logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
57
10
38

Złóż życzenia Annie Grodzkiej

Dziś urodziny byłej posłanki i działaczki LGBT

Dodano: 15.03.2016, Aktualizacja: 16.03.2016

"Obecna wszędzie tam, gdzie potrzebne były społeczna wrażliwość i obrona mniejszości" – m.in. tymi słowami tygodnik "Polityka" uzasadniał swój zeszłoroczny wybór Anny Grodzkiej na jedną z najlepszych posłanek Sejmu VII kadencji. Dla nas Anna Grodzka jest najlepszą posłanką i działaczką, która już przeszła do historii polskiego ruchu LGBT. Aniu, dziękujemy i z okazji dzisiejszych urodzin – życzymy Ci wszystkiego najlepszego!

W 2011 roku Anna Grodzka, z prezeski Fundacji Trans-Fuzja, którą współzakładała, stała się pierwszą w Polsce i pierwszą w Europie transseksualną posłanką. W ciągu tych czterech lat wydarzyło się dużo: temat ustawy o związkach partnerskich na dobre zagościł w debacie publicznej, a sama Ania zainteresowała Polaków i Polki tematem transseksualności. Po raz pierwszy w polskim Sejmie pojawiła się i została przegłosowana ustawa o uzgodnieniu płci (zablokowana niestety przez prezydenta Andrzeja Dudę i nieudolność polityków), podtrzymana została też dyskusja o nowelizacji kodeksu karnego, poszerzającego go o m.in. przesłanki ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Grodzka pokazała też jednak, że ujawniony polityk lub polityczka to nie tylko tematy LGBT: prawo lokatorskie, prawo o stowarzyszeniach, kultura – to tylko niektóre z kwestii, którymi zajmowała się "nasza Ania". To że my o czymś głośno mówimy, to że składamy projekty ustaw powoduje reakcję z drugiej strony, odpowiedź na nasze argumenty, które w przestrzeń publiczną wypuszczamy i to jest pozytywna rola polityki. Ja osobiście też się staram nie wyglądać na osobę dziwną, ale na osobę, która ma szansę wzbudzać zaufanie, bo w jakimś sensie czuję to obciążenie. Czy chcę, czy nie chcę reprezentuję ludzi LGBT. Strasznie uważam, żeby nie popełnić jakiegoś błędu i wyglądać przekonująco. Bardzo chciałabym być uważana za osobę mądrą, rozważną, życzliwą, z...   ( Pozostało znaków: 6158 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196979   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku