logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
126
1
9

Wytańczyć równość!

Czym jest taniec equality?

Dodano: 17.11.2015, Aktualizacja: 18.11.2015

Taniec equality to w dużym skrócie po prostu taniec równości, w którym panie proszą do tańca panie, a panowie panów. W Katowicach do tańca equality zaprasza Chillli, jednopłciowy taniec pojawiał się także już w Krakowie, Warszawie, czy Poznaniu, w najbliższy weekend Wiktor Korszla poprowadzi warsztaty w Łodzi. Na czym polega taniec equality i dlaczego warto tańczyć z równością w tle?

Czym taniec equality różni się od zwykłego tańca? W typowym tańcu mamy partnera i partnerkę, prowadzącego i prowadzącą. W tańcu equality nie ma tego podziału na role, w trakcie tańca one się zmieniają, dzięki czemu powstają nowe figury, układy, możliwości. "Żadne z nich nie próbuje zmieniać w tańcu swojej płci, a dodatkowo należy podkreślić, że żaden z mężczyzn nie tańczy w sukience. Taniec ten jest szczególnie ważny dla osób homoseksualnych, które wreszcie mają szansę poczuć bliskość i magię tańca towarzyskiego w parze jednopłciowej" – zaznacza na stronie Chillli Katowice Grzegorz, który od września prowadzi kurs tańca equality w tym mieście właśnie. Taniec equality jest na zachodzie bardzo popularny – w naszej części Europy dużo osób wciąż nie wie, że coś takiego istnieje: Chillli, krakowskie Krakersy, czy Wiktor Korszla chcą to właśnie zmienić. Tęcza na parkiecie "Wcześniej tańczyliśmy taniec towarzyski: zwyczajnie i tradycyjnie, z partnerkami, ale zobaczyłem filmik na YouTube z turnieju z parami jednopłciowymi i stwierdziłem, że muszę się na nim pojawić. Namówiłem mojego partnera, przygotowaliśmy sobie układy i w maju wystartowaliśmy w turnieju w Berlinie: zajęliśmy trzecie miejsce na najwyższym poziomie" – wspomina w rozmowie z nami Grzegorz. Odbywający się od kilku lat Berlin Open jest turniejem międzynarodowym: warto dodać, że Grzegorz z partnerem byli jedyną parą z Polski. "Dowiedzieliśmy się, że w przeszłości jakieś pary się pojawiały, ale bardzo nieregularnie" – podkreśla tancerz, opowiadając...   ( Pozostało znaków: 6592 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196594   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku