logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
71
0
4

Pasolini

Człowiek, o którym chcielibyście zapomnieć

Dodano: 04.03.2016, Aktualizacja: 05.03.2016

Gdyby nie został zamordowany, dziś obchodziłby swoje 94. urodziny. Pier Paolo Pasolini – sól w oku strażników moralności, artystów i miłośników faszyzmu.

- Bibi Żbikowska - Urodzony 5 marca 1922 roku w uważanej za lewicową Bolonii. Ojciec, Alberto Pasolini, był faszystowskim dygnitarzem, z kolei matka (Susanna Colussi) miała polskie korzenie – swoje imię nosiła podobno po prababce, polskiej Żydówce, którą w Warszawie uwiódł jeden z żołnierzy Napoleona. Susanna pochodziła ze wsi w regionie Friuli, a jej, zafascynowany kulturą regionu i językiem jego mieszkańców, syn był pierwszym włoskim poetą, który tworzył w języku friulskim. Pasolini zaczął pisać w wieku 7 lat i nie przestał do końca życia. Na koncie ma: poezję, rozprawy filozoficzne, dramaty i scenariusze filmowe (w tym pisane dla Federico Felliniego – np. "Noce Cabiri...   ( Pozostało znaków: 2896 )
Bibi Żbikowska Autor: Bibi Żbikowska Redaktorka portalu Queer.pl, tłumaczka W przeszłości redaktorka portalu Pridemag.pl, publikuje w Codzienniku Feministycznym, wolontariuszka Fundacji Feminoteka. Hobbistycznie gra w projektach muzycznych (np.Evvolves i Bibi and the Wave). Lubi wszystko, co jest L, G, B, T, Q, albo I.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196944   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Pasolini Pier Paolo Pasolini, fot. za: pierpaolopasolini.it/biografia.htm
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku