logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
144
10
3

Co nas czeka w Nowym Roku?

Niepewna przepowiednia z wewnętrznego oka wyssana

Dodano: 01.01.2016, Aktualizacja: 01.01.2016

Gwiazdy uparcie chowały się za smogiem, herbaciane fusy od dłuższego czasu wychodziły jakieś niewydarzone, szklana kula awaryjnie zakupiona na wyprzedaży zmatowiała od zbyt częstego używania… Końcówka 2015 roku okazała się wyjątkowo trudna dla racjonalnej wróżki Ewy, na dodatek jak na złość właśnie teraz musiało przyjść zamówienie na przepowiednię. A jako że jak się pracuje od zlecenia do zlecenia, a przyszłość twojego zawodu jest niemal tak pewna jak niezależność mediów publicznych, to nie można sobie jednak pozwolić na odrzucenie nawet najmniejszej fuchy, Ewa niechętnie zrelaksowała wewnętrzne oko i wejrzała w niepewne przyszłe losy wcale nie tak małego kraju nad Wisłą.

- Ewa Tomaszewicz - Po trzech godzinach medytacji i wzdychania, przerywanych głaskaniem rudego kota, podsypywaniem chrupków czarnemu i odganianiem się od szarego, który bardzo pragnął zająć miejsce rudego, wizja była z grubsza gotowa. Pozostało tylko ją spisać. „Następne miesiące przyniosą wzmożenie w edukacji obywatelskiej” – zaczęła stukać na archaicznym netbooku, dociskając z podwójną mocą wysłużony klawisz „n”. „Nawet ci, którzy dotychczas przerabiali wiedzę o społeczeństwie jedynie z kolejnymi pokoleniami Mostowiaków, zgłębią istotę trójpodziału władzy, kompetencji służb i policji, roli mediów publicznych i sposobu działania Trybunału Konstytucyjnego. Zwiększy się liczba rozwodów i nasili wyrzucanie ze znajomych w mediach społecznościowych. Do zwyczajowych powodów, takich jak zdrada czy pieniądze, dołączy różnica zdań w sprawie tego, czy Polska jest jeszcze krajem demokratycznym, czy kiedykolwiek nim była oraz kto właściwie tę demokrację dla niej odzyskuje. Będzie to dyskutowane nie tylko w trakcie rodzinnych spotkań, ale też podczas libacji i popijaw z mniej lub bardziej przypadkowymi znajomymi. W efekcie prognozowany jest nieznaczny przyrost klientów ostrego dyżuru i kostnic. Wzrośnie sprzedaż i oglądalność nazywanych do niedawna reżimowymi mediów, które z...   ( Pozostało znaków: 5526 )
Ewa Tomaszewicz Autor: Ewa Tomaszewicz rocznik '77, założycielka Współtwórczyni kabaretu Barbie Girls. Dziennikarka. Niezrzeszona, wspiera tych, których lubi. Muzyka: (polityczny) folk (kobiecy), prasa: tylko w internecie, książki: oprócz Winterson czeka na Rawińską, marzenie: Michigan Womyn's Music Festival, wyznanie: SEO.Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196739   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Co nas czeka w Nowym Roku?   credits CC-BY-SA 2.0 Fot. Thomas Fabian, za: flickr.com/photos/126875359@N03/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku