentującego zgoła odmienny światopogląd. Z powodu mojej własnej hipokryzji, która popukała mnie w czoło obrazem zakurzonej tęczowej bransoletki, której nigdy nie założyłem. Wydawać by się mogło, że widoczność osób LGBT w społeczeństwie, niemal jedenaście lat po pierwszej paradzie równości nie powinna stanowić przedmiotu nadmiernej ekscytacji. Organizowane są bliźniacze marsze w większych miastach, tęczowa flaga powiewa przy okazji ostatnich antyrządowych demonstracji. A jednak, przysłuchując się rozmowom, przeglądając fora internetowe trudno nie oprzeć się wrażeniu, że mimo większych i mniejszych sukcesów, osoby nieheteronormatywne są w Polsce traktowane w najlepszym wypadku z małomiasteczkowym miłosierdziem typu ‘żyj, ale się nie pokazuj’. Zresztą, po raz kolejny przyjdzie mi się bić w pierś z racji mojej wieloletniej niewidzialności, nawyku...   ( Pozostało znaków: 5185 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197140   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Po co się z tym obnosić?   credits CC BY-ND 2.0 Fot. Minh Hoang, za: flickr.com/photos/minhimalism
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku