logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
56
7
0

Lesbijski Don Juan

Chodakowska gra lesbijki (fragment książki "Demony seksu")

Dodano: 20.10.2015, Aktualizacja: 21.10.2015

Annę Chodakowską reżyserzy widzieli w rolach kobiet silnych, wyemancypowanych, namiętnych. Często w granych przez nią rolach pojawiał się wątek nienormatywnej seksualności.

- Krzysztof Tomasik - Erotycznych zapałów do młodych dziewcząt, swoich uczennic, dopatrzono się w ekscentrycznej doktorowej, granej przez nią w "Dziewczętach z Nowolipek" Barbary Sass (1985). Homoseksualizm to także skrywany sekret energicznej dziennikarki Jo Mitchell z udanego Teatru Sensacji Kobra – "Odwet" Francis Dubridge, wyreżyserowanego przez Bogdana Augustyniaka (1985). Jo pomaga w rozwiązaniu zagadki kolejnych zabójstw swoim przyjaciołom – prawnikom Larry’emu Campbellowi (Jerzy Kamas) i Davidowi Ryderowi (Marian Kociniak), a po drodze sama pada ofiarą szantażu związanego z listami miłosnymi pisanymi do dawnej pracownicy. Z kolei w spektaklu "Przy drzwiach zamkniętych" Sartre’a (1981), wystawionym w Scenie Prezentacje przez Romualda Szejda, Chodakowska stanowiła obiekt seksualny dla innej kobiety, którą odtwarzała Halina Łabonarska (przy wznowieniu sztuki trzy lata później postać tę przejęła Ewa Żukowska). Anna Chodakowska: "Przy drzwiach zamkniętych" było ciekawym przedstawieniem. Tam jest fajny wątek lesbijski, bohaterka podwalała się do mnie. Najpierw grała ją Halina Łabonarska, a potem Ewa Żukowska. Żukowska miała z tym pewien problem, musiała się przełamać, a Łabonara nie, bez problemu w to weszła. Na początku 2000 roku aktorka udzieliła wywiadu uk...   ( Pozostało znaków: 5414 )
Krzysztof Tomasik Autor: Krzysztof Tomasik Stały publicysta Queer.pl, badacz polskiego homoseksualizmu, biografista Autor książek "Homobiografie" (2008) i "Gejerel" (2012), redaktor zbioru PRL-owskich reportaży "Mulat w pegeerze" (2011). Na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej w Warszawie prowadzi zajęcia z cyklu "Inna strona polskiego kina", wraz z Mariuszem Kurcem współgospodarz programu "Lepiej późno niż wcale" w radiu Tok Fm.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196533   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku